У Кропивницькому сьогодні, 2 травня, в Обласному краєзнавчому музеї презентували туристичний путівник “Княжі байраки. Місто Жовтоводської битви”.
Про це повідомляє кореспондентка Точки доступу.
Путівник розробив кандидат географічних наук, волонтер ГО “Україна Інкогніта” Андрій Домаранський. До збору інформації також долучився його колега — Олег Багмет, кандидат географічних наук, науковий співробітник Інституту географії України.
"Ми опрацьовували історичні матеріали, писали тексти, я займався також графікою та дизайном. Це зайняло кілька місяців — прагнули, щоб путівник був не лише красивим, а й достовірним та інформативним", — розповів Домаранський.
У виданні зібрали інформацію про місця, пов’язані з Жовтоводською битвою 1648 року — першою великою перемогою козацького війська на чолі з Богданом Хмельницьким у національно-визвольній війні. Зокрема, йдеться про урочище Княжі Байраки поблизу села Попельнасте, де й відбувся фінальний етап битви.
У путівнику описані ключові локації битви, включно з Жовтими Водами, Жовтоолександрівкою, Дмитрівкою, Пахарівкою, Грамівкою та Григорівкою — сучасними селами, серед яких розгорталися бойові дії.
"Родзинкою путівника є детальне позначення локацій, де розгортались події — стоянки військ, напрямки руху, місця зіткнень. Це допомагає краще уявити масштаб та хід битви", – зазначив Андрій Домаранський.
Окрім історичного опису, путівник містить карти, фото, дані про пам’ятки, зокрема урочище Княжі Байраки, музей у Жовтих Водах та культурний простір “Толока” в Попельнастому.
Путівник надрукували тиражем у 1000 примірників і поширюють безкоштовно. Отримати його можна у туристично-інформаційному центрі Кропивницького та в культурно-освітньому центрі “Толока”.
Як уточнив директор культурно-освітнього центру “Толока” Валерій Жванко, видання вже презентували в навчальних закладах Олександрії.
"Ми їздимо з путівником по навчальних закладах, громадах, бо наближається період канікул, відпусток. І крім аквапарків чи піцерій мають бути маршрути, які наповнюють дітей змістом — історією краю", — пояснив директор культурно-освітнього центру "Толока".
За словами Андрія Домаранського, до серії краєзнавчих видань ГО “Україна Інкогніта” також входять путівники про Марка Кропивницького, Хутір Надія, козацькі церкви Київщини, старовинні цвинтарі та інші історичні локації України.
Раніше Точка доступу повідомляла про путівник “Маркo Крoпивницький. Театр Кoрифеїв. Пoчатoк”. У цьому путівнику зібрана інформація про самoгo митця та йoгo рoдину, герб рoду Крoпивницьких, п’єси, ствoрені на батьківщині, oсoбливі місця, а такoж карта із пoзначеннями цих місць.
Читайте також: Оголошення на квитках трамвая і штрафи за ілюмінацію: якою була перша реклама у Кропивницькому