Косулю, єнотовидних собак та кошенят вивезли волонтери з Херсонщини у Кропивницький. Тепер вони житимуть у місцевому реабілітаційному центрі. У якому стані переселенці, постраждалі внаслідок підриву Каховської ГЕС, бачили журналісти Точки доступу.
Ці кадри затоплених вулиць на Херсонщині зафільмували волонтери з Кропивницького.
![Затоплені вулиці](/media/uploads/2023/06/08/img_8329mov_snapshot_0008847.jpg)
Через руйнування Каховської ГЕС, у водяній пастці лишилося чимало тварин.
![Волонтери](/media/uploads/2023/06/08/img_8329mov_snapshot_0009823.jpg)
Наступного дня активісти вже були в зоні екологічного лиха. Рятували тварин із допомогою місцевих волонтерів та за координації влади. За день вивезли п’ятьох єнотовидних собак, двох кошенят та косулю. Остання почувається найгірше.
![Косуля](/media/uploads/2023/06/08/mvi_9586mp4_snapshot_0053760.jpg)
Керівник реабілітаційного центру Hippos Дмитро Попов розповідає, що навіть після крапельниці її стан лишається тяжким.
Так як мулова вода іде, вода, яка несе все – мул, бруд, будівельні матеріали…Ми бачимо прекрасну цю тварину, яка напилася цієї води як мінімум. Плюс іще шоковий стан, також бачимо в неї травми на голові.
Поряд із косулею у картонній коробці порятовані єнотовидні собаки. Тваринки активні й навіть намагаються кусатися.
![Єнотовидні собаки](/media/uploads/2023/06/08/2023_06_08_krop_olenmp4_snapshot_0700000.jpg)
Це діти, зовсім діти, вони в дикій природі не виживуть, їм мати потрібна, ми їх із соски годуємо.
![Тварини](/media/uploads/2023/06/08/2023_06_08_krop_olenmp4_snapshot_3112611.jpg)
Реабілітаційний центр працює у Кропивницькому близько трьох років. Відкрили його для занять іпотерапією дітей із вадами здоров’я. Через повномасштабну війну з’явилися й інші напрямки діяльності. Тепер тут ще й відновлюються психологічно і фізично військові, члени їх родин та переселенці. А ще тамтешні волонтери виходжують тварин із постраждалих територій.
![Реабілітаційний центр](/media/uploads/2023/06/08/mvi_9545mp4_snapshot_0000481.jpg)
Волонтерка реабілітаційного центру Катерина Мельник сама переїхала у Кропивницький через війну. Із Харкова жінка привезла і свою конячку. Тепер доглядає за нею та іншими мешканцями контактного зоопарку.
![Іпотерапія](/media/uploads/2023/06/08/2023_06_08_krop_olenmp4_snapshot_3801000.jpg)
Звісно, тяжко – догляд і все – це час. З тваринами ми тут практично цілодобово. Якби можна було ночувати в центрі, мабуть би, ночували. Найголовніше – це діло треба любити, по-іншому ніяк.
![Коні](/media/uploads/2023/06/08/2023_06_08_krop_olenmp4_snapshot_3814835.jpg)
Нині у зоопарку близько десяти тварин із Авдіївки, Вінниці та Харкова. Є також тварини з-під Кропивницького та Західної України, які потрапили в складні життєві обставини.
![Зоотерапія](/media/uploads/2023/06/08/2023_06_08_krop_olenmp4_snapshot_3821000.jpg)
Дмитро Попов показує улюбленця всієї команди "рядового Козю".
Оце рядовий Козя, він у нас із Авдіївки, ми його теж порятували, він в нас дуже велелюбний, дарує на сьогоднішній момент діткам радість, любов. Ми їх порятували з-під обстрілів разом із Сальвією – конячкою. А мама її загинула.
![Рогаті тварини](/media/uploads/2023/06/08/2023_06_08_krop_olenmp4_snapshot_2810405.jpg)
Доглядати за тваринами волонтерам допомагають небайдужі.
Я їх пою водичкою і махаю їм, щоб було повітря, а то косулі дуже важко дихається, – говорить відвідувач реабілітаційного центру Артем Дончевський.
![Маленькі волонтери](/media/uploads/2023/06/08/2023_06_08_krop_olenmp4_snapshot_4145181.jpg)
Аміна й Аліна з Луганської області бавлять кошенят, евакуйованих з Херсонщини.
![Діти](/media/uploads/2023/06/08/2023_06_08_krop_olenmp4_snapshot_1100009.jpg)
Якщо собачка підбіжить до них, вони дуже сильно бояться, а так дуже лагідні, хочуть гратися, – каже Аміна.
![Кошеня](/media/uploads/2023/06/08/2023_06_08_krop_olenmp4_snapshot_1326508.jpg)
Евакуйовані тварини з Херсонщини і надалі житимуть в реабілітаційному центрі в Кропивницькому. У закладі сподіваються, що невдовзі до них доєднаються й інші порятовані чотирилапі. До слова, домашніх тварин із центру можна забрати додому. Анастасія Шульгіна повертається з екскурсії з кицею Шушою.
![Шуша](/media/uploads/2023/06/08/2023_06_08_krop_olenmp4_snapshot_3950000.jpg)
Ми потрапили класом на екскурсію, більшість тварин тут дуже гарні, але ж всіх не заберемо, киця дуже сподобалася, вирішила забрати.
![Киця](/media/uploads/2023/06/08/2023_06_08_krop_olenmp4_snapshot_4020289.jpg)
Волонтери реабілітаційного центру вже планують наступну поїздку в постраждалий регіон, але поки деталей не розголошують.
Читайте також: Лелека сидів біля торговельного центру в Кропивницькому: орнітолог розповів про стан птаха