Кропивницька фотохудожниця створила проєкт "Арт-терапія" (ФОТО)

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 4 квітня 2022, 11:35

У Кропивницькому фотохудожниця Мирослава Липа створила фотопроєкт "Арт-терапія". На світлинах жінки, захисниці українського роду, втілюють різноманітні образи, захищають свої цінності та руйнують чуже, загарбницьке. Точка доступу поспілкувалася з фотохудожницею та дізналася як виникла ідея проєкту та який сенс у світлини вкладали його учасниці.

Участь у фотопроєкті, який самі учасниці називають "Арт-терапія", взяли 13 дівчат. Гуртувалися за допомогою соцмереж: хтось зголосився стати моделлю, хтось робив реквізит.

Фотохудожниця говорить, що ідея створити фотопроєкт виникла спонтанно, а реквізит до нього узгодили за один вечір. Все було за добровільною згодою. Люди відгукнулися у соцмережах.

Чоловіки можуть піти на фронт і там безпосередньо робити свою справу. Ми ж хотіли показати ідеологічну боротьбу, яка теж важлива. До того ж, жінки за допомогою фото вихлюпували свої емоції. Спочатку трішки побоювались, адже ми не руйнівниці, ми не агресивні. Дівчата говорили, що емоції страху, гніву, ненависті, які накопичилися за ці дні, почали виходити. Ми так само пестимо дітей, юбимо своїх чоловіків, піклуємосб про батьків. Останній місяць також  і про незнайомих нам людей. Люблячі берегині не перестали бути такими, саме тому ми і стоїмо за своє.

Різноманітний реквізит до фотосесії створювали багато людей: художники, дизайнери та, навіть, діти.

Кропивничанка Олена говорить, що вже не вперше бере участь у фотопроєктах Мирослави Липи: 

Фотопроєкти Мирослави завжди дуже натхненні і завжди є на часі. Тоді ми саме плели сітки, але хотілося наші емоції кудись вихлюпнити. Це своєрідна арттерапія.

Пані Олена втілила образ жінки, яка відрізала російській матрьощці голову: 

Коли це робила, думала, що відрізаю оту  (Путіна, — Ред.) голову. Хотілося донести до російських жінок те, що ми відчуваємо.

Мирослава Липа говорить, що готова презентувати фотовиставку, якщо з'явиться бажаючий надати приміщення. Після війни створюватиме нові, актуальні фотопроєкти.

Фотографиня зараз активно займається волонтерством, проте, улюблену справу не полишає:

Зараз фотографія війдійшла трішки на задній план. Але я все одно знімаю для волонтерів, важливі соціальні ініціативи, намагаюсь створювати фотопроєкти.
Читайте також: У Кpопивницькому ствоpюють осеpедки психологічної допомоги для постpаждалих внаслідок війни