Кропивницький "Електротранс" втретє придбає автобуси в тієї самої дніпровської фірми

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 14 березня 2020, 15:00

Кропивницьке комунальне підприємство "Електротранс" придбає 5 автобусів середньої пасажиромісткості загальною вартістю 16 млн 44 тис. грн. Постачатиме пасажирські транспортні засоби дніпровська фірма ТОВ "Торговий Дім "ЛІТАН", яка раніше вже двічі продавала автобуси у Кропивницький - 20 великогабаритних автобусів у 2017 році, і 10 автобусів середньої пасажиромісткості у 2018 році.

Пpo це пoвідoмляє Тoчка дoступу за інформацією із системи електронних закупівель ProZorro.

Тендер на закупівлю 5-ти автобусів середньої пасажиромісткості КП "Електротранс" оголосило 31 січня цього року. Початкову ціну встановили на рівні 16 млн 350 тис. грн.

10 березня в системі електронних закупівель ProZorro відбувся аукціон. На оголошення кропивницького транспортного підприємства відгукнулися двоє продавців - ТОВ "Торговий Дім "ЛІТАН" та ТОВ "УкрЄвроМАЗ". У результаті торгів перша фірма знизила ціну на 306 тис. грн - до 16 млн 44 тис. грн і виграла тендер. Інший учасник ТОВ "УкрЄвроМАЗ" запропонував лише на 11 тис. грн більше - 16 млн 55 тис. грн.

Нині КП "Електротранс" готується до підписання договору із ТОВ "Торговий Дім "ЛІТАН". Термін поставки нових автобусів - до 17 грудня 2020 року.

Найімовірніше, що парк кропивницького КП "Електротранс" поповниться ще 5-ма білоруськими автобусами МАЗ 206. Адже продаж саме цієї моделі автобусів ТОВ "Торговий Дім "ЛІТАН" вказує у тендерній документації, як приклад проведення аналогічної процедури.

Окрім того, саме автобуси МАЗ ця фірма продавала двічі у Кропивницький. У 2017 році ТОВ "Торговий Дім "ЛІТАН" продало для нашого КП 20 великогабаритних автобусів МАЗ 103 486, а в 2018 році - 10 середніх автобусів МАЗ 206.

Усі ці транспортні засоби нині перевозять кропивничан на міських маршрутах.

Автобуси МАЗ 206 виробляє ВАТ "Мінський автомобільний завод". Ці транспортні засоби пристосовані для перевезення людей з інвалідністю - мають низький рівень підлоги в середній частині кузова, обладнані відкидним трапом і місцем для кріплення візка. Загальна пасажиромісткість цих автобусів - не менше 60 чоловік, сидячих місць - 25.

Кожен автобус обладнають бортовим комп’ютером із функцією GPS-навігації і трекером (контролером), а також WI-FI роутером з модемом, що працює в мережах стандартів CDMA або GSM.

Окрім того, в автобусах має бути система відеоспостереження – 4 камери, дві з яких встановлені в салоні з фіксацією вхідних дверей кожна, третя в кабіні водія – для фіксації пасажирського салону, а четверта - на передній торпеді для фіксації інформації  по напрямку руху.

Також автобуси обладнають відеореєстратором з режимом двосторонньої зйомки.

Гарантія на транспортні засоби, які придбає КП "Електротранс", буде не менше 24-х місяців, або 100 тис. км пробігу.

Нагадаємо, із 2016 року в Кропивницькому постійно розширюється парк і мережа комунального громадського транспорту. За 4 роки в Кропивницький придбали 31 одиницю нових тролейбусів, 11 з яких - з автономним ходом, а також 31 одиницю автобусів, 20 з яких великогабаритні. А незабаром автопарк поповнять ще 5 нових МАЗ 206.

Довідково:

ТОВ "Торговий Дім "ЛІТАН" зареєстроване у місті Дніпро, на вул. Криворізькій, 1, кінцевим бенефіціаром (контролером) та гендиректором фірми є Олег Петрович Сухов. Серед засновників також значиться Дмитро Науменко.

За інформацією журналістів-розслідувачів проєкту "Наші гроші", Дмитро Науменко є також одним із власників ТОВ "Дуотранс", яке у 2016 році виграло тендер на поставку 20-ти нових тролейбусів у Кропивницький.


Автор тексту – Дмитро Васильєв


Читайте також: Майже три роки обіцянок: чому в Кропивницькому досі не можуть показати рух маршруток онлайн

Читайте також: В Україні запустили Telegram-бот, який знає все про коронавірус