Міжнародний легіон: історія американця, який бореться за свободу України

  • Олександра Ільченко
  • watch_later 11 травня 2022, 10:10

З початку російської агресії в Україну, для захисту її суверенітету, приїхали воювати декілька тисяч іноземних добровольців. Для тих, хто готовий воювати за Україну, створили Міжнародний легіон територіальної оборони. Журналісти Точки доступу поспілкувалися з американським добровольцем. Кріс розповів про свої враження від цієї війни.

Крісові 35 років, він приїхав з Нью-Джерсі (США). В Україні чоловік з 5 березня.

Мій батько родом з Польщі. Звідти він переїхав до США. Мої рідні зараз в Польщі, а історія моєї родини починається з вихідців з України. Я відчуваю, що маю зараз бути в Україні та допомогти відстояти її суверенітет. Це природньо.

В Україну Кріс приїхав сам, а вже тут познайомився з багатьма людьми.

Я зустрів тут багато іноземців, які приїхали воювати за Україну. Вони різних спеціальностей, різних національностей. В мене є знайомі хлопці з Франції, один з них зараз на лінії вогню. Зараз поруч мій співвітчизник, вдома він працював охоронцем, а раніше двічі був в Афганістані.

Цей візит до України став для Кріса першим. Розповідає — одразу сказав батькові про намір поїхати в Україну, але мамі не розповів.

Я залишив їй листа в моїй кімнаті, де сказав, що я на війні в Україні. Мій батько повністю мене підтримує. В нього є мій новий номер, номер нашого військового аташе.

В момент атаки на Яворівський військовий полігон 13 березня 2022 року, Кріс перебував там.

В момент атаки на Яворів я був там. Це було божевілля. Я почув ці звуки, вибіг з будівлі, ракета влучила в будівлю за 10 метрів. На щастя, я не травмувався тоді, лише трохи поранив палець на руці. Побіг через ліс, потім за нами приїхав автобус.

Зараз Кріс у Києві. Розповідає — своєю головною місією вважає написання журналістських статей для усіх, кому цікава тема війни в Україні.

Я спілкуюся з українськими волонтерами, я знаю багатьох людей, які воюють, тож я вирішив —  буду писати такі історії. Адже моя справа — це публічні відносини, соціальні мережі, відео. І я продовжую це робити.

Кріс розповів — найгірше, що він побачив та запам’ятав — це знищені будинки, розбиті траси, підірвані мости.

Найскладніше емоційно було, коли я увійшов до кав’ярні, і побачив дитячі малюнки. Звісно, вони були дуже патріотичні, але там були намальовані ці жахливі речі — танки, ракети, винищувачі. Я подумав "Боже, вам же по 5-6 років, що ви малюєте, це так неприродньо". Це було складно.

Але також щодня він бачить в Україні чудові вчинки, добрих людей

Смішно, але ми ще жодного разу тут не платили за їжу, її постійно приносять люди. Днями ми втратили американского солдата. Командувач одного разу сказав мені — якщо ви опинитеся на передовій, росіяни будуть знімати вас. А потім вони крутитимуть вас по телебаченню десь у Донецьку і ви будете мати вигляд, наче вам дуже соромно. Зараз я намагаюсь створювати собі нові обов’язки Я щодня спілкуюся з людьми на базі, також спілкуюсь з людьми в медіа-центрі тут, у Києві. Я знаю, що найкраще з чим я впораюсь — це писати статті, розказувати реальні історії. Зараз такий час, що за кілька місяців світ може не бути так зацікавленим в проблемі. І якщо ми хочемо, щоб люди поверталися в Україну, інвестували, проводили тут час, то зараз саме слід показати, хто ви та наскільки величними є перспективи України.

Кріс каже, що в нього немає жодних сумнівів щодо перемоги.

Ми переможемо. Ми точно знаємо, що українці не заслуговували на те, що сталося в Бучі чи в Маріуполі. Зараз світ побачив характер українців. Якщо ті хлопці вижили в Маріуполі, всі впевнені, що вони будуть боротися до кінця. І це лише половина історії. Інша половина — це українські волонтери, громадяни, журналісти, а також люди в інших країнах, які допомагають українцям. Всі просто мають продовжувати робити все це й надалі і ми безперечно переможемо.

Читайте також: Сапеpи знищили бойову частину pакети "Калібp", яку збили над Кіpовогpадщиною (ВІДЕО)

Фото з соцмереж співрозмовника