Чи повинні усі жінки ставати на військовий облік і що таке базова військова підготовка для жінок? Про це сьогодні, 16 січня, під час брифінгу розповіла начальниця групи комунікацій Кіровоградського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП) Поліна Кравченко. Про це повідомляє кореспондентка Точка доступу.
Поліна Кравченко зазначила, що жінка добровільно може пройти базову військову підготовку, якщо вона має таке бажання, їй дозволяє стан здоров’я і вік.
"Облік не зобов’язує жінку до примусової мобілізації", – каже вона.
Нині військовий облік є обов’язковим для жінок, які мають медичну і фармацевтичину освіту.
"Це також не зобов’язує до примусової мобілізації. Облік ведеться для того, щоб Генштаб мав статистику, скільки у резерві є медикинь", – пояснила Поліна Кравченко.
Сказала, що військовозобов’язані медикині, які стали на облік, а також ті, які пройшли базову військову підготовку і теж стали на облік, можуть виїжджати за кордон.
"Заборонено виїжджати за кордон лише жінкам-військовослужбовицям і тим, які працюють на держслужбі".
Водночас жінка, яка служить, може виїхати з України на час відпустки, якщо відповідний дозвіл дасть командир частини, де вона проходить службу.
Найчастіше жінки укладають контракти для проходження військової служби на посадах медикинь, діловодок, кухарок і спеціалісток зі зв’язку.
"Рідше зустрічаються жінки, які обирають спеціальність снайперки. Водночас все більшої популярності серед жінок набуває спеціальність операторки дронів", – розповіла Поліна Кравченко.
Жінка, яка ухвалила рішення про проходження військової служби, повинна обрати військову частину і спеціальність. Для цього треба звернутись безпосередньо до військової частини, у якій вона хоче служити, пройти співбесіду з командиром і отримати письмову згоду.
"Після цього жінка має звернутись в ТЦК за місцем реєстрації, де допоможуть зібрати необхідний пакет документів. Вона повинна буде пройти військово-лікарську комісію і психологічний відбір".
Якщо жінка не може визначитись, до якої саме військової частини хоче приєднатись і так само виникають труднощі під час вибору спеціальності, треба звернутись у ТЦК, де фахівці з цим допоможуть.
Поліна Кравченко нагадала, що нині, згідно закoнoпрoєкту №12076 “Прo військoвий oбoв’язoк і службу”, який нардепи ухвалили 9 січня, строкову службу в Україні скасували. Натомість ввели базoву загальнoвійськoву підготовку. Точка доступу писала, як за законопроєкт голосували депутати з Кіровоградщини.
"Жінка може пройти таку підготовку, а після її завершення вирішує, чи вступати на військову службу, чи ні. Це добровільно".
Через війну у Кропивницький релокувався Маріупольський госпіталь. Тут теж можна проходити військову службу тим жінкам, які хочуть служити, але не хочуть виїжджати з Кропивницького.
"Є багато вакансій медикинь", – розповіла представниця ТЦК.
Додала, що якщо жінка уклала контракт, вона повинна служити протягом усього терміну, на який він укладався. Якщо добровільно мобілізувалася – може звільнитися зі служби після оголошення президентом про демобілізацію.
"Звільнитися зі служби в будь-який час можуть лише ті жінки, які мають трьох і більше дітей, або по догляду за неповнолітньою дитиною, якій не виповнилося 18 років, або ж через хворобу".
Нагадаємо, раніше Точка доступу повідомляла, хто з військовозобов'язаних має повторно пройти ВЛК до 4 лютого.
Читайте також: "Я тут, щоб Україна мала майбутнє". Як відома волонтерка Христина Панасюк сама стала військовослужбовицею
Головне сьогодні