На Кіровоградщині 13 родин отримають кошти на «муніципальну няню»

  • Ольга Зима
  • watch_later 20 травня 2019, 18:00

  • visibility 112 переглядів

На Кіровоградщині 13 родин подали звернення щодо отримання компенсації витрат на послуги няні за рахунок держави. Державна програма підтримки молодих сімей стартувала ще на початку року, проте поки що жодна з них грошей не отримала.

Прo це пoвідoмила начальниця відділу сoцдoпoмoги, грoшoвих виплат та кoмпенсацій департаменту сoцзахисту населення OДА Oлена Михальченкo, передає Тoчка дoступу.

Посадовиця зазначила, що вже в червні сім’ї повинні отримати кошти.

Нагадаємо, послугою «муніципальна няня» можуть скористатися родини, які виховують дітей до трьох років. Отримати компенсацію може й опікун дитини. Єдиним винятком, кому не передбачена ця допомога, – це прийомні сім’ї, а також вихователі дитячих будинків сімейного типу, адже ці категорії отримують кошти за іншими програмами допомоги.

А щоб отримати компенсацію на послуги, батьки на власний розсуд та за своїми критеріями можуть обрати няню й укласти з нею цивільно-правовий договір. Відповідно, остання має бути суб’єктом підприємницької діяль­ності. Тобто послугу «муніципальна няня» може надавати будь-яка фізична особа – підприємець, яка має право на здійснення відповідних видів економічної діяльності (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91), або юридична особа, що надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10).

Читайте також: Багатодітні сім’ї на Кіровоградщині почали отримувати додаткову грошову допомогу

Читайте також: В Україні компенсують вартість дитячих гуртків: як отримати гроші