На Кіровоградщині брати-близнюки прикрашають рідне місто незвичними арт-об’єктами (ВІДЕО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 16 липня 2020, 10:05

Близько 30 металевих скульптур подарували Знам’янці брати-близнюки Олег і Юрій Гребенюки. Ще з десяток інсталяцій, створених ковалями, можна побачити у Знам’янському районі. Займатися холодною ковкою почали, аби після роботи "відпочити душею". Тепер мріють, що арт-об’єкти стануть візитівкою міста. За сім років авторські вироби встановили чи не у всіх куточках Знам’янки. Перші інсталяції прикрасили парк неподалік вокзалу.

Інколи незвичні композиції ламають вандали. Пошкоджені об’єкти брати відновлюють і працюють далі.

Весь час, який в нас є вільний з братом, ми проводимо саме тут. Тут створюються ці витвори, вони народжуються в нас десь в глибині душі, а потім вже стають тими виробами, які ви можете бачити сьогодні, - розповідає Олег Гребенюк.

Для створення скульптур частіше за все використовують металобрухт: старі ключі, підшипники, непотрібні металеві деталі.

Найменша робота робиться приблизно за два дні. Найбільша робота, яку ми з братом створили, має висоту близько трьох метрів. Будували ми капличку десь півроку, - додає Юрій Гребенюк.

Незвичні інсталяції знам’янчани вважають родзинкою міста.

Мені подобається, що є такі в нас люди, які гарно вміють майструвати. Все красиве, босоніжок, і той красивий, отам велосипеди, там вази, - каже знам’янчанка Віра.

Ці роботи і справді унікальні, неповторні, жодна з них не схожа на іншу і, я вважаю, що це і справді показує наше місто з гарного боку, - вважає місцева жителька Поліна.

На замовлення майстри не працюють. Створюють скульптури лише в подарунок рідному місту. Сподіваються, що унікальні об’єкти стануть візитівкою Знам’янки.

Хочемо, щоб наше місто знала вся Україна. Ми з братом вже маємо задумку побудувати чи то майданчик, чи то ковану фігуру, яка б  потрапила до Книги Рекордів України, Якщо не Книги Рекордів України, а Книги рекордів Гіннеса, тоді взагалі буде цікаво, - ділиться Юрій Гребенюк.

А ще брати Гребенюки планують, що їхні роботи з’являться і в інших українських містах.


Текст: Лілія Кочерга

Відео: Григорій Зуб


Читайте також: На Кіровоградщині священник створив міні-пекарню, ароматний хліб розвозить велосипедом (ВІДЕО)