На Кіровоградщині понад 40 тисяч переселенців працездатного віку: скільки з них знайшли роботу

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 24 травня 2022, 12:00

Більше тисячі переселенців звернулися за допомогою у працевлаштуванні на Кіровоградщині. Які вакансії є в регіоні, та скільки людей вже знайшли роботу, читайте у матеріалі Точки доступу.

Перевіряємо присутність напруги на збірних шинах перед вводом трансформатора у роботу. Напруга є, можна вводити в роботу, – Віталій із Лисичанська демонструє робочий процес.

За спеціальністю чоловік – інженер-електромеханік. Працював на нафтопереробному та склозаводах. У Кропивницькому знайшов роботу за фахом в обласному водоканалі. На Кіровоградщину із родиною переїхав місяць тому, коли у рідному місті жити стало неможливо.

Виїхали, коли вже взагалі нічого там не було ні води, ні газу, нічого. Навіть в магазинах нічого не було. З роботою допоміг сусід, який тут працює – орендував житло і познайомився із ним і він сказав, що тут є вакансії. Це мій профіль, тому мені легко, колектив дуже хороший, – розповідає Віталій.

Його колега Антон до повномасштабного вторгнення росії мешкав у селищі Велика Новосілка. На батьківщині працював електромонтером. У березні через воєнні дії разом із родиною виїхав із Донеччини. В ОКВП "Дніпро-Кіровоград" працює за спеціальністю майже місяць.

Недалеко від населеного пункту там, де проживали, вже було чутно бойові дії, ну, це десять кілометрів від нас, тому й вирішили їхати. Подзвонив друзям, вони сказали, що можна піти у центр зайнятості, я подзвонив туди і мені запропонували піти працювати у водоканал, тому що є вакансії, і є вакансії по моїй спеціалізації, – розповідає Антон.

Загалом на підприємстві "Дніпро-Кіровоград" працевлаштували вісьмох переселенців. Сьогодні у водоканалі є ще 38 вакантних посад.

Працевлаштовані – електромонтери, слюсар, слюсар-ремонтник, водій – отакі спеціальності. На сьогоднішній день на нашому підприємстві працюють 1475 людей. У нас завжди є вакансії, тому що підприємство велике і один звільняється, другий приймається. До того ж, багато наших працівників зараз на фронті. Зокрема потрібні такі спеціалісти як токар, машиніст екскаватора, контролери, начальник дільниці релейного захисту та автоматики, інженер цієї ж дільниці, провідний програміст автоматизованих систем керування підприємством, – прокоментувала начальниця служби кадрового забезпечення "Дніпро-Кіровоград" Ірина Ніколайчук.

Загалом на Кіровоградщині понад 40 тисяч переселенців працездатного віку. За допомогою у пошуках роботи до центрів зайнятості звернулися більше тисячі. Дехто продовжує працювати віддалено, дехто планує невдовзі повернутися додому, тож не шукає роботу. Працевлаштували станом на 18 травня 161 людину.

Люди, які не звільнилися з роботи і планують повернутися, мають знати про механізм, який дозволяє їм шукати роботу за сприяння Служби зайнятості і нині. Це може бути облік і людина працевлаштовується за сумісництвом. Якщо безробітний бажає отримувати допомогу по безробіттю, одночасно з пошуком роботи є отакий односторонній механізм – звільнення з роботи. Людина звертається до центру зайнятості, подає заяву на ім’я керівника підприємства, наступного дня ця заява йому відправляється, повідомляється у пенсійний фонд, податкову і на третій день людина вже може реєструватися в центрі зайнятості , – розповів заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

За інформацією центру зайнятості, нині на Кіровоградщині пів тисячі вільних вакансій.

Різні вакансії пропонують шукачам роботи з числа переселенців, це ті вакансії, які є на ринку праці. Наша область аграрна, тому, зрозуміло, що з початком весняно-польових робіт, березень-квітень, було найбільше вакансій у сфері сільського господарства. Затребувані лікарі і є приклади працевлаштування медиків з інших областей. Якщо переселенець приймається на роботу, тоді роботодавець отримує компенсацію в перший місяць і має право подати заяву й на другий місяць і також її отримати, – додав Богдан Стоян.

Понад 70 роботодавців Кіровоградщини, які працевлаштували переселенців, вже звернулися за компенсацією до центрів зайнятості. Місячна виплата – 6500 гривень за кожного робітника, відповідно до постанови уряду від 20 березня. Мова йде не лише про людей, які працевлаштувалися за сприяння центру зайнятості, а й про решту випадків працевлаштування переселенців.

Окрім державної Служби зайнятості, питанням працевлаштування внутрішньо переміщених осіб на Кіровоградщині відтепер займається і "Регіональний центр розвитку послуг". З допомогою працівників комунального підприємства роботу знайшли ще 60 людей. В тому числі йдеться і про часткову зайнятість.

Достатньо великий відсоток тих людей, які шукають сьогодні роботу, шукають, можливо, не основну роботу, а підробіток для того, щоб утримувати свою сім’ю. Тому що ціни зросли, тут їм доводиться орендувати житло і витрати в них зросли в декілька разів, – каже в.о директора КП "Регіональний центр розвитку послуг" Марина Осіпова.

Вона додала, що серед переселенців є люди і з незвичними для нашого регіону спеціальностями.

Є і картографи, і металурги, але на сьогодні ті люди, які хочуть працювати, погоджуються на усе те, що ми можемо їм запропонувати. Також серед людей, які до нас звернулися за допомогою, є вчителі. Паралельно ми працюємо із підприємцями і інформуємо їх про тих чи інших фахівців, – зазначила Марина Осіпова.

Традиційно на Кіровоградщині затребувані працівники сільського господарства, робітничих професій, медики, бухгалтери, кухарі, продавці, водії.  

Читайте також: Найстаріший виш Херсонщини тимчасово переїхав у Кропивницький (ФОТО)

Фото: Л. Кочерга