На Кіровоградщині село шокувало вбивство школярки: всі деталі трагедії

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 19 серпня 2021, 16:45

Жителів Кетрисанівки колишнього Бобринецького, а нині Кропивницького району шокувало вбивство 16-річної Вікторії Макаренко, тіло якої знайшли в старому колодязі. Які версії мають місцеві жителі, що каже поліція та інші деталі трагедії читайте у матеріалі Точки доступу.

Ця шокуюча історія почалася ще 14 серпня. Вдень дівчина гуляла у подруги з компанією знайомих. Ввечері зі зведеною сестрою лягла спати, а вночі батьки виявили, що Віки немає вдома. Вже неживою її знайшли 18 серпня за пару кілометрів від будинку, де вона мешкала.

Анатолій живе поряд із цим моторошним місцем. Каже, що нічого підозрілого того дня не помітив.

Звечора ніяких компаній не бачив, а вночі нічого не чув. Ми хату побілили, відзначили це та й лягли відпочивати, все, – розводить він руками.

Готові піти на самосуд 

Громаду зухвале вбивство дитини обурило. Готові, кажуть, чинити самосуд над винними у її смерті.

Із 14 серпня шукали, а вона ось поряд була і ніхто не міг придумати, що її вкинули ото у басейн, та страхіття одне, що робиться! Вона ходила в один клас із моєю онучкою, всі кажуть, що хороша дівчинка. Що ж вони – клубу немає, нічого немає, тиняються, аби що-небудь знайти, а тепер оце таке горе, – коментує місцева жителька Антоніна Пилипівна.

Що говорять рідні 

Рідні покійної Віки безутішні.

Я нічого не знаю, мені ніхто нічого не каже, – плаче Євгеній, батько Вікторії, – що її знайшли, я від чужих людей дізнався, побіг туди, мене там як кинуло… Одинадцять, о пів на 12-ту вона дома була завжди, говорила, що в неї все добре. Не уявляю, що могло статися.

Чоловік зазначив, що останнім часом дочка подружилася зі старшою дівчиною. Її батьки люблять випити. Він просив Віку не ходити до них, але та не слухалася. Вночі дитина пішла з дому вперше.

Навіть не чули, що дитина вийшла з будинку, – додає пані Оксана, мачуха школярки.

Ми полягали спати, в нас хата така, що ми не чули, як вона вийшла. О третій ночі встала – двері відчинені, її немає. Сказала чоловікові, що немає Віки. Пішли до її подруги Насті. Там було темно. Чоловік сказав, що, може, вони полягали спати, то вона зранку прийде, – говорить жінка.

На ранок дівчина не повернулася. Батьки знову пішли до її подруги, але там Віки теж не було.

Напередодні вона просилася у мене до неї, але я не пустила, адже Настя з хлопцем, що б Віка там третя робила, – згадує пані Оксана. – Дізнавшись, що у Насті її теж немає, пішли шукати самі по знайомих, а тоді сусідка викликала поліцію і почали шукати всі разом, а тоді знайшли.

За інформацією поліції, щодня Вікторію шукали більше 60 осіб із числа особового складу територіального підрозділу поліції, співробітників роти патрульної служби поліції особливого призначення "Святослав", кінологів та представників громадськості. Шукали у балках, лісосмугах, в річці.

Вчора, 18 серпня, тіло неповнолітньої з тілесними ушкодженнями виявили у закинутому колодязі на території населеного пункту, де вона проживала. Дівчину знайшов один із волонтерів. Глибина колодязя складає близько п’яти метрів, працівники ДСНС дістали тіло. Його намагалися приховати, прикидавши гіллям і травою. Які саме ушкодження виявили на тілі, у поліції не коментують. Причину смерті встановлять після проведення судово-медичної експертизи.

Підозр у нас жодних немає. Вже другий рік я її знаю, вона ніколи ні в яких бійках не брала участі, вона не буйна, тиха, мирна дитина була, весела, – говорить пані Оксана, мачуха Віки.

Падчерка ніколи не скаржилася, що сварилася з кимось, чи хто її образив, – зазначає вона.

Я вже від дочки дізнаюся тепер, Віка мені нічого не казала. Дочка вчора розказувала, що вона з Владиком тут одним зустрічалася. Поки він не почав її домагатися. Вона тоді його заблокувала всюди. Віка корів пасла, Оксана вчора розповідала, а Настя дзвонила до неї, вона трохи нижче від нас на квартирі жила, і говорила, що з Владиком гуляла до п’яти ранку в тій хаті. А в них був скандал, люди говорили, що вони скандалили в той день, у суботу. Тут хлопець був Настин другий вже і вони поскандалили. Може, Віка їх посварила, може, через це її і вбили, – припускає жінка.

Батько Віки зауважив, що Влада не знає і ніколи не бачив. Але в суботу з його мобільного телефону дочка дзвонила на номер цього хлопця. Тривала розмова кілька секунд.

Вона не спонтанно пішла, їй хтось подзвонив, – каже Євгеній.

Підозрюють мого онука

Оце ж мого онука підозрюють, – плаче жителька Кетрисанівки пані Раїса, – він каже, що не винен, що не знає нічого. Зараз його у Бобринець забрала поліція. Кажуть, що вони зустрічалися, але я не знаю цю дівчинку зовсім, вони не ходили разом, не дружили. Онук говорить, що разом сиділи десь, а де вона потім поділася, він не знає. Оце ж, клубу немає, ходять туди до магазину, до бібліотеки гуляти. Не вірю, що він міг таке зробити, він такий хороший, роботящий, я не знаю…

Жінка додала, що її онукові 16 років, він вчиться у Бобринці в ПТУ. Батьки юнака на заробітках, тож мешкають вони разом. За словами пані Раїси, поводився весь цей час хлопець спокійно і впевнено говорив, що не коїв злочин. Ніколи не гуляв допізна, у день, коли сталося вбивство, 14 серпня, додому повернувся о пів на 12-ту.

Подруги Віки Насті вдома не виявилося. В той же час, почувши про трагедію, здалека в село приїхали родичі вбитої школярки, які тривалий час із нею не бачилися.

Були схожі з бабусею 

Бабуся у Віки лишилася, 85 років, неможливо було їй сказати. Сьогодні як дізналася, хотіла поїхати сюди що б не було, вони дуже схожі з бабусею були, така хороша дівчинка, просто слів немає, – говорить Анатолій Миколайович, дідусь школярки.

Я її бачила єдиний раз, коли вона перший раз у школу йшла, я їй до школи скуплялася, – не може стримати сліз його дружина Світлана, –  і скільки років я вже її не бачила, тільки по інтернету або по телефону спілкувалися.

Вбивці загрожує до 15 років тюрми 

Нагадаємо, в рамках розслідування смерті дитини порушили кримінальне провадження за статтею 115 КК України (умисне вбивство). Санкція статті передбачає від семи до 15 років тюрми. Особу, причетну до вчинення злочину, поки не встановили.

Тривають заходи по встановленню зв'язків та кола осіб, із якими спілкувалася дівчина, з метою встановлення особи або осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення. Ми спілкуємося з однолітками, а також з молоддю, з якими спілкувалася в день зникнення неповнолітня, — прокоментував сьогодні, 19 серпня, очільник ГУ НП в області Роман Козьяков.

Родичі потерпілої розповіли, що кілька років тому мати Віки померла. З сусіднього села Василівка у Кетрисанівку багатодітна родина переїхала менше року тому. Привабила наявність школи, роботи та хорошої дороги.


Читайте також: На Кіpовогpадщині попpощалися з військовим, який загинув в зоні ООС (ФОТО)