У приватному дворі на Кіровоградщині чоловік побудував сонячну електростанцію (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 13 серпня 2018, 19:20

  • visibility 1940 переглядів

Олександрієць Олександр Федосов встановив у дворі свого батька сонячну електростанцію.

Про це повідомляє "Моя Олександрія".

Чоловік розповів, що станція складається з двох металоконструкцій з панелями, які стоять окремо одна від одної, загальною площею 200 м2.

Загальна потужність станції становить 30 кВт / год.

За його словами, вироблену енергію можна споживати для власних потреб, але це невигідно. "Зелений тариф" набагато вищий звичайного, і за такою тарифікацією електроенергію вигідніше продавати обленерго, ніж нею користуватися.

Для оформлення станції довелося пройти паперову тяганину, але вона виявилася не бюрократичною, зазначив Федосов.

Станція йому обійшлася "під ключ" в $ 29 тис. Орієнтовний прибуток, який від неї очікується, - 200 тис грн на рік. Таким чином, станція окупиться за чотири роки, а далі почне приносити дивіденди.

Для довідки: якщо звичайний тариф для населення сьогодні становить 0,9 грн за 1 кВт/год (при споживанні до 100 кВт/год на місяць) або 1,68 грн за 1 кВт/год (при споживанні понад 100 кВт/год), то електроенергію за "зеленим тарифом" обленерго купує по 4,78 грн за 1 кВт/год вже на руки, з вирахуванням сплати всіх податків. При цьому щокварталу Нацкомісія з енергетики індексує тариф до євро, що дозволяє уникнути несправедливої оплати при інфляції гривні.

Читайте також: На Кіровоградщині будують одну з найпотужніших сонячних фотоелектростанцій (ФОТО)