На Кіровоградщині відкрили сучасний комплекс із переробки органічних відходів на біогаз (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 15 серпня 2020, 11:00

Єдиний в області завод з переробки органічних відходів розпочав роботу неподалік села Капітанівка Новомиргородського району. Комплекс переробляє кукурудзяний силос та жом цукрових буряків на сировину для теплової та електричної енергії.

Про це повідомляє кореспондент Точки доступу.

Потужність біогазового комплексу 5,5 мВТ/год. За словами директора Олега Шевченка, такої кількості вистачить, аби забезпечити теплом та електроенергією більше 35 тисяч квартир. 8% від отриманої електроенергії комплекс використовує на власні потреби, іншу частину продаватиме по «зеленому тарифу». Отримане тепло повторно використовуватимуть у видобутці біогазу. Нині замість нього працює котельня з вугіллям.

Для підтримання потужності необхідно щодоби переробляти близько 170 тонн жому та 170 тонн силосу. Відходи не купують, а отримують від власних підприємств холдингу. Залишки від виробництва біогазу використовуватимуть для удобрення полів підприємств холдингу. Такий підхід дозволяє не тільки зекономити на закупівлі мінеральних добрив, а й покращити екологію шляхом створення замкненого безвідходного циклу виробництва, каже Олег Шевченко.

Такий біогазовий комплекс унікальний, розповідає директор. Наводить три причини:

Перша унікальність цього заводу - він розділений на 2 частини. Це термофільний і мезофільний режими переробки. Друга – це обладнання, яке тут функціонує. Ми можемо переробляти будь-який вид органічної сировини, на відміну від інших заводів. Сьогодні ми запускаємось на кукурудзяному силосі і на жомі цукрового буряка. Але ми також можемо переробляти тут курячий послід. Третій момент – це система перемішування субстрату. Ми не використовуємо мішалки, які споживають 45 кВт/год тільки одна. Це дозволяє економити електроенергію».

Робота біогазового комплексу забезпечує 50 робочих місць. Будівництвом займався агрохолдинг I&U Group спільно з Європейським банком реконструкцій та розвитку наприкінці 2018-го року. На створення витратили 23 мільйони євро. За словами засновника агрохолдинку Сергія Тарасова, вартість комплексу має окупитися протягом 4-5 років роботи.

На повну потужність завод запрацює з першого жовтня.

Анастасія Ковальова, спеціально для Точки доступу

Фото автора та зі сторінки Кіровоградської ОДА

Читайте також: Пасіка, бджільництво та "банка щастя": на Кіровоградщині дівчина продовжила справу дідуся (ФОТО)