У 49-ти громадах Кіровоградщини 2378 захисних споруд. Їхні адреси є на інтерактивній карті. Найбільше їх в обласному центрі. Це переважно найпростіші укриття, що можуть захистити лише від уламків. Нині робочі групи проінспектували захисні споруди у 15 громадах області. Завершити цю роботу планують за десять днів. Які результати перевірок, читайте у матеріалі Точки доступу.

Роботи лишається багато

Аби перевірити укриття на доступність та оцінити умови перебування там людей, в області створили кілька робочих груп. Вони працюють в обласному центрі та виїжджають у райони. Захисні споруди перевіряють, не попереджаючи про це балансоутримувачів. Адресу обирають рандомно на інтерактивній карті, – розповідає начальник управління з питань цивільного захисту населення Кіровоградської ОВА Володимир Слінченко. За його словами, є позитивні зрушення, але роботи у цій площині лишається багато.

Кіровоградська ОВА

Найбільше хвилюють нас укриття у житлових будинках ЖЕО та в ОСББ. Вони у задовільному стані, але потребують покращення, – говорить він.

Рейд укриттями Кропивницького

Вирушаємо у власний рейд укриттями Кропивницького. 

За час великої війни в обласному центрі збудували лише одне нове укриття. Це сховище доступне для всіх цілодобово. Зупинку-укриття облаштували у центрі Кропивницького з нуля і за спонсорські кошти. Там є лави для сидіння, два виходи, підведена електрика. Невдовзі планується будівництво наступної такої зупинки.

Зупинка-укриття

Найпростіше укриття

Ще низку захисних споруд на Кіровоградщині звільнили від непотребу та відремонтували. Всі захисні споруди, наголошує Володимир Слінченко, мають бути відчиненими цілодобово. Можливі варіанти, коли є відповідальна людина, яка в разі потреби швидко зможе відчинити двері і надати доступ до сховища.

До прикладу, ключ від великого укриття з товстими стінами неподалік бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка, є у працівників книгозбірні та магазину солодощів неподалік. Ключ нам надали за першою вимогою і вже за дві хвилини ми були в укритті. Але ж працює воно фактично в режимі роботи цих двох закладів.

Вхід в укриття

Підвал старого будинку

В наше поле зору також потрапив підвал у будинку на вулиці Михайлівська. Ним опікується місцеве ЖЕО. Саме на це укриття раніше було багато нарікань через те, що навіть під час тривоги його не відчиняли. Двері зачинені. Довкола нестерпний сморід – люди використовують східці у сховище в якості туалету. Дзвонимо по номеру телефону в оголошенні біля вхідних дверей у підвал. За ключем нам радять піднятись в одну із квартир.

Цей чоловік завжди вдома, можна взяти ключ і відчинити. І да, є такий факт, що люди, там у них сараї, вони не хочуть, щоб туди підходили, спали, жили, – відповідає жінка.

Зачинене укриття

Двері в укриття

А це вже підвал ОСББ на вулиці Робоча в Кропивницькому. Немає жодних вказівників, що це сховище, двері зачинені.

Укриття в ОСББ

Ключі від підвалів у цих будинках є у голови ОСББ та у деяких мешканців. Двері відчинили мешканці. Вони розповідають, що близько тонни сміття з цього підвалу вивезли лише навесні. Щодо інших робота триває. 

Сміття у сховищі

Бачимо тут старі меблі, запасів води, вогнегасників тощо немає.

Підвал в ОСББ

Які громади виявилися найгіршими під час інспекції

Нині захисні споруди перевірили у 15-ти громадах області. За інформацією Володимира Слінченка, майже всі укриття, які проінспектували робочі групи, були відчинені.

Є питання по закладах освіти. Школи садочки, де є сторож, охорона, відповідно, коли тривога звучить, відкривають ці укриття.

Він говорить, що скарг на закриті укриття стало менше. Всі скарги, що надходять у поліцію та ДСНС, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, опрацьовують. Більше питань нині щодо облаштування захисних споруд і створення більш комфортних умов.

Найгірша ситуація у Компаніївській і Новомиргородській громадах. Інші громади працюють, стараються, роблять усе, щоб до першого серпня привести в належний стан всі наявні захисні споруди та укриття на території відповідної громади.

Завершити інспекцію захисних споруд на Кіровоградщині планують приблизно за десять днів. Вже є графіки виїздів робочих груп.

Читайте також: У Кропивницькому ремонтують дві вулиці: терміни, розширення доріг та знищення дерев


Головне сьогодні