Не йди!: кропивничани назвали найбільш небезпечні пішохідні переходи (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 9 вересня 2020, 12:10

Минулого тижня Кропивницький сколихнула жахлива ДТП - вoдійкa aвтoмoбіля "Nissan"  збила жінку, яка переходила дорогу. Наразі триває слідство, а водійці обрали запобіжний захід.  

Точка доступу вирішила з'ясувати, які пішохідні переходи в нашому місті є небезпечними як для для водіїв, так і для пішоходів. 

Наша редакція отримала понад 200 коментарів на своїй сторінці у фейсбуці, в яких містяни розповідали про небезпечні пішохідні переходи у Кропивницькому. Відразу зазначимо, що для публікації в матеріалі ми обрали кілька з запропоновоних та поспілкувалися з фахівцями стосовно облаштування зазначених переходів. Список зауважень та побажань передали до патрульної поліції області. 

За статистикою правоохоронців, за перші 6 місяців 2020 року на території Кіровоградської області зареєстрували 64 ДТП за участю пішоходів, в яких загинули 5 людей,  54 людини отримали травми.

Вулиця Бобринецький шлях (пішохідний перехід біля магазину "Альф")

Пішохідний перехід по вул. Бобринецький шлях, біля магазину "Альф". Там є зупинка громадського транспорту і діти йдуть до школи та дитячого садка. Це просто жах, лише назва "перехід". Ніхто не пропускає. Або одна машина пропустила, починаєш йти, а інша летить. Страшно переходити дорослим, не те що дітям.

Особисто декілька разів телефонувала на "гарячу лінію" з приводу цього відрізку дороги, але немає ніякого результату, - зазначила наша читачка Тетяна.


Як зазначив у коментарі Точці доступу керівник комунального підприємства "Спеціалізована монтажно-експлуатаційна організація" Олександр Шумейко, більшість членів міської комісії  з безпеки дорожнього руху підтримали думку про те, що на зазначеному переході потрібно встановити світлофор. Але в цьому році його не втановлять, бо не передбачене фінансування.

У селищі Сонячному повинні робити дорогу, відповідно потік транспорту на зазначеній ділянці збільшиться. Тому є така думка, що депутати мають ухвалити відповідне рішення та включити встановлення світлофору на переході по вул. Бобринецький шлях в план розвитку на наступний рік, - зазначив Олександр Шумейко.

За словами заступниці начальника ГУ ЖКГ Юлії Яндович, яка є членом комісії з безпеки дорожнього руху у Кропивницькому, комісія буде подавати проєкт на встановлення світлофору на зазначеному відрізку дороги. 

вул. Бобринецький шлях

вул. Бобринецький шлях

Вулиця Кропивницького

Минулого року міська влада капітально відремонтувала вул. Кропивницького. І хоч дістатися тепер з Полтавської на вул. Шевченка стало простіше, проте, для пішоходів проблем побільшало. Люди скаржаться на те, що через жвавий рух транспорту та відсутність світлофорів перейти дорогу стало складніше.

Перехрестя Кропивницького - Шевченка

Головна дорога повертає, а 90 відсотків транспорту летить прямо, по новій дорозі. Пішоходам там просто смерть. Машини кожні 15 хвилин опиняються в аварійній ситуації. Якщо немає грошей на світлофор, то просто змініть напрямок головної дороги - по Кропивницького, - розповідає читач Олександр.


Кропивницького - Єгорова, Кропивницького - провулок Лісний і т.д. Кожне перехрестя на цій вулиці є дуже-дуже небезпечним. Нова дорога, швидкість шалена на пішохідному переході можна простояти цілу вічність - так ніхто і не зупиниться, - зазначає кропивничанка Вікторія.

За словами Юлії Яндович, транспортний світлофор на перехресті вулиць Кропивницького та Шевченка будуть встановлювати. Проєкт намагатимуться реалізувати вже цього року. 

вул. Кропивницького

вул. Кропивницького

вул. Шевченка

вул. Кропивницького

Вулиця Андрія Матвієнка (пішохідний перехід неподалік школи № 26)

Чимало коментарів ми отримали з наріканнями на небезпечний пішохідний перехід по вулиці Андрія Матвієнка біля школи №26. Ось, до прикладу, один із них: 

Саме біля 26-ї школи щоранку дорогу переходить дуже багато діток. Було б добре, аби там встановили світлофор, - зазначає кропивничанка Наталія.

Як розповіла Юлія Яндович, два роки тому неподалік від зазначеного місця облаштували врегульований пішохідний перехід на розі Студентського бульвару та вулиці Михайлівської, тому школярі мають змогу безпечно перейти дорогу:

Встановили світлофор, дорожні знаки та спеціальні огородження, щоб спрямувати потік пішоходів. Регулярно оновлюємо дорожню розмітку. 

вул. Андрія Матвієнка

Вулиця Миколи Левитського (пішохідний перехід неподалік арки)

Вважаю, що пішохідний перехід перед перехрестям вул. Левитського та Братиславської дуже небезпечний. Жодного разу не бачила, щоб хтось загальмував перед переходом. Летять, як навіжені, особливо з боку Короленка. Але найсумніше, що водії ніби і не дуже винні, бо знак знаходиться за самим переходом та ще й закритий опорою, не кожен і побачить. Зверталась і на "гарячу лінію", і в бюро Стрижакова, реакція нульова, - зазначила кропивничанка Валентина.

Олександр Шумейко розповів, що на зазначеному пішохідному переході облаштовані знаки та нанесена дорожня розмітка. Додатково облаштовувати пішохідний перехід не будуть, оскільки там йде підйом магістральної дороги, тому встановлення світлофору або лежачого поліцейського не передбачено правилами.

вул. Миколи Левитського

вул. Миколи Левитського

Пішохідний перехід біля музичної школи №2 ім. Ю. Мейтуса (вул. Євгена Маланюка)

Перехід біля музичної школи №2, музичного та будівельного коледжу. Його переходять багато дітей. Тут траплялись наїзди на людей. Автомобілі не завжди зупиняються, щоб пропустити пішоходів. Поставте світлофор!!!, - пише кропивничанка Людмила.

Як зазначив Олександр Шумейко, вулицю Євгена Маланюка нещодавно відремонтували, тому за будівельними нормами має пройти певний проміжок часу, перш ніж там почнуть встановлювати технічні засоби врегулювання дорожнього руху.

На пішохідному переході біля музичної школи планують встановити пластикову дорожню розмітку та лежачі поліцейські. В міській раді повідомили, що гроші на це передбачені. Дорожню розмітку та технічні засоби організації доржнього руху почнуть встановлювати в кінці жовтня - на початку листопада.

вул. Євгена Маланюка

Окрім того, зараз триває ремонт вулиці Полтавська, тому тролейбуси тимчасово курсують до зупинки "Швейна фабрика" і часто зупиняються перед пішохідним переходом. Переходити дорогу стає дуже небезпечно: погана видимість та ще й відсутність розмітки. Тому слід бути дуже обережним!

вул. Євгена Маланюка

вул. Євгена Маланюка

Вулиця Полтавська

Чимало скарг ми отримали  на небезпечні пішохідні переходи на вул. Полтавській. Проте, там наразі триває капітальний ремонт на відрізку від провулку Об'їзного до вул. Васнєцова. 

Реконструкція передбaчaє рoзширення вулицi, встaнoвлення oпoр, двoх зупинoк, бaр’єрнoгo oгoрoдження, oзеленення тa рoзмiщення велoдoрiжки. Тут облaштують нову чотиpиполосну доpогу, сучaсне освітлення тa інженеpні меpежі. Також проєктом передбачено видалення старих дерев, натомість буде висаджено 50 кленів. 

Труднощі є як для водіїв, так і для пішоходів, але вони тимчасові. Міська влада обіцяє завершити капітальний ремонт до Дня міста.

вул. Полтавська

вул. Полтавська

Олександрівське шосе (пішохідний перехід біля автовокзалу №1)

Містяни скаржаться на жвавий автомобільний рух та неможливість безпечно перейти дорогу поблизу автовокзалу №1.

"Новий" автовокзал! Куди не зверталася, результату ніякого! Машини просто "літають", - розповідає місцева жителька Світлана.

Проте, за словами Юлії Яндович, питання про встановлення світлофору на цьому місці піднімали на міській комісії з безпеки дорожнього руху, але його визнали недоцільним: 

Жвавий рух пішоходів там лише вранці та ввечері. Згідно статистики поліції, цей відрізок дороги не є місцем концентрації ДТП.

Для безпеки водіїв та пішоходів там відновили дорожнє покриття, нанесли дорожню розмітку та встановили енергоефективні світильники, щоб забезпечити гарну видимість вночі для всіх участиків дорожнього руху.

Олександрівське шосе

Мікрорайон Новомиколаївка (вул. Короленка)

Чимало скарг ми отримали на облаштування пішохідних переходів на вул. Короленка: 

Новомиколаївка. Від льотки до інтернату всього два світлофори!! Біля зупинки навпроти льотної академії і пологового будинку дорогу перейти нереально! Ніхто не зупиняється, біля "Копілки" декілька разів пролітали водії перед носом, не дивлячись на те, що нас пропускали машини... Тобто, переходячи дорогу, потрібно дивитися, чи не обганяє якийсь "олень" за кермом ті машини, які вже зупинилися...жах! А в районі знаходяться 4 школи і три садочки, - зазначає кропивничанка Марина.

Юлія Яндович розповіла, що недоцільно встановлювати на кожному перехресті світлофори. На зазначеному відрізку дороги встановлені дорожні знаки та нанесена розмітка, тому водії та пішоходи, перш за все, повинні дотримуватись правил дорожнього руху.

вул. Короленка

Мікрорайон Лелеківка (Олександрівське шосе)

Аналогічна ситуація склалася і в районі Лелеківки: 

Лелеківка, нове кладовище, в ідеалі - весь мікрорайон. Машини просто "літають", - розповідає кропивничанка Анастасія.

В міській раді зазначили, що на цій ділянці дійсно жвавий рух транспорту, проте, там регулярно чергують поліцейські, які слідкують за дотриманням швидкісного режиму. Окрім того, встановлені дорожні знаки та нанесена розмітка.

Олександрівське шосе

Олександрівське шосе

Перехрестя Верхньої Пермської та провулку Кріпосного

Там дуже небезпечне перехрестя і для пішоходів, і для водіїв. Дві зупинки, маршрутки, автобуси, машини + вантажівки, котрі повертають з Пермської до супермаркетів та ринку. Навіть розмітки нормальної немає. Краще світлофор! - зазначила наша читачка Світлана.

Юлія Яндович розповіла, що це перехрестя є складним для водіїв, тому їм потрібно бути максимально уважними. Щодо світлофору, то його встановлення там не передбачено: 

У Кропивницькому  проводиться дуже багато роботи з забезпечення безпеки дорожнього руху. Ми намагаємось робити все можливе, аби і пішоходи, і водії почувалися безпечно: встановлюємо знаки, наносимо та оновлюємо розмітку, облаштовуємо пішохідні огородження. Але безпека на дорозі залежить від кожного учасника дорожнього руху. Необхідно дотримуватись ПДР і тоді все буде добре.

вул. Верхня Пермська


В патрульній поліції зазначають, що пішохід – рівноправний учасник дорожнього руху, який має права та обов’язки.

Дотримуватись елементарних правил безпеки на дорозі легко. Достатньо лише:

  • виходити на проїзну частину, лише впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших;
  • не вибігати на дорогу, у тому числі на пішохідний перехід;
  • завжди тримати дітей за руку під час перетину дороги;
  •  не затримуватись і не зупинятись на проїзній частині без необхідності;
  •  користуватись лише пішохідними доріжками, місцями стоянки і відпочинку під час руху по автомагістралі чи автодорозі.

Пам'ятайте! Якщо водії та пішоходи будуть дотримуватись правил дорожнього руху - це допоможе врятувати не одне людське життя! Дотримуйтесь ПДР та бережіть себе!


Текст: Катерина Федченко

Фото: Олександр Козловський


Читайте також: Організація, створена серцем: як у Кропивницькому об’єдналися матері дітей з інвалідністю