Небезпечні перехрестя: де в Кропивницькому стається найбільше ДТП (ФОТО)

  • Катерина Федченко
  • watch_later 11 березня 2021, 14:10

Протягом минулого року за даними патрульної поліції області у Кропивницькому сталися 273 дорожньо-транспортні пригоди. Лише за перший місяць 2021-го правоохоронці зафіксували 74 ДТП.

Точка доступу з'ясувала, які перехрестя обласного центру є найбільш небезпечними для водіїв.

Контролювати виявлення ДТП, впроваджувати заходи на аварійно-небезпечних ділянках вулиць, доріг та залізничних переїздах мають міські ради та їх виконавчі органи. Про це йдеться в статті закону "Про дорожній рух".

Всі заходи з безпеки дорожнього руху проводять за галузевою програмою, яку затверджує міська рада.

У той же час, патрульна поліція аналізує та досліджує визначені місця концентрації ДТП: яке порушення правил дорожнього руху стало причиною ДТП, чи наявні у таких місцях проблеми в дорожній інфраструктурі тощо.

Як повідомили Точці доступу в головному управлінні житлово-комунального господарства, станом на 1 січня у Кропивницькому зареєстровано та знаходиться на обліку 4 місця та одна ділянка концентрації ДТП. 

Також варто зазначити, що інформаційні попереджувальні знаки "Місце (ділянка) концентрації дорожньо-транспортних пригод" у минулому році в Кропивницькому не встановлювалися.

Перехрестя вулиць Короленка та Вадима Височина

В управлінні ЖКГ повідомили, що для того, щоб усунути недоліки в організації дорожнього руху на перехресті вулиць Короленка та Вадима Височина на зазначеній ділянці дороги нанесли "зебру".

Перехрестя вулиць Соборної та Глинки

Щоб зменшити кількість ДТП на цьому перехресті, внесли зміни у роботу світлофора, підрахувавши інтенсивність руху автомобілів та пішоходів.

Перехрестя вулиць Яновського та Ушакова

На цьому перехресті також внесли зміни в роботу світлофора. Такі зміни впроваджують на основі аудиторських перевірок з безпеки дорожнього руху. Фахівці підраховують інтенсивність руху автомобільного транспорту та пішоходів, яка погоджується управлінням патрульної поліції області.

Перехрестя вулиць Вокзальна та Габдрахманова

В управлінні ЖКГ зазначили, що у цьому році запланований капітальний ремонт вулиці Вокзальна. Тому саме після ремонту проїжджої частини перед вулицею Габдрахманова нанесуть пішохідну дорожню розмітку. 

Вулиця Київська між будинками 42 і 46

Між будинками 42, 46 по вул. Київській, а саме на перехрестях з вулицями Олени Бур'янової та Дагестанською встановили дорожні знаки "Пішохідний перехід" та нанесли відповідну розмітку.

На сторінці патрульної поліції області у фейсбуці розповідають про небезпечні перехрестя Кропивницького. І хоч вони не визначені офіційно як місця концентрації ДТП, все ж там доволі часто стаються аварії. Водіям на цих ділянках доріг потрібно бути максимально уважними: 

Перехрестя Арсенія Тарковського і Покровської 

На перехресті встановлені знаки пріоритету, які добре видно навіть здалеку. На перехресті - належна оглядовість.

Згідно знаків вулиця Покровська є головною. В патрульній поліції області зазначають, що на цьому перехресті періодично трапляються дорожно-транспортні пригоди. 

Щоразу, наближаючись до перехрестя, переконайтесь, чи маєте перевагу. Зверніть увагу на знаки пріоритету, що встановлені і регулюють рух, - радять патрульні.

Перехрестя Пашутінської та Гоголя

На перехресті вулиць Пашутінської та Гоголя доволі часто трапляються аварії. У соціальних мережах жителі міста неодноразово піднімали питання про встановлення на цьому перехресті світлофора для врегулювання руху.

У листопаді минулого року патрульна поліція звернулася з офіційним листом до міської ради та запропонувала облаштувати перехрестя дорожніми знаками пріоритету за сучасними стандартами та пристроєм примусового зниження швидкості, встановити дорожнє дзеркало для забезпечення видимості транспортних засобів, а на нерегульованих пішохідних переходах встановити комплексні системи освітлення та позначення дорожніми знаками і розміткою з поліпшеними характеристиками.

А поки на зазначеному перехресті встановили знак "Проїзд без зупинки заборонено". 

Відповідно до правил дорожнього руху водій повинен зупинитись перед розміткою "стоп-лінія", а якщо вона відсутня – перед знаком "Стоп", - зазначають в патрульній поліції.

В патрульній поліції розповіли, що для того, щоб зменшити аварійність на дорогах Кропивницького, вони постійно проводять профілактичну роботу серед водіїв та пішоходів. Стежать за дотриманням правил дорожнього-руху, у тому числі за допомогою лазерних вимірювачів швидкості "TruCam".

Патрульні направляють пропозиції про те до міської влади, як усунути причини виникнення ДТП на вулицях Кропивницького.

Усі учасники дорожнього руху зобов’язані знати й неухильно виконувати вимоги ПДР. Це основна порада та вимога, - зазначають у патрульній поліції.

В той же час в управлінні житлово-комунального господарства розповіли, що у цьому році управління патрульної поліції офіційно ще не визначило місця концентрації ДТП у Кропивницькому. Якщо це станеться, то міська рада доручить комунальному підприємству "СМЕО" провести відповідну роботу, щоб усунути причини виникнення аварійних ситуацій на дорогах міста.

Читайте також: Не йди!: кропивничани назвали найбільш небезпечні пішохідні переходи (ФОТО)