Нові шкільні правила, оптовий газ та 2D код для перевірки ліків: що чекає українців у вересні

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 2 вересня 2019, 19:30

  • visibility 443 перегляда

У вересні на українців чекає чимало нововведень. Так, уряд дозволить купувати газ на всю зиму за оптовою ціною, українські школярі отримають  електронні квитки та оновленее меню, а в аптеках з’являться ліки з  2D кодом. Про ці та інші події вересня - в ексклюзивному матеріалі Точки доступу.

#1

Чого чекати від нової Верховної Ради ?

У вересні повноцінно розпочне роботу Верховна Рада 9-го скликання. На думку політолога Руслана Бортника, першими народні обранці приймуть закони про імпічмент президента та зняття депутатської недоторканості, а також кадрові постанови.

Економічний блок законів депутати будуть розглядати вже після формування профільних комітетів, а для їх ухвалення знадобиться декілька тижнів.  

«Економічні законопроекти будуть прийматися пізніше. Той же закон по евробляхам повинен розглянути комітет. Прийняти цей законопроект раніше, ніж через пару тижнів буде складно», - говорить політолог.

Крім того, у партії «Слуга народу», яка сьогодні формує більшість у парламенті, можуть виникнути суперечки щодо суспільноважливих законопроектів.

«Моно-більшість існує сьогодні, чи буде воно існувати довго - це велике питання. У багатьох питаннях в партії немає єдності, якщо будуть обговорювати важливі питання: земельна реформа, мир на Донбасі, тарифи, гуманітарні питання - необхідно буде залучати партнерів з інших фракцій», - говорить Руслан Бортник.

#2

Нова українська школа

В Україні триває реформа закладів середньої освіти, з 1 вересня на школярів та вчителів чекатимуть нові правила. До школи і дитячих садків не пустять дітей, яким не зробили усі обов'язкові щеплення. Якщо батьки відмовляються це робити, то вони можуть написати заяву на ім'я керівника навчального закладу та проходити навчання дистанційно або за індивідуальним графіком.

У цьому навчальному році буде скасована обов'язкова шкільна форма. Відповідний наказ видав президент України Володимир Зеленський в червні. Проте, учні 1-4 класів мають носити світловідбиваючі жилети, якщо повертаються до дому з занять у вечірній час.

Школярі замість звичайних учнівських квитків, отримають електронні. Це дозволить батькам відслідковувати переміщення дитини по місту за допомогою спеціального додатку, а школярам уникати черг в метро.

Крім того, у школах запровадять мультипрофільне меню - обід в їдальні буде нагадувати шведський стіл, де учні зможуть самі вибирати, що з'їсти. Вартість харчування залишиться незмінною.  

#3

Зросте заробітна плата у вчителів

З 1 вересня на 10% зросте заробітна платня у вчителів дошкільної, позашкільної, професійної  освіти. Про це повідомляється у постанові, опублікованій на Урядовому порталі.

Проте це стосується лише тих працівників педагогічної галузі, які отримують гроші не за рахунок освітньої субвенції з державного чи місцевих бюджетів і яким не підвищували  посадові оклади у 2018 році.

#4

Українці зможуть купувати газ на всю зиму

До 25 вересня українці зможуть заздалегідь купити до 25 тисяч куб. газу за літньою ціною. Для цього потрібно звернутися до клієнтського центру своєї газопостачальної компанії та підписати додатковий договір. При собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код.

Експерт з енергетики Валентин Землянський підтримує ініціативу уряду, проте радить уважно  прочитати документ перед тим, як його підписувати.  

«У документі є застереження, що умови можуть бути змінені, але як саме не вказано. Залишається відкритим питання чи залишає за собою право постачальник коригувати цінові параметри. Сама ідея хороша, але є багато питань до умов договору та реалізації», - говорить эксперт.

#5

Ціна на електроенергію стане нижчою

Ціни на електроенергію для підприємств і державних установ будуть знижені з вересня на 10%. Таке рішення було прийнято Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Тариф на електроенергію буде становити  116,54 грн./ МВт.год (без податку на додану вартість) або 195,6 грн./МВт.год.

#6

Перевірка оригінальності ліків

З вересня на упаковках деяких українських медичних препаратів з'явиться 2D код. Просканувавши його за допомогою смартфону, можна буде дізнатися, чи оригінальні ліки. Додаток для сканування наразі розробляться Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Читайте також: У Раді створили 5 фракцій і депутатську групу. Список керівників

Читайте також: У "Слузі народу" анонсували систему голосування за відбитком пальця