Нові ціни на газ, перше засідання ВР та додаткові вихідні: що чекає українців у серпні

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 31 липня 2019, 18:40

  • visibility 5224 перегляда

Коли відбудеться перше засідання нової Верховної Ради та які законопроекті будуть розглядати? Як зміняться ціни на газ та чи доведеться сплачувати штрафи власникам авто на європейських номерах? Про ці та інші події серпня в ексклюзивному матеріалі Точки доступу.

#1

Перше засідання Верховної Ради дев’ятого скликання  

Новий український парламент може зібратися на перше засідання вже наприкінці серпня цього року. За словами політолога Олександра Мусієнка, зараз розглядається декілька варіантів, депутати можуть розпочати роботу навіть на День незалежності України.

"Зараз обговорюється дата 24 серпня, це найбільш вірогідний сценарій. Це було б урочисто та символічно", - говорить  він.

Серед перших законопроектів, які можуть розглянути нардепи, закони про скасування недоторканності та пов’язані з економічною сферою.

"Одним з перших будуть розглядати закон про скасування недоторканності та про голосування за допомогою сенсорної кнопки. Крім того, будуть розглядати проекти, пов’язані з економічною галуззю", - говорить експерт.

Відповідно до закону, крайній термін, коли має запрацювати Верховна Рада – 9 вересня 2019 року.

#2

Нові тарифи на газ та електроенергію

Ціна газу для населення у січні знизиться на 5,5% й становитиме 5568 гривень за тисячу кубометрів разом з ПДВ (без урахування витрат на транспортування). Подешевшає газ і для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання – на 7,2-7,5%, порівняно з липнем. «Нафтогаз» пропонує його за ціною 4 640 – 5 204 гривень за тисячу кубометрів без урахування ПДВ та витрат на транспортування.  

Крім того, зменшиться ціна на електроенергію для непобутових споживачів. Нові тарифи на послуги розподілу та передачі електричної енергії будуть на 10% менші за попередні.

За словами економіста Олександра Охріменка, більш суттєвих змін у тарифній політиці слід очікувати після формування нового уряду.

"Формування нової цінової політики слід очікувати восени, бо поки не буде сформований  Кабінет міністрів, кардинальних змін чекати не варто", - говорить він.

#3

Чи зростуть штрафи за авто з іноземною реєстрацією?

На думку керівника суспільної організації «Розвиток інфраструктури» Станіслава Гвоздікова, влада може знову піти на поступки та відтермінувати штрафи для власників автомобілів на європейських номерах.  

"Думаю, що влада продовжить термін розмитнення таких авто. Крім того, потрібно зробити прозорі та доступні для будь-якого власника авто системи легалізації автомобілів. Зараз багато людей просто фізично не встигають укластися в терміни. На мою думку, термін потрібно подовжити до наступного року", - говорить він.    

У випадку, якщо зміни не будуть прийняті, то з 24 серпня до власників авто, які перевищили строк тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення, почнуть застосовувати санкції. За затримку від 10 до 20 діб – штраф 17 тисяч гривень, від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень. Понад 30 діб – 170 тисяч або конфіскація.

#4

Зростуть ціни на цигарки

В серпні ставки акцизного податку на тютюнові вироби зростуть на 9%. Відповідно, пачка цигарок з фільтром подорожчає в середньому на 2-3 гривні.

Це планове підвищення було внесено Верховною Радою в Податковий кодекс перед прийняттям бюджету. Відповідно до Угоди про асоціацію, Україна взяла на себе зобов'язання щорічно збільшувати ставку акцизу на цигарки, поки вони не досягнуть європейського рівня. Поступове подорожчання буде відбуватися до 2025 року.

#5

Додаткові вихідні

Всього в серпні 2019 року буде 10 вихідних. Додатково українці будуть відпочивати  26 серпня. День Незалежності (24 серпня) в цьому році випадає на суботу, і державний вихідний переносять на понеділок (26 серпня).

Тaким чинoм, укpaїнці будуть відпoчивaти тpи дні пoспіль – 24, 25 тa 26 сеpпня.

Пoтpібнo зaзнaчити, щo п'ятниця 23 сеpпня є пеpедсвяткoвим днем, тoж poбoчий день буде скopoченим нa oдну гoдину.

Впеpше День незaлежнoсті Укpaїни відзнaчили 16 липня 1991 poку – в pічницю пpийняття Деклapaції пpo деpжaвний сувеpенітет Укpaїни Веpхoвнoю Paдoю УPСP.

Згoдoм цю дaту пеpенесли нa 24 сеpпня, aдже сaме в цей день 1991 Веpхoвнa Paдa УPСP пpийнялa Aкт пpoгoлoшення незaлежнoсті Укpaїни. Oстaтoчнo День незaлежнoсті Укpaїни був підтвеpджений нa всеукpaїнськoму pефеpендумі 1 гpудня 1991 poку.

Читайте також: Кабмін встановив вартість індивідуальних автономерів