Вчора, 4 травня, апеляційний суд в Кропивницькому ухвалив рішення скасувати рішення першої інстанції та відпустити кропивничанина Арсена Мартиросяна під домашній арешт. Про це повідомляють журналісти Точки доступу, які були на засіданні. Чоловіка обвинувачують у встановленні або поширенні злочинного впливу, коли він перебував у слідчому ізоляторі. 

Передісторія

2 листопада 2016 року біля розважального клубу “Вельвет" стався конфлікт. Арсена Мартиросяна обвинувачують у тому, що він стріляв у трьох кропивничан. Один чоловік загинув, а його товариш, який напередодні повернувся з АТО, отримав тяжкі поранення.

Суд по цій справі тягнеться сьомий рік. Два роки чоловік був у розшуку, далі 4 роки та 6 місяців знаходився у слідчому ізоляторі, чекаючи на вирок. Детальніше про це Точка доступу писала у цьому матеріалі.

У листопаді 2022 року апеляційний суд ухвалив рішення змінити запобіжний захід на домашній арешт.

Вдома чоловік перебував до лютого 2023 року, поки йому не повідомили про іншу підозру: порушення статті 255-1 частини 2 Кримінального кодексу України “Встановлення або поширення злочинного впливу”.

За інформацією слідства, поки Арсен Мартиросян перебував у СІЗО виправної колонії №6 у Кропивницькому, він давав дозвіл доставляти на територію установи наркотики та заборонені речі: цигарки, телефони тощо. А також вирішував конфлікти між ув’язненими за “неписаними кримінальними правилами”, розповів прокурор.

Арсену обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 11 квітня Ленінський суд подовжив цей захід без права внесення застави на 60 днів, тобто до 9 червня.

Вчора, 4 травня, апеляційний суд скасував попереднє рішення та обрав запобіжний захід – домашній арешт до 9 червня.

Що було на суді

Апеляційну скаргу подав адвокат обвинуваченого Олег Паіцика. Самого ж Арсена Мартиросяна на цьому засіданні не було. Адвокат просив змінити запобіжний захід на домашній арешт. 

Він перебував під цілодобовим домашнім арештом, нікуди не відлучався. Ходив тільки на засідання, – розповідав він.

Прокурор Станіслав Запорожець вважає рішення суду першої інстанції справедливим. Він розповів, що Мартиросяну ставиться у провину телефонний дзвінок з іншим ув’язненим "смотрящим". Лінгвістична експертиза розцінила цей дзвінок, як вплив та поширення злочинних дій. З чим не погодився адвокат, за словами якого в розмові не йшлося про наркотики чи злочини.

За словами прокурора, "смотрящий" організовував поставку в колонію наркотиків та заборонених там речей, а Мартиросян – давав дозволи на це. Нині цей "смотрящий" та ще шестеро обвинувачуються за статтями 307 частини 3 та 255 частини 5 Кримінального кодексу України. Арсен же проходить по іншій справі. 

Ті особи є співучасниками злочинної організації, а Мартиросян – особа, яка спілкувалася та не заперечувала про надходження. Там було 9 фактів надходження наркотичних засобів, – сказав Станіслав Запорожець.

Цей факт адвокат вважає незрозумілим.

Йому оголосили про підозру за 4 місяці після того, як у справі про вбивство апеляційний суд перевів його на домашній арешт. Чому ж тоді, якщо правоохоронні органи знали про цей злочин, одразу його не звинуватили, а чекали слушного моменту? – поставив питання адвокат.

Також, його словами, Мартиросян сидів у одиночній камері та не мав змоги спілкуватися з ув'язненими.

Під час засідання прокурор назвав ризики, які можуть виникнути, якщо відправити обвинуваченого під домашній арешт. Він вважає, що Арсен Мартиросян може продовжити чинити кримінальні правопорушення.

Попросив долучити до розгляду справи кримінальне провадження від 16 лютого 2023 року по частині 1 статті 309 Кримінального кодексу України "Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання… наркотичних засобів".

Адвокат назвав цю справу сфабрикованою.

Також прокурор нагадав, що Арсен проходить по шести кримінальних справах. Це такі статті Кримінального кодексу України:

  • 115 – Умисне вбивство;
  • 189 – Вимагання;
  • 345 – Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу;
  • 255 – Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній;
  • 309 – Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання… наркотичних засобів;
  • 255-1 – Встановлення або поширення злочинного впливу.

Основна задача –  штампувати ці статті, не розглядати їх і просто приходити до суду, щоб Арсена заарештувати та тримати під вартою. Я вбачаю, що це ніщо інше, як знущання над людиною, – сказав адвокат.

Про рішення суддів

Вчора, 4 травня, апеляційний суд скасував попереднє рішення та обрав запобіжний захід – домашній арешт із застосуванням заcобу електронного контролю до 9 червня.

Рішення ухвалювали три судді: Ірина Олексієнко, Руслан Бондарчук та Віктор Онуфрієв. Головуюча суддя Ірина Олексієнко не погодилась із даним рішенням і вважає, що ухвалу районного суду потрібно залишити без змін.


Фото: pexels

Читайте також: У Кропивницькому пенсіонерку з Донеччини засудили за виправдовування окупантів


Головне сьогодні