П’ятикласниця провалилася під кригу в Кропивницькому: який стан дитини та чи вважає себе героєм її рятівник

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 24 грудня 2021, 12:30

Вчора, 23 грудня, п’ятикласниця провалилася під кригу на ставку, що в мікрорайоні Озерна Балка у Кропивницькому. З крижаної води дівчинку дістав лікар, який випадково опинився неподалік водойми. Який стан дитини нині та чи вважає себе героєм відомий онколог, знають наші журналісти.

На цих кадрах очевидці зафільмували, як чоловік із допомогою мотузки витягає дівчинку зі ставка. Із друзями дитина пішла кататися на лід, але попри 10-градусний мороз крига під нею проломилася.


Інцидент стався близько 14:00. Школярі пішли до водойми після уроків. 

Вона хотіла зайти з однієї сторони, а потім із іншої. А потім дівчина йде, йде і лід під нею ламається і вона за лід тримається, – розповідають школярі, які стали очевидцями події.

Розповісти про побачене діти побігли до Гімназії новітніх технологій навчання, що неподалік ставка. У цей момент у закладі перебував головний лікар обласного онкологічного центру Костянтин Яриніч. Як депутат міськради він прийшов, аби з’ясувати, які питання у закаді потребують негайного вирішення.

Виходячи зі школи, побачив багато дітей, які кричать, біжать назустріч кричать про те, що сталося. А там поруч зі школою знаходиться невеличке озерце. І тут вже були емоції, біг назустріч дітям, побачив, що дитинка посередині достатньо великого озера, спочатку кричала, а потім почала затихати, – розповів він. 

Розуміючи, що намоклий одяг – це додаткова вага, по дорозі лікар роздягнувся. Вже на березі інші дорослі, які також поспішали на порятунок дитини, дали йому довгу мотузку.

Поки біг, а це відстань достатньо велика, – метрів 300 – бачу, що там дійсно біда, нікого поруч із дорослих немає, потім вже почали підбігати люди з іншої сторони, в них були мотузки в руках. Роздягнувся, стрибнув на лід, доповз і, я думаю, ми вчасно врятували дівчинку, – додав Костянтин Яриніч. 

12-річна школярка була на відстані 20-30 метрів від берега.

Але ця відстань мені здавалася великою. Тому що кожна хвилина, кожна секунда були на вагу життя дитини, тому треба було дуже оперативно все вирішувати. Все вийшло, завдячуючи тому, що була мотузка, що інші дорослі вже поспішали на допомогу, що я відчував допомогу, бо скрізь були сирени і вже їхали рятувальники, медичні працівники…Тому я був не один і це надавало впевненості, що ми врятуємо дівчинку.

Служби екстреного реагування викликали працівники школи. Рятувальники, що оперативно прибули на місце події, допомогли витягнути дитину на берег. П’ятикласницю зігріли у гімназії та заспокоїли до прибуття медиків, які перевезли її до дитячої обласної лікарні.

Костянтин Яриніч за допомогою великого шнура її витягнув і потягнув тихенько за собою і таким чином врятував дитину. Занесли її до школи, і тут надавали першу допомогу обігріванням. Приїхала швидка, – розповідає директорка Гімназії новітніх технологій навчання Любов Краснова. 

У лікарню школярку доставили із переохолодженням другого ступеню та температурою тіла 35 градусів.

Стан дитини був тяжкий. При свідомості, але виражені ознаки переохолодження: синюшні шкірні покриви, холодні ручки-ніжки, уповільнене серцебиття, тиск був підвищений – 141 на 70. Надвечір стан покращився. Дитина одержувала інфузійну терапію, медикаменти, кисневу терапію, також обігрів проводили. Тож температура підвищилася до 36 і 6, шкірні покриви стали рожевими, тиск стабілізувався 120 на 80, – прокоментувала чергова лікарка дитячої обласної лікарні Любов Соколова.

За словами лікарки, головне, що п'ятикласницю своєчасно привезли до медзакладу.

Буває, що дітей привозять пізно і вже йдуть незворотні явища. В таких випадках не вдається дитину повернути до життя. В цьому разі все було своєчасно і, можливо, короткий період часу порятунку і доставлення її до лікарні і дали такий результат, що терапія швидко подіяла.

Медикам дитина розповіла, що любить фігурне катання, тому і пішла на лід. На щастя, води дівчинка наковтатися не встигла. Аби запобігти порушенню згортання крові, спазму судин та тромбозу, як це буває після переохолодження, школярку лікують. 

Спазмолітики, знеболюючі, вітамінотерапія, інфузійна терапія, є протоколи лікування таких випадків, – говорить Любов Соколова. 

Сьогодні, за інформацією пресслужби лікарні, дівчинка почувається добре. Із реанімації її переведуть у звичайне відділення, або й випишуть із лікарні. Добре почувається і її рятівник, жодних проявів застуди, каже, не має.

Костянтин Яриніч зізнається, що у критичний момент перш за все піддався емоціям, але, як лікар, точно знав, як треба діяти. І героєм, сміється, себе не вважає, оскільки медики чи не щодня рятують життя людей.

Я працюю медиком, тож знаю, як поводитись в таких ситуаціях. І я хочу сказати спасибі нашим лікарям, які кожного дня рятують життя людей. Тут якась особлива увага до того, що відбулося, але, я думаю, що кожен із медиків знає, як поводитись в таких ситуаціях, тому це було на рівні інстинктів, на рівні підсвідомості, але ж я чітко знав, що робити, – каже він. 

Костянтин Яриніч просить дітей бути обачними, аби не потрапляти в такі халепи. 

Мало казати щось батькам, адже вони не завжди поруч із дітьми, а от діти повинні розуміти, що приходить зима і треба бути обережними, особливо на водоймах. Особливо, коли зараз лід тільки з’являється, особливо, коли ти знаєш, що може статися біда. В жодному разі не можна бути одному і виходити на кригу. Це, дякувати Богу, були діти поруч, які відчули, що треба робити в цю секунду. Діти мають розуміти, що це небезпека, що могла статися трагедія.

Рятувальники в свою чергу вкотре закликають дорослих слідкувати за дозвіллям дітей та навчати їх правилам безпеки. За жодних обставин не дозволяти гратися на водоймах, вкритих кригою. Це цей рік на воді у Кіровоградській області загинули близько пів сотні людей.

Читайте також: Головна санітаpна лікаpка Кіpовогpадщини отpимала оpден Коpолеви Анни "Честь Вітчизни"