Матеріальна підтримка волонтерів, супровід у залученні ресурсів, навчання з цифрового фандрейзингу і менторська допомога у встановлені ефективних внутрішньоорганізаційних процедур такі послуги можуть отримати волонтерські центри із громад Кіровоградщини. 

Втілення програми підтримки волонтерських центрів у регіоні розпочала Кіровоградська обласна організація ВГО "Асоціація сприяння самоорганізації населення" завдяки підтримці американської організації National Endowment for Democracy.

Цей проєкт спрямований на допомогу волонтерським центрам і волонтерам як людям. Ми вдячні донору, що він підтримав унікальну як для Кіровоградщини, так і України програму допомоги саме волонтерам, оскільки в державі чіткої стратегії у цій царині поки що не існує. Волонтери - це золотий запас нашого суспільства. Це ті люди, які поставили суспільні запити вище своїх особистих. Коли ми спілкувалися із волонтерськими хабами щодо їхніх потреб, вони говорили про каски, бронежилети, медицину і нічого не просили для себе. Але ми всі - люди, всі ми вигораємо, особливо в нинішніх умовах. Тому ми вирішили подбати про наш волонтерський запас, підтримати і посилити його, пояснює голова організації Алла Волошина.

За словами громадських активістів, програмою передбачено навчання волонтерів проєктному менеджменту, цифровому фандрейзингу, краундфандингу, командоформуванню, форматам співпраці із благодійниками і владою. Окрім того волонтерські організації зможуть отримати фінансову та медійну підтримку, познайомитися з успішними практиками роботи українських і закордонних волонтерських центрів, а також напрацювати внутрішні політики та стратегічні документи, необхідні для сталої і прозорої роботи волонтерських центрів, їхньому виходу на такі краудфандингові платформи як GoFundMe, GlobalGiving тощо.

Як показало опитування, що проводила КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”, найбільшими потребами волонтерів у громадах Кіровоградщини є фінансова підтримка та створення нових партнерств, особливо з благодійними фондами та міжнародними донорськими організаціями. Тому основні заходи програми будуть спрямовані на формування навичок волонтерських організацій залучати ресурси для своїх проєктів.

Наша громадська організація якраз у пошуку програм підтримки волонтерів із сільської місцевості. Ми також потребуємо технічної підтримки, бо мріємо розробити власний сайт організації, щоб висвітлювати там свою діяльність Також ми б хотіли реалізувати додатковий проєкт допомоги і адаптації ВПО та їхніх родин у Приютівської громаді через проведення інтеграційних зустрічей на базі місцевих закладів культури. Ми вже проводимо творчі лабораторії та квести для дітей з числа ВПО та вразливих категорій. Учасники нашого проєкту “Ділись добром” активно доєднуються до нашої роботи, дають задоволені відгуки. Ми ж розуміємо, що подібні активності допомагають їм адаптуватися на новому місці проживання. Ми сподіваємося, що знайдемо гідних партнерів, які нас зрозуміють, підтримають та вчасно допоможуть. Віримо, що наші ідеї та мрії обов'язково справдяться,  коментує голова ГО "Творчість.Ініціатива.Енергія" Дарія Ратушняк з Приютівської ТГ.

Про всі активності, що втілюватимуться в межах програми підтримки волонтерів, можна дізнатися на сторінці КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” у Facebook. Серед найближчих заходів конкурс грантів для підтримки волонтерських центрів Кіровоградщини. З усіма питаннями щодо участі у заходах проєкту можна звернутися через сторінку організації у Facebook або електронною поштою: infoapsoa@gmail.com.

Читайте також: На Кіровоградщині оголосили конкурс на кращі ескізи муралів до дня Незалежності України


Головне сьогодні