Перед будівництвом заміських котеджів багатьох цікавить, який проект обрати – готовий або індивідуальний. В обох випадках можна заздалегідь побачити архітектуру будівлі та внутрішнє планування. Під час вибору типового проекту, будівництво розпочнеться швидше. При індивідуальному проектуванні з компанією DOM4M, зразки роботи якої можна знайти на сайті https://dom4m.com.ua/individualnoe-proektirovanie, потрібен час на реалізацію ідей клієнта, щоб майбутній будинок відповідав його вимогам до практичності, комфорту та естетики. Щоб визначитися, який проект використовувати – типовий чи індивідуальний, потрібно оцінити переваги та недоліки кожного рішення.

Чи дійсно готові проекти будинків гірші ніж індивідуальні?

Головна перевага типового проекту – вартість. Замовникам пропонують плани будівель, розроблені для інших клієнтів та реалізовані на практиці. Обирати можна з десятків готових рішень, знаючи заздалегідь, який буде результат. Ще один плюс готового проекту будинку – швидкість. Розробка документації потребує мінімум часу. У типових планах враховані помилки, які знайшли під час будівництва інших споруд.

Типові проекти будинків мають недоліки. План, який сподобався, може не підійти через характеристики ділянки, де будуватиметься дачний будинок чи котедж. Це відбувається через розмір, складний рельєф, наявність господарських будівель. До готового документу можна внести лише дрібні коригування. Не можна змінити базові параметри майбутнього котеджу, зруйнувати або перемістити несучі конструкції. У затвердженому плані закладено вихідні дані, порушення яких призводить до помилок під час будівництва.

Переваги та недоліки індивідуального проекту будинку 

Основна перевага індивідуального проектування дачного або заміського будинку – підготовка з нуля, детальніше про яку можна дізнатися тут. У документі враховуються усі побажання власника ділянки. На основі нового рішення будується котедж або невеликий дачний будиночок з унікальною архітектурою та дизайном.

На що звернути увагу, замовляючи індивідуальний проект:

  • розмір та фасад котеджу;
  • розташування на ділянці;
  • внутрішнє планування для проживання кількох осіб;
  • матеріали для будівництва та оздоблення;
  • вид опалення;
  • інженерні комунікації.

Недоліків у індивідуального проектування є кілька. Насамперед, ціна та терміни підготовки документації. Розробка з нуля коштує дорожче і вимагає більше часу. На кожному етапі підготовки плану будівлі враховуються рекомендації клієнта, вносяться коригування та зміни. Паралельно ведеться підрахунок витрат на проведення будівельних робіт. Остаточний термін залежить від рельєфу земельної ділянки, комунікацій та наявності нестандартних пропозицій.

Реклама


Останні новини