Технологія PoE (Power over Ethernet) забезпечує одночасну передачу живлення та даних по кабелях Ethernet по кручений парі і заслужила репутацію завдяки ефективному підвищенню гнучкості та масштабованості мережі. Існує багато типів пристроїв PoE. При цьому рое інжектор є одним із найпопулярніших варіантів.
Технологія широко застосовується в IP-телефонії, точках доступу до бездротових мереж, IP-камерах, мережевих концентраторах, IP-метеостанціях. Використання POE може бути критично важливим, якщо підключення окремого живлення небажане або неможливе. Наприклад, у точці установки немає розетки зовнішнього живлення або наявне зовнішнє живлення нестабільне.
Інжектори Power over Ethernet передають дані та напругу для периферійних пристроїв, використовуючи один загальний кабель. Підключення польового кабелю значно полегшується за рахунок використання альтернативних технологій приєднання IDC, push-in або гвинтового затиску. PoE інжектор підключається між мережним комутатором та пристроєм PoE.
Таким чином, очевидно, що PoE інжектор виконує ту ж функцію, що і PoE комутатор і основною відмінністю в більшості є лише кількість портів: PoE комутатори мають 4 і вище портів, а інжектори один порт. Хоча випускаються і багатопортові PoE інжектори.
Їх чимало
Основна перевага PoE інжекторів – це низька вартість та простота використання при підключенні 1-2 IP камер.
Що важливо знати при виборі та підключенні інжекторів PoE:
Реалізація живлення за технологією PoE за допомогою інжекторів особливо актуальна для систем відеоспостереження, оскільки подавати енергію на камери мережним кабелем простіше та економічно вигідніше, ніж прокладати окрему електропроводку. До того ж, комутатори та відеореєстратори з PoE дорожчі за аналоги без даної функції, що робить придбання інжектора живлення кращим. Дані пристрої мають компактні габарити, малу масу і можуть встановлюватися практично в будь-якому потрібному місці: на столі, стіні, полиці або стандартній DIN-рейці.
Будь-яка проміжна ланка системи, включаючи інжектор PoE для камери, не повинна погіршувати якість потоків даних і уповільнювати їх передачу. У сучасних мережевих системах найчастіше використовуються два швидкісні типи з'єднання – Fast Ethernet (100 Мбіт/с) та Gigabit Ethernet (1 Гбіт/с). Відповідні інжектори можна знайти на https://a-radio.com.ua/.
У специфікаціях всіх стандартів даної технології вказана можливість використання кабелю довжиною 100 м, проте на практиці не варто прокладати лінію з PoE живленням довше 50-85 м, щоб виключити негативний вплив таких факторів, як перегини і нерівномірні характеристики кабелю, силові наведення і т.д. Варто зазначити, що при підборі пристрою враховується пікове навантаження, яке досягається, наприклад, коли вулична PTZ-камера виконує поворот/нахил відеомодуля та зумування при активній системі обігріву та включеній ІЧ-підсвічуванні.
Останні новини