В Україні працює спільний проєкт Кіберполіції та волонтерів для протидії дезінформації та незаконному контенту в інфопросторі "BRAMA".

Про це Точці доступу розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Кіровоградській області, підполковник поліції Дмитро Калашников.

Завданням проєкту є очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту 

Цілі проєкту:

  • Знищення російських осередків в Інтернеті;
  • Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі;
  • Протидія наркотикам та шахрайству;
  • Навчання та тренінги з кібергігієни;
  • Просвіта населення щодо інформаційної гігієни;
  • Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції.

Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і, чим більше буде скарг, тим більша вирогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною “BRAMA”.

Як це працює

Учасники можуть повідомити про джерело неприйнятного контенту. Далі спільнота масово надсилає скарги для подальшого блокування такого джерела.

В спільноті учасники також можуть отримати поради щодо медіа- та кіберграмотності, а також інформацію щодо схем шахрайств та фейків.

Також ми пропонуємо нашим учасникам розважальний контент, який дозволить трішки відволіктись від виконання завдань та порадіти разом із нами успіхам українських військових та недолугим вчинкам нашого спільного ворога. 

В рамках проєкту працює телеграм-бот, який накопичує лінки на джерела, що необхідно заблокувати, телеграм-канал, де публікують лінки для блокування, вайбер-спільнота та сторінки у Фейсбук та Інстаграм.

З початку роботи проєкту користувачі надіслали понад 140 тисяч посилань на джерела, які необхідно заблокувати.

Станом на січень 2024 року учасники спільноти заблокували понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. 

Як долучитися

Долучитися можна за цим посиланням.

Читайте також: Рушійки змін. У Кропивницькому дружини військових вчаться жіночому лідерству (ФОТО)


Головне сьогодні