Процес лікування безплідності методом екстракорпорального запліднення може бути емоційно та фізично важким для пари. Психологічна підтримка відіграє важливу роль. Вона допоможе впоратися зі стресом та емоційними викликами, що супроводжують ці процедури. Звертайтеся до інституту репродуктивної медицини ДАХНО, щоб отримати консультацію кваліфікованого психолога.

Психологічні та емоційні аспекти безпліддя

Безплідність — це складний стан, що викликає глибокі емоційні переживання. Дослідження психологічних аспектів допомагає краще зрозуміти та підтримати людей, які стикаються з ним. Джерело негативних емоцій щодо неможливості завагітніти може бути викликане різними обставинами, зумовленими такими факторами:

 • страхом самого процесу вагітності та пологів;
 • тиском з боку суспільства та оточуючих;
 • проблемами у сімейних стосунках та труднощами у взаєморозумінні з партнером;
 • комплексами, пов'язаними з батьківськими здібностями, занепокоєнням про відповідальність та матеріальне становище;
 • небажання відвідувати гінекологію для огляду;
 • запереченням необхідності продовження роду.

Існують інші емоційні аспекти порушення репродуктивної функції у людини. Щоб подолати їх, варто звернутися до фахівців.

Етапи процесу ЕКЗ

Фахівці клініки ДАХНО не тільки мають медичні знання, а й надають глибоку психологічну допомогу під час лікування безпліддя. Вони надають пацієнтам підтримку на кожному етапі процесу ЕКЗ:

 1. Підготовка (аналізи, обстеження, консультації з лікарями).
 2. Стимуляція овуляції (ін'єкції для зростання фолікулів та моніторинг їх зростання).
 3. Пункція фолікулів (під контролем УЗД).
 4. Культивування ембріонів (з'єднання сперматозоїдів з яйцеклітинами).
 5. Перенесення ембріонів у порожнину матки (під контролем УЗД за допомогою тонкого гнучкого катетера).
 6. Діагностика вагітності (аналіз крові на ХГЛ).

У клініці ДАХНО ви можете вивчити додаткові ЕКО-програми: кріоконсервація ембріонів методом вітрифікації та збереження сперми. Досвідчені лікарі створять атмосферу партнерства та розуміння, де кожен відчуває, що його емоційне благополуччя має таке саме значення, як і фізичне. Вони слухають, відповідають на запитання, підтримують та супроводжують пацієнтів на шляху до заповітного моменту становлення батьками.

Роль та допомога психолога в клініці з лікування безпліддя

Психолог допоможе парам зрозуміти та усвідомити свої емоційні реакції на процес лікування безпліддя, подолати почуття стресу, тривоги, горя, надії чи розчарування. Він надасть інформацію про фізіологію вагітності, процес ЕКЗ та інші методи лікування репродуктивної дисфункції. Це допомагає пацієнтам краще розуміти свою ситуацію та приймати виважені рішення.

Психологічна підтримка може бути важливим елементом інтегрованого підходу до лікування безплідності методом ЕКЗ, особливо у контексті гінекології. Вона допомагає парам краще справлятися з емоційними викликами та підвищувати шанси на успішне подолання труднощів.

Значення часу в процесі лікування безпліддя

З віком у жінок зменшується кількість яйцеклітин, рівень їх сприйнятливості також може погіршуватися. Тому що швидше починається лікування безпліддя, то більше шансів успішне зачаття. Процедури часто вимагають суворого дотримання розкладу. Це включає в себе точне визначення часу для збору яйцеклітин, запліднення та подальшої ембріональної трансферції.

Тривале очікування і невизначеність можуть серйозно впливати на емоційний стан пари, що стикається з безпліддям. Затримки можуть вплинути на ефективність процедури. Звертайтеся до клініки ДАХНО, щоб вирішити питання запліднення та скоріше стати батьками.

Реклама

 


Головне сьогодні