Ракетні удари по Кропивницькому: свідчення очевидців (ФОТО, ВІДЕО)

  • Катерина Федченко
  • watch_later 28 липня 2022, 18:40

Сьогодні, 28 липня, близько 12:20 одразу після сигналу "повітряна тривога" рашисти завдали по Кропивницькому два ракетних удари. Як зазначили в обласній військовій адміністрації, внаслідок прильотів по ангарам Льотної академії та компанії "Урга" загинули 5 людей, 26 отримали поранення. Також завдано матеріальних збитків знищили 2 навчальні літаки та літак Ан-26. У людей із навколишніх будинків ударною хвилею повибивало вікна. Андрій Райкович повідомив, що ворог атакував місто ракетами класу "Калібр".

Точка доступу поспілкувалася з очевидцями події та дізналася про наслідки ворожих прильотів.

"Дітей сховали в підвал"

Кропивничанка Катерина, яка живе в приватному секторі поблизу місця події, говорить, що почула звук, схожий на гул літака, та потім одразу вибухи: 

Чую, гуде літак, як мені здалося, і одразу вибухи. Подумала, що обстрілюють прямо з літаків. Як виявилося пізніше, то були крилаті ракети. Діти гуляли на подвір'ї. Я одразу до них... Завела у підвал. Потім почула ще один вибух. У будинку дрижали стіни, але вікна цілі. Добре, що всі живі!

Продавчиня магазину пані Світлана говорить, що не встигла нічого зрозуміти. Тривоги не чула, а одразу вибухи: 

Вибігла на вулицю, а поруч зупинка громадського транспорту. Люди попадали на землю, а одна жінка прикрила собою дитину. Я почала тікати, а куди біжу сама не знаю...

Від вибуху в магазині пошкодилася стеля.

"Більше переживав за людей та направляв їх до сховища"

У приміщенні автовокзалу подекуди повилітало скло у вікнах. Також пошкодження отримали торгові павільйони. Адміністрація подію не коментує. 

Власник торгового павільйону Володимир Драненко розповідає, що нічого не бачив, а зразу почув звуки вибуху. Спочатку одного, а потім іншого: 

Людей було багато. Всі почали ховатися, падати на підлогу, потім побігли в укриття. Була паніка. Я потім вийшов і побачив дим.

Говорить, що не злякався, а більше переживав за людей та направляв їх до сховища.

У магазині на момент вибуху були відчинені вікна, саме тому, на думку пана Володимира, вони залишилися цілі. Проте в магазині впала поличка з напоями: 

Втратив товару тисячі на 3-4. Думаю, що відбувся легким переляком.


"Бачила ракети метрів за 25-30 над головою. Думала, в будинок потраплять"

У п'ятиповерхівці, розташованій поблизу, вибуховою хвилею пошкодило балкони та повибивало скло у вікнах.

Жительки будинку Галина та Любов говорять, що пережили великий стрес та досі не можуть заспокоїтися. 

Я бачила ракети метрів за 25-30 над головою. Думала, що в будинок потраплять... У будинку позносило балкони, повибивало скло. В квартирах, дякувати богу, все добре. Головне, що ми залишилися живі.


"У підвал спуститися неможливо, бо мешканці позаварювали входи"

Мешканка будинку Олена Черній розповідає, що один із під'їздів будинку знаходиться в аварійному стані, а після вибуху тріщини на стінах та підлозі стали ще більшими. До того ж, у будинку відсутнє укриття, у підвал спуститися неможливо, адже мешканці позаварювали входи. 

До найближчого укриття треба бігти пів години. Всі мешканці або їдуть кудись, або сидять вдома у ваннах. Раніше був підвал під всім будинком, тепер його перегородили. Хто це зробив, я не знаю.

Під час повітряної тривоги жінка знаходилася на п'ятому поверсі і говорить, що вибух відчула добре. 

Читайте також: Андрій Райкович розповів деталі ракетного удару по Кропивницькому: 5 загиблих і багато поранених