Роман Безсмертний говорив із кропивничанами про те, якою вони бачать Україну (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 23 жовтня 2018, 10:45

  • visibility 30 переглядів

17 жовтня у Кропивницькому відбулася зустріч-дискусія "Якої ми хочемо Укpаїни" з відомим політиком та дипломатом, майбутнім кандидатом у Президенти Pоманом Безсмертним. Такі зустрічі вже пройшли у Львові, Харкові, Одесі, Вінниці, Дніпрі, Луцьку, Чернігові, Чернівцях, Полтаві, Сумах та Тернополі.

Роман Безсмертний - наpодний депутат кількох скликань, у 2005 pоці – віце-пpем’єp-міністp Укpаїни. Пpацював послом у Білоpусі, у 2015-2016 рр. був пpедставником Укpаїни у Мінській Тpистоpонній контактній гpупі з миpного вpегулювання ситуації на сході Укpаїни. Безпаpтійний.

29 тpавня 2018 pоку заявив пpо наміp бpати участь у вибоpах Пpезидента Укpаїни. За його словами, він "втомився підносити патpони тим, хто не вміє стpіляти".

Для зустрічей з людьми політик обpав фоpмат дискусії, бо саме відповіді гpомадян на питання "Якої ми хочемо Укpаїни" стануть основою пеpедвибоpчої пpогpами Pомана Безсмеpтного. Політик впевнений у своїх силах,  оскільки має чіткий та рішучий план по перезаснуванню держави.

Чому я розпочав цю роботу? Будь-яка політика має бути замовлена громадянами. Немає іншої політики, крім політики діалогу з суспільством. Мова йде про серйозні інституційні зміни, - говорить Безсмертний.

На його думку, однією з найбільших проблем сучасної України є розрив між державою та людиною. Людина не відчуває потреби в державі, а держава розглядає людину як об'єкт для паразитування та самозбагачення. Відтак люди все частіше питають себе, для чого їм потрібна така держава.

Політик стверджує, що єдиний вихід з ситуації – перезаснування держави, а це можливо лише через створення нової Конституції, яка буде більше орієнтуватися на права громадян. Єдиний легітимний шлях до оновлення основного закону – прийняття Конституційного акту. Перехідний період для цього – три роки. Це час, за який можна підготувати та впровадити нову державну модель.  

Очевидно, що новообраному Президенту доведеться брати відповідальність на себе за цей перехідний період у 2, а то й 3 роки. Бо якщо не відбудеться перезаснування за допомогою нової Конституції, розрив і протиріччя між громадянами і державою буде поглиблюватися. І це приведе до чергової революції, наслідки якої в умовах війни можуть бути непередбачуваними, - пояснює свою позицію Роман Безсмертний.

Щоб повністю змінити життя в країні, потрібно оновити всі органи управління та систему місцевого самоврядування. І починати треба з обрання рішучого та відповідального Глави держави.

Я не випадково кажу про відповідальність новообраного Президента за такі дії. Уявімо: він обирається весною наступного року, приносить важливий документ в парламент і каже: «Ось вам документ, який потрібно прийняти». Якщо парламент «ображається» і не приймає, то на другий день він буде розпущений. Якщо депутати скажуть «так нас не можна розганяти», то я маю чітку відповідь: цей парламент вже три роки не є легітимним, він працює поза законом, - говорить політик.

З точки зору Безсмертного, до Верховної Ради депутатів треба обирати за системою 1994 року. Тоді вибори проходили за двотуровою системою абсолютної більшості, коли висунення кандидатів відбувалося тільки від місцевих партійних організацій.

Перед вами стоїть людина, яка пройшла все це на власному досвіді. Немає такої системи, за якої б я не обирався, але можу сказати, що система 1994 року – це не одне сито, це  цілих 2 сита, яке дає можливість розуму перемагати гроші, – стверджує Роман Безсмертний.

На його думку, чи не найголовнішою проблемою сучасної української політики є відсутність ціннісних засад. Політики зараз в основній своїй масі займаються накопиченням власних статків та майже не займаються питаннями державотворення.

Пропали цінності й політика перестала їх реалізовувати – політичний істеблішмент просто зник. З'явилася сірість, яка апелює до шоу, до солодких обіцянок, до брехні, до популізму і тому подібного. Цьому є декілька причин: відхід велетнів українського розуму й моралі та демографічна яма, в якій ми знаходимось. Одні цінності втратили, і не здобули інших. Це створило складну ситуацію. Адже будь-яке голосування – це ціннісний вибір. І політика має бути битвою за цінності, – коментує політичну ситуацію в Україні Роман Безсмертний.

Чи не найболючішим питанням української дійсності є війна. З 2014 року маховик війни набирає обертів і, щоб його зупинити, треба розпочинати роботу відразу на декількох рівнях. В Україні має бути сильна армія, стабільна економіка та єдність в суспільстві.

Я пропоную концепцію безпечної реінтеграції, яка передбачає роботу на декількох рівнях. Це – внутрішньо-український, українсько-російський, центрально-європейський, загально-європейський і глобальний рівні. У нас за спинами повинна бути сильна армія, адже ця війна – не просто конфлікт між Росією та Україною Це міжцивілізаційний конфлікт, який має потенціал розростання на Європу та на світ, – розповів Безсмертний.

Кропивничани, які прийшли на зустріч, обговорили з політиком низку важливих питань. Серед ключових проблем, які цікавили людей, – питання розвитку сільського господарства, оскільки Кіровоградщина є аграрним регіоном.

Я за впровадження цивілізованого обігу землі. Адже обіг це не просто «купи-продай», а ще й обмін, спадок… Але як перейти до такого цивілізованого обігу, коли люди не вірять державі? Значить, частину повноважень держави треба передати профільним недержавним об’єднанням, на кшталт асоціації фермерів. В жодному разі не можна допустити концентрації землі в руках декількох латифундистів та створення великих монополій, - наполягає Безсмертний.

У своєму виступі політик торкнувся актуальної теми обігу зброї та територіальної оборони.

Україні потрібні закони про зброю та про територіальну оборону. Це дозволить запровадити цивілізований обіг та облікує ту нелегальну зброю, яка зараз знаходиться у людей. За різними даними, це від 5 до 6 млн. одиниць. Маючи закон про зброю, буде простіше перейти і до вирішення ще одного нагального питання – створення територіальної оборони, - говорить Безсмертний.

Він переконаний, що озброєні загони територіальної оборони стануть додатковим стримуючим фактором для держави-агресора. Крім того, політик виступає за повернення курсу військової підготовки в освітні заклади.

Учасники зустрічі обговорили і сучасну адмінреформу, яка сьогодні проводиться в Україні.

Децентралізація є сьогодні скоріше експериментом влади, ніж справжньою реформою. Лише 34% новоутворених громад подають ознаки життя. Проводити такі зміни без громадського обговорення, внесення поправок до Конституції, до законів про місцеве самоврядування, до Бюджетного кодексу – не має сенсу, – зазначив політик.

Ще одна важлива тема, яка хвилює зараз кожного свідомого українця – тема отримання українською православною церквою Томосу.

Це – одна зі складових ідеї «Великої України». Томос –  не лише шанс України, а й шанс для всього християнства  подолати вселенський розкол, – вважає Безсмертний.

Насамкінець зустрічі майбутній кандидат у Президенти зазначив, що він продовжить свою подорож містами України, адже впевнений, що саме через діалог з людьми можна створити ґрунтовну та цілісну передвиборчу програму. Адже кожен українець повинен дати перш за все собі відповідь на питання «Якої ми хочемо України?», оскільки від вибору кожного залежить спільне майбутнє.