Роман Насіров: скандали, судові справи, гроші та політична програма

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 12 лютого 2019, 18:10

  • visibility 66 переглядів

Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу продовжує спеціaльну pубpику, де знaйомить Вaс із кaндидaтaми у Пpезиденти, які вже офіційно зapеєстpувaлися у ЦВК, тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попередніх матеріалах ми вже розповіли про Ігоря ШевченкаСергія КаплінаВалентина НаливайченкаАндрія Садового, Анатолія Гриценка та Віталія СкоцикаЄвгена Мураєва та Геннадія Балашова.

Сьогодні познайомимо з біографією та передвиборчою програмою українського політика, колишнього глави Державної фіскальної служби України Романа Насірова.

#1

Біографія

Роман Михайлович Насіров – український політик, колишній глава Державної фіскальної служби України, президент Федерації дзюдо України. Народився 3 березня 1979 року в Чернігові. Азербайджанець за національністю. Громадянин України, Угорщини та Великобританії.

2000 року закінчив Чернігівський інститут економіки та управління за спеціальністю «Фінанси», 2001 року — Київський економічний університет за спеціальністю «Право».

2003 року отримав ступінь MBA за напрямом «фінанси і міжнародний менеджмент» Університету Східного Лондона (University of East London, STM).

2015 року — кандидат юридичних наук при Інституті законодавства Верховної ради.

2005—2007 — очолював напрям брокериджу по країнах СНД в лондонському офісі американського брокера-інвестбанку CantorFitzgerald / BGC.

2008—2009 — керуючий директор (напрямок — торгівля цінними паперами) в Concorde Capital.

2009—2012 — голова напрямку з торгівлі цінними паперами та СЕО підрозділу Центральної і Східної Європи в компанії Renaissance Capital.

2013—2014 — заступник голови правління Державної продовольчої зернової корпорації України. На момент обрання до парламенту очолював український офіс компанії BTG Pactual.

5 травня 2015 року призначений на посаду голови Державної фіскальної служби.

31 січня 2018 року Кабінет Міністрів України звільнив Романа Насірова з посади голови Державної фіскальної служби за подвійне громадянство.

Одружений на Катерині Глімбовській, дочці Олександра Глімбовського, власника корпорацій Альтіс-Холдинг і Альтіс-Спецбуд. У пари двоє синів, Михайло і Олександр, і дочка Яна.

#2

Скандали

Як повідомляє politeka, у травні 2012 року на зустрічі українських бізнесменів із грузинським реформатором Кахою Бендукідзе тоді ще майбутній керівник ДФС Роман Насіров вирішив запитати його про податки отримав зустрічне питання від реформатора. Бендукідзе поцікавився, який розмір податку на прибуток в Україні. Відповіді Роман Михайлович не знав.


2 березня 2017 року НАБУ провело обшуки в голови Державної фіскальної служби. Романа Насірова підозрюють у тому, що він безпідставно надавав розстрочки зі сплати податкових зобов’язань низці підприємств депутата-втікача Олександра Онищенка. Цим завдав шкоди державному бюджету на 2 млрд грн.

Насірова працівники бюро знайшли в лікарні «Феофанія». Його нібито ушпиталили з гіпертонічним кризом. Там детективи й повідомити голові ДФС України про підозру. Хоча адвокати стверджували, що в цей час він був непритомний.

Наступного дня адвокати голови ДФС заявили, що стан Насірова погіршився. Він нібито мав інфаркт і йому роблять операцію. Тим часом Кабмін усунув його від виконання обов’язків.

Це "несподіване захворювання" спричинило чималий резонанс. У соцмережах було створено безліч мемів із зображенням "важкохворого" Насірова з не менш відомою картатою ковдрою.

"Мене возили по місту в якійсь незрозумілій машині і з незрозумілими людьми, які точно не були медиками. Досі не з'ясовано, хто ці люди, що вони робили взагалі та що вони робили зі мною. І саме тоді з'явилася ця "знамєніта" ковдра. Я впевнений, що все це було зрежисованим шоу із подібними речами (ковдрою – авт.)," – заявив Насіров.

Засідання суду кілька разів переносили. На цьому наполягав захист, посилаючись на стан здоров’я Насірова. Коли суддя відхилив це клопотання, адвокати відразу заявили про відвід судді.

Запобіжний захід Солом’янський районний суд столиці обирав Роману Насірову 7 березня. Це 60 діб арешту або 100 млн грн застави. Із зали суду його доставили в Лук’янівський слідчий ізолятор. Як виявилося, ні інфаркту, ні операції Насіров не мав.

Під час засідання щодо обрання запобіжного заходу стало відомо, що відсторонений голова ДФС має громадянство Великої Британії та Угорщини.

16 березня дружина Романа внесла заставу розміром 100 млн грн, після чого Насіров зміг вийти на свободу. Від підозрюваного вимагається прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді або суду за першою вимогою, а також носити електронний засіб контролю.

31 січня Кабмін звільнив його з посади голови ДФС, а вже 11 грудня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва поновив Насірова на посаді та зобов'язав виплатити упущений заробіток.

Окрім того, журналісти додають, що корупційними схемами був оповитий навіть сам прихід Насірова на посаду очільника ДФС. За словами Сергія Лещенка, крісло глави Державної фіскальної служби Роман Насіров отримав завдяки втручанню тодішнього очільника АП Бориса Ложкіна.

У 2018 році під час інтерв'ю із журналістом Романом Скрипіним Насіров осоромився через те, що не зміг назвати дату початку Другої світової війни. Він заявив про те, що Друга світова війна розпочалася в 1941 році.

У соцмережах  висміяти необізнаність Насірова. Його вже величають другим Царьовим та зображають у смішних мемах.

#3

ЗМІ про Романа Насірова

Восени 2015 року звільнений заступник Романа Насірова Костянтин Лікарчук опублікував документ з земельного кадастру Великої Британії, згідно з яким Насіров нібито володіє нерухомістю в Лондоні. Причому вона не була задекларована в Україні. Чиновник тоді апелював, що квартири не є його власністю, а перебувають лише у тимчасовому володінні. Однак, цим фактом все ж зацікавилася Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

Фігурував Насіров і у заявах депутата в розшуку Олександра Онищенка. В грудні 2016 року він звинуватив головного податківця у тому, що саме він за згодою президента Петра Порошенка допомагав з тіньовими схемами, а отримані кошти нібито йшли для фінансування голосувань у парламенті. І у ДФС, і в АП ці звинувачення категорично відкидали.

Після приходу до ДФС Роман Насіров почав активно потрапляти в медіаполе. Наприклад, у вересні 2016 року він назвав злочинцями всіх, хто в Україні має iPhone 7: "Хочу для всіх сказати - усі iPhone 7, які завезені в Україну, завезені нелегально… Якщо бачите такий iPhone 7, то можете сказати цим людям, що вони злочинці".

Фігурував він і у заявах депутата в розшуку Олександра Онищенка, який звинуватив головного податківця у тому, що саме він за згодою президента Петра Порошенка допомагав з тіньовими схемами. А отримані кошти нібито йшли для фінансування голосувань у парламенті.

І у Романа Насірова, і у Президента такі звинувачення категорично відкидають.

Роману Насірову закидали також нове оподаткування для ФОПів, а журналіст Савік Шустер звинувачував його у тиску на свою студію.

Критику пан Насіров пояснював власною активною роботою з реформування фіскальної системи та боротьбою з ухиленням від сплати податків.

#4

Політична програма

Про свій намір іти в президенти одіозний Роман Насіров заявив ще у жовтні 2018 року. Обіцянку скандальний екс-глава Державної фіскальної служби виконав 16 січня, подавши до ЦВК відповідні документи. 21 січня Центрвиборчком зареєструвала самовисуванця Насірова кандидатом у президенти на виборах 2019 року. 

Насіров обіцяє відновлення в найкоротші терміни територіальної цілісності і суверенітету на всій території України. Каже, що створить добросусідські відносини з усіма країнами за принципом національного інтересу України. Окрім цього, він обіцяє провести повноцінну пенсійну реформу, медичне страхування, а також хоче створити безкоштовні державні програми для вивчення англійської мови усіма охочими.

Роман Насіров також пропонує створити спрощену систему отримання статусу учасника бойових дій, підвищити зарплату військовослужбовцям та впровадити пільгові державні програми підтримки сімей загиблих воїнів. 

Армія в Україні, за словами колишнього глави ДФС, буде повністю контрактною і добре забезпеченою. Як очікується, міжнародні партнери нададуть Україні новітнє озброєння, а також знову запрацюють вітчизняні оборонні підприємства.

Насіров пообіцяв, що в Україні буде запроваджено медичне страхування, а для деяких категорій населення (учасники бойових дій, пенсіонери, інваліди, ліквідатори аварії на ЧАЕС тощо) медицину хочуть зробити повністю безкоштовною. Українцям також обіцяють високий рівень невідкладної медичної допомоги.

Боротися з корупцією Насіров пропонує не тільки на вищому державному рівні, але і на місцях. Серед запропонованих кроків: удосконалення антикорупційного законодавства, спрощення процедури повернення коштів, які було здобуто корупційним шляхом, незалежність суддів і посилення відповідальності для правоохоронців за протиправні дії.

На думку кандидата, побороти корупцію також допоможуть "гідні зарплати держслужбовцям, чиновникам і депутатам".

"Нова Конституція України", яка відповідає новим завданням і цілям розвитку України. Норми Конституції мають діяти, а не декларувати", – йдеться у тексті передвиборчої програми Насірова.

Він також пропонує прийняти закон про референдум. А на державні посади високого рівня запровадити прозорі та публічні конкурси.

#5

Декларація

Роман Насіров задекларував 6 гривень доходів у 2017 році. Єдиним доходом у 2017 році відстороненого на той момент чиновника були відсотки від "Укргазбанку", інформує 24 канал.

 Готівкові кошти декларанта становлять 55 тис. доларів і 1,25 млн. гривень, на банківських рахунках розміщено 200 гривень.

Роман Насіров володіє земельними ділянками в Чернігові (4 сотки) і його передмістях – Количівці (166,5 соток) і Іванівці (333 сотки). Їздить Насіров на Toyota Camry 2008 року випуску. З цінного майна задекларував килим, тренажери і колекцію вин і монет, по дві статуетки скульптора Олександра Архипенка і картини художника Миколи Глущенка, а також армійську гвинтівку Steyr AUG.

У березні 2017 поповнив колекцію наручних годинників ще одним комплектом швейцарської марки Breguet (від 7 тис. доларів). Раніше у Романа Насірова вже були дві пари годинників Breguet і одна пара Rolex.

Читайте нас у Telegram та FacebookПідписуйтеся на наші сторінки та будьте в курсі останніх новин.