Тетяна Нельга з селища Павлиш на Кіровоградщині стала лауреаткою Всеукраїнської зоозахисної премії 2025 від організації UAnimals. Її відзначили серед 14 волонтерів, які рятують тварин.
Про це повідомили у пресслужбі UAnimals. Як уточнила у коментарі Точці доступу сама Тетяна, нагородження відбулося 26 березня в Києві.
Премія UAnimals цьогоріч відбулася втретє. Її лауреатів обирає журі з представників українських та міжнародних організацій, громадських діячів, військових і науковців.
Цьогоріч також були відзначені зооволонтери з інших регіонів, зокрема з Миколаївщини, Дніпра, Донеччини, Полтавщини та Запоріжжя. Двом активістам — Риммі Бараненко та Костянтину Юзвюку — віддали шану посмертно.
Тетяна – засновниця благодійного фонду "Зоосім’я", який офіційно зареєстрували у вересні 2024 року. Уже понад 25 років вона займається порятунком тварин.
Як розповіла волонтерка, любов до тварин у неї з’явилася ще в дитинстві, коли вона жила і навчалася в інтернаті.
"Я завжди тягнула додому якихось тваринок. Потім, коли виросла і з’явився власний двір – усе почалося з одного вольєра, а далі – більше", – розповіла Тетяна.
Нині Тетяна веде діяльність самостійно – у своєму домі вона облаштувала вольєри, де утримує орієнтовно 100 собак. Притулок працює без державного фінансування.
“Я одна в районі, хто цим займається. Тварини потрапляють до мене з прифронтових територій, звідки їх вивозять військові або волонтери з організацій UAnimals і "Порятунок Харків". Також люди самі повідомляють про покинутих або хворих тварин”, – розповіла волонтерка.
Собак вона лікує, вакцинує, стерилізує та намагається прилаштувати в родини.
“Кожну собаку я знаю, стежу за її долею. Якщо бачу, що тварину віддали в погані умови, – забираю назад. Приїжджають по тварин із різних населених пунктів – навіть за 70 кілометрів”, – зазначила жінка.
Собаки живуть у вольєрах, і, за словами Тетяни, вона щодня намагається їх вигулювати.
“У мене жодна тварина не сидить на ланцюгу і ніколи не буде. Я категорично проти цього. Навіть коли віддаю собак у родини, завжди наголошую: ніяких ціпків”, – зазначає волонтерка.
Окрім догляду, Тетяна організовує в Павлиші стерилізацію домашніх тварин. Запрошує лікарів із Харкова, а операції проводять у спеціально підготовленому приміщенні на її території.
“Раніше в нас у селищі щовесни знаходили коробки з кошенятами й цуценятами. Тепер, завдяки стерилізаціям, цього стало значно менше”, – каже вона.
Тетяна проводить запис на такі операції на своїй Facebook-сторінці. За її словами, за один день лікарі можуть стерилізувати до 45 тварин.
Попри труднощі з фінансуванням, Тетяна не планує зупинятися:
"Це не справа на рік чи два. Якщо в серці є любов до тварин, то вона – на все життя", – говорить жінка.
Наразі благодійний фонд потребує допомоги для утеплення вольєрів, адже більшість із них літні й непристосовані для малих цуценят узимку.
“Також завжди актуальна підтримка кормом, вакцинами, ліками”, – зазначила зооволонтерка.
Допомогти притулку можна також грошима за реквізитами:
Читайте також: Легкоатлет з Кропивницького Олег Дорощук та його тренер отримуватимуть стипендію Президента
Останні новини