Дитячі кімнати — це комфортний і затишний простір для малечі та підлітків. Отже, ці приміщення мають поєднувати естетичну привабливість, ергономічність і зручність. Під час розробки дизайн-проєкту, треба враховувати вік, стать, темперамент, особисті уподобання і хобі малечі. До того ж діти швидко ростуть, тому в комплектацію включають універсальні елементи, які легко змінюються.
Оформлення інтер’єру дитячої — це важливе та відповідальне завдання. Спершу треба належним чином організувати простір, тобто розділити кімнату на ділянки для сну, дозвілля та навчання. Для цього не обов’язково перегороджувати приміщення стінами — площу можна зонувати за допомогою кольорів, меблів і декоративних ширм. У пригоді стануть столи-трансформери, двосторонні книжкові шафи та двоярусні ліжка. Доречними є поєднання різних за кольором і текстурою покриттів для підлоги. Зручний стелаж на замовлення вмістить усе необхідне і збереже в кімнаті порядок. Зазвичай у дитячій виділяють такі зони:
Умовний розподіл допоможе малечі зосередитися на певній активності та не відволікатися на інші справи.
У власному маленькому світі дитині має бути зручно. Вибираючи меблі, оздоблювальні матеріали та освітлення треба заздалегідь подумати про їхню практичність і комфортність. Фахівці радять купувати ліжка і столи відповідних розмірів, які підійдуть для віку і зросту малечі. Матрац має добре підтримувати спину, а м’які поверхні не накопичувати пил і легко очищатися. Важливий аспект — забезпечення потрібного рівня освітлення. Вдень цілком достатньо природного світла, а в темний час доби використовують регульовані лампи для читання, бра для затишної атмосфери, нічники та проєктори для сну.
Для дитячих кімнат обирають просту мінімалістичну базу: пастельні кольори, натуральні матеріали та природні мотиви. Потім додають цікаві дизайнерські акценти — шпалери з візерунками, кумедні яскраві подушечки, меблі незвичних форм, килимки з персонажами з мультфільмів та оригінальні світильники.
Ще одним критерієм вважається стать малюка. У кімнатах для дівчат переважають рожеві, салатові та бузкові забарвлення, а хлопчачим інтер’єрам притаманні блакитні, сині та зелені відтінки. Але сучасні тенденції ламають стереотипи, тому палітра може змінюватись відповідно до особистих вподобань. Не варто використовувати у великій кількості насичені активні кольори. Суцільна червона або помаранчева стіна у приміщенні для дитини — це вже занадто.
Під час проєктування кімнат для малюків особливу увагу приділяють безпеці простору. Важливими є такі моменти:
Звісно, що у дитячій не місце скляним поверхням, крихкому пластику, важким і травмонебезпечним предметам.
Головне сьогодні