Створено майстрами з Кіровоградщини: 6 ідей для оригінальних новорічних подарунків

  • Таміла Чорноморець
  • watch_later 10 грудня 2020, 13:10

Новоpічні святa нa поpозі, a отже й клопоти щодо подapунків вже pозпочинaються. Що подapувaти, aби це не було бaнaльно? Як здивувaти своїм подapунком дpугa, подpугу, чи колегу? Який подapунок обpaти, aби вpaзити його aдpесaтa? Ці тa ще низкa питaнь постaють пеpед нaми в пеpедновоpічній метушні.

Точкa доступу спpобувaлa знaйти відповіді нa пеpеpaховaні питaння. A для цього ми виpішили звеpнути увaгу нa місцевих виpобників, і зокpемa мaйстpів pукоділля. Отож, для Вaс підбіpкa з 6-ти ідей цікaвих тa оpигінaльних подapунків, зpоблених мaйстpaми Кіpовогpaдщини.


І дорослим, і малим


Плюшеві іграшки. Скажете "не оригінально"?  А от і ні, якщо вони виконані вручну, в кожну іграшку вкладено краплинку добра та любові.

Саме такі іграшки власноруч виготовляє майстриня зі Знам'янки Аліна Осіпова.

Аліна шиє іграшки, аби заробити на життя сім’ї та лікування чоловікові – учаснику АТО Олександру Осіпову.

Спеціальну плюшеву пряжу замовляє в інтернеті. Зазначає – вона гіпоалергенна. Використовує спеціальні кріплення для "очей" іграшок, дитина таке кріплення не відірве і ґудзик не проковтне.

Ціна поробки залежить від розміру. Маленька – від 28 сантиметрів – 250 гривень, 41 сантиметр вже коштуватиме 350-400. В асортименті знайдете слоників, котиків, собачок, міньйонів, єнотиків та інших тваринок.

Ознайомитися з усіма виробами Аліни Осіпової та зробити замовлення можна на її сторінці у Фейсбук, написавши у приватні повідомлення.


Стильно, етнічно, з сенсом


Справді, жодна дружина, кохана, сестра, мама, бабуся, чи подруга, не зможе залишитися байдужою перед етнічними хустками та шаликами від творчої майстерні "Будяк Кучерявий", що у Кропивницькому. 

Кожен виріб розписується за допомогою стародавньої техніки "вибійка". 

*Вибійка - стародавнє мистецтво, яке передбачає собою використання дерев'яних штампів, на які наноситься фарба і за допомогою відтиску створюється відповідний орнамент.

Власник майстерні та автор всіх виробів - Костянтин Данильченко.

Костянтин для вибійки використовує акрилові фарби на водній основі. Речі з такою вибійкою можна прати та прасувати.

Всі орнаменти мають певне значення та призначені для того, аби дарувати власниці виробу окремі цінності. Це можуть бути орнаменти- обереги, захист, означення роду, родини, любов, сила, зв'язок поколінь. 

В залежності від побажань замовника, автор підбере та виконає орнамент саме під майбутню власницю хустки, чи шалика. 

Як говорить сам автор: "Кожна вибійка - це маленька історія життя".

Ознайомитися з усіма роботами автора, дізнатися ціну та зробити замовлення можна на фейсбук-сторінці "Творча майстерня "Будяк кучерявий" або в Instagram.


Незвично, унікально, оригінально


Картини бувають різними. Проте, обравши для подарунка полотна від кропивничанки Оксани Калюжної, Ви точно вразите адресата, адже вони створені без фарб та пензлів. 

Картини художниця пише не фарбами чи олівцями. Цілісне зображення – обман зору. Все це – колажі, складені з різнокольорових глянцевих картинок.  Для створення таких витворів мистецтва авторці потрібні лише старі журнали та власний талант. 

У доробку майстрині пейзажі, птахи й тварини, квіти й овочі. І все це ніби оживає на її картинах.

Зберігаються такі колажі довго. Головне – аби на картину не потрапляли прямі сонячні промені.

Дізнатися більше про мисткиню можна у матеріалі Точки доступу за цим посиланням.

Зв'язатися з Оксаною та зробити замовлення на картину можна за телефоном: 097 849 75 81, або в Instagram.


Естетично, практично, колоритно


Чашки, турки, тарілки, каструлі, чайники.... 

"Банально", - скажете Ви. А от і ні, якщо це глиняний посуд власного виробництва від жителя Кропивницького, гончара  Миколи Світайла.

Чоловік вже близько 10 років вивчає гончарне ремесло та навчає йому інших на своїх майстер-класах.

Гончар активний учасник ярмарків у Кропивницькому та населених пунктах області. У його доробку чимало виробів на будь-який смак - від чашки до оригінального годинника чи статуетки.

Майстерню гончар облаштував просто у себе вдома. Придбати можна вже готові гончарні вироби, або ж зробити особисте замовлення.

Зв'язатися з Миколою Світайлом можна за номером телефону 0666887163, або ж у соцмережі Фейсбук за цим посиланням.


Святково, символічно, безпрограшно


Що може бути більш доцільним на Новий Рік та Різдво, ніж ялинкові іграшки? А коли ці кульки розписані вручну, то цінність та символічність такого подарунку зростає в рази.

Саме такі кульки розписує кропивницька журналістка, письменниця та мисткиня Людмила Макей.

Вручну розписані іграшки подарують новорічний настрій, затишок та обов'язково стануть епіцентром уваги на ялинці адресата.

Авторка говорить, що із задоволенням відповість на усі питання та допоможе обрати кульку, яка потрібна саме вам.

Замовити ялинкові кульки ручного розпису можна на сторінці Людмили Макей у Фейсбук.


Якісно, комфортно, практично


Дизайнерський одяг. Проте не просто одяг, а від кропивницького бренду, особливістю якого є унікальна вишивка - бренд "Charwish".

Для тих, хто хоче подарунок, який приноситиме не лише естетичне задоволення, але й практичну користь - Вам до магазину "Charwish".

Тут Ви знайдете зручний одяг із якісних теплих тканин. На ньому унікальна дизайнерська вишивка, в якій засновниця бренду Тетяна Лугинець намагається вкласти особливі сенси та цінності.

Хоч одяг і брендовий, проте ціни звичайні.  Команда бренду стверджує, що на першому місці у них стоїть не прибуток і не бізнес, а прагнення донести кропивничанам, що одяг може бути якісним і недорогим. Тому щодо цін, то у "Charwish" роблять мінімальну націнку і прораховують так, щоб це було вигідно клієнтам. Детальніше про команду кропивницького бренду, його цінності та історію - знайдете у матеріалі Точки доступу за цим посиланнмя.

До всього, придбавши светри у "Charwish" з 3 по 19 грудня, ви долучитеся до благодійної акції.

Команда бренду пеpеpахує 100 гpивень з кoжнoгo пpидбанoгo светpу з oленями у фoнд дoпoмoги oнкoхвopим дітям «Янгoл життя».

У благoдійній акції беpуть участь дopoслі та дитячі светpи з oленями чеpвoнoгo та білoгo кoльopів.

Придбати одяг у кропивницького бренду можна як в oнлайн-магазині, так і в магазині бpенду пo вул. Сoбopна, 42.


Точка доступу підготувала підбірку ідей подарунків від 6-ти місцевих виробників, про яких відомо журналістам видання. Якщо Ви знаєте талановитих людей на Кіровоградщині, які власними руками творять оригінальні вироби, повідомте нам і ми з задоволенням напишемо про них.


Нагадаємо, минулого року ми готували для Вас "П'ятірку безпрограшних": які новорічні подарунки можна придбати в Кропивницькому. Тут ми враховували, які подарунки найпоширеніші, бюджетність подарунку та його доступність.


Читайте також: На Кіровоградщині фахівці розповіли, які штрафи загрожують за вирубку ялинок

Читайте також: Лісівники Кіровоградщини розповіли, як не придбати ялинку у бракон’єрів

Фото взяті зі сторінок майстрів у соцмережі Фейсбук та з архівів Точки доступу