Новоукраїнську лікарню реконструюють у межах Програми з відновлення України. Війна негативно вплинула на емоційний стан працівників. Водночас, кажуть в закладі, умови і обладнання стали кращими. Допомагають Нацслужба здоров’я, місцева громада, благодійні організації. Про роботу закладу у воєнний час та як тамують кадровий голод у невеликому містечку, дізнавалася журналістка Точки доступу Лілія Кочерга. 

Не про естетику, а про зручність 

На подвір’ї Новоукраїнської міської лікарні гамірно. Медики чекають військових-земляків з тероборони. Передають бійцям чергову допомогу – автомобіль для підвозу харчів та евакуації.

медики Новоукраїнської лікарні

Зібралися біля корпусу, де нині кипить робота. Колишню райлікарню вдосконалюють коштом європейського банку. А саме: ремонтують приймальне відділення. Реконструкція скоротить шлях пацієнта до надання послуги. У рамках проєкту з відновлення України передбачили і нове обладнання та благоустрій території.

автомобіль для ЗСУ

Цей корпус здали в експлуатацію пів століття тому. Приміщення давно потребувало ремонту. Раніше тут працювала адміністрація, а невдовзі сюди, у нове приймальне відділення, пацієнта доставлятимуть автівкою просто до дверей.

У правильному корпусі, у корпусі, в якому знаходяться реанімаційне відділення, хірургічне, травматологічне, пологове, гінекологічне відділення… Це все буде тут поряд, – говорить в.о. директора Новоукраїнської міської лікарні Петро Гінькут.

ремонт у лікарні

Найперше, пояснює він, мова не про естетику. А про логістику. Приймальне відділення, відділення екстреної допомоги, комп’ютерна томографія були на значній відстані. Це збільшувало час доставки і обстеження людини. Тож лікарня подалася на проєкт з відновлення України. І потрапила в сімку переможців з Кіровоградської області. Вартість проєкту – близько 69 мільйонів гривень, з яких майже 58 мільйонів – кошти Європейського інвестиційного банку. Ще 11 з половиною мільйонів – Новоукраїнської громади.

Олександр КоріннийНа першому поверсі – весь спектр послуг, куди будуть доставляти по швидкій пацієнта, буде комп'ютерна томографія, будуть інші необхідні умови для швидкого обстеження, прийняття лікарем рішення. А далі, або на другий поверх в операційну, або у відділення, – коментує Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний.

Робота лікарні в умовах війни 

У закладі дев’ять відділень, – розповідає Петро Гінькут. Війна негативно вплинула на емоційний стан працівників. Водночас, умови і обладнання стали кращими. Допомагають Нацслужба здоров’я, місцева громада, благодійні організації.  

медичне обладнання

Петро ГинькутЗа минулий рік, наприклад, наш заклад стаціонарно пролікував 10 976 пацієнтів – досить велика цифра, – розповів в.о. директора лікарні Петро Гінькут. – Протягом останнього часу Міністерство охорони здоров’я нам передало новий комп’ютерний томограф, який ми встановимо після ремонту приймального відділення, новий цифровий рентген-апарат, новий реанімобіль передали нам.

У Новоукраїнській лікарні лікуються мешканці 11 громад. Дмитро Кірпічов нещодавно пережив операцію з видалення грижі, тож нині відновлюється:

пацієнт лікарніУ громаді є переселенці, і тут, в хірургії бачив, що є дівчинка і без ноги, і рука пошкоджена, – їм теж треба допомога. І наші військові-земляки приходять на реабілітацію, їм треба десь її проходити. Так що, медицина має розвиватися, якісь кошти мають виділяти і сюди.

Минулоріч до колективу лікарні доєдналися дев’ятеро спеціалістів. Ще троє медиків-переселенців влаштувалися у заклад цього року. Серед них і ортопед-травматолог Максим Боровик.

лікар-переселенецьПрацюю близько пів року. Дуже сподобався регіон, тож переїхав сюди з Сум. Невдовзі запустимо артроскопію колінних суглобів, це, можна сказати, невеликий прорив для даної місцевості. А як зроблять нам операційну, будемо запускати ендопротезування.

Попри те, що у громаді заохочують медиків лишатися, як і в усій Україні, каже директор, нестача кадрів відчувається.

Новоукраїнська міська лікарняДосить складна ситуація з ерготерапевтами, фізичними терапевтами, бо для нашої держави це – нові спеціальності й таких фахівців, мабуть, навчили небагато. Нам з величезними труднощами, але вдалося набрати штат. Ми вже в минулому році мали підписаний пакет по реабілітації в амбулаторних умовах. Цього року будемо контрактуватися ще й на реабілітацію в стаціонарних.

Міський голова Олександр Корінний говорить, щоб медики тут лишалися, їм дають підйомні та допомагають з житлом.

Ми відремонтували чотири квартири на території лікарні, купили декілька квартир на території громади. Тим, кому зараз немає можливості видати квартиру, або поселити на території лікарні, компенсуємо повністю вартість житла та комунальних послуг у тих квартирах, які вони орендують у громаді. 

житло для лікарів
Житло для лікарів на території лікарні

В одній з квартир на території лікарні мешкає в.о. завідувача відділення інтенсивної терапії Сергій Дончулеско:

Сергій ДончулескоРодом я з Харкова. Працював 35 років в інституті нефрології. Сюди приїхав у червні минулого року. Допомогли дуже з житлом, це особливо важливо, бо ми жили в Ужгороді, то там було неможливо. Тому що житло дуже дороге. Водночас, тільки тут ми отримали вперше гуманітарну допомогу як переселенці.

Цьогоріч у лікарні планують завершити приймальне відділення і збільшити кількість ліжкомісць до 200-х. Облаштувати поліклініку, доступну для людей з інвалідністю. У довгострокових планах, поза проєктом, – стаціонарне реабілітаційне відділення.

двір лікарні

Загалом у межах Програми з відновлення України реконструюють понад 130 об’єктів.

Читайте також: "Життя цінніше за гроші". Мати полеглого захисника з Кіровоградщини купила вартісне обладнання для лікарні

Фото Олександра Козловського


Головне сьогодні