Суд зобов’язав Гайворонську міську раду виготовити документацію із землеустрою на земельну ділянку меморіального комплексу “Хащуватська трагедія”.
Про це повідомляє Точка доступу з посиланням на обласної прокуратури міської ради.
Меморіальний комплекс внесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України у 2013 році, як місце поховань мирних жителів – жертв фашизму.
Проте державну реєстрацію земельної ділянки дотепер здійснено не було, що створювало умову до її нецільового використання, – зазначили в прокуратурі.
Кіровоградський окружний адміністративний суд зобов’язав Гайворонську міську раду забезпечити виготовлення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в селі Хащувате з розташованим на ній меморіальним комплексом “Хащуватська трагедія”, встановити межі та здійснити її державну реєстрацію.
Довідка. Хащуватська трагедія – одна з подій Голокосту в Україні, масове знищення єврейського населення села Хащувате у Кіровоградській області під час німецької окупації. Відбувалося з 16 по 20 лютого 1942 року. Всього було вбито більше ніж тисячу осіб, з них 376 дітей. Таку ж назву має меморіал на честь загиблих, споруджений у селі.
У 2013 році Міністерство культури України оголосило місце розстрілу на єврейському кладовищі пам'ятником культурної спадщини місцевого значення. Цього ж року з ініціативи уродженця села Хащувате Бориса Ташлицького було створено благодійний фонд "Меморіал Хащуватської трагедії", який поставив за мету будівництво комплексу в пам'ять про жертв трагедії. Очолив фонд редактор, журналіст Юхим Мармер. Гроші на пам'ятник були зібрані з добровільних пожертв.
Восени 2013 року розпочалося будівництво меморіалу, яке очолив ліквідатор аварії на ЧАЕС Віктор Бевзенко. Була створена Стіна плачу, на якій викарбувані прізвища розстріляних, мощені доріжки, які розходяться від центрального зображення Зірки Давида, гранітні надгробки з іменами загиблих. Комплекс вважається одним з найбільших в Європі меморіалів в пам'ять про Голокост.
Читайте також: Вперше ремонтували столітній водогін у Кропивницькому: розповідаємо, чому він такий міцний та коли його побудували
Головне сьогодні