Галантні кавалери, претензійні дами – вони ще тільки  приміряють на себе ці ролі. Стараються поводитися виважено, збираються біля  сцени, щоб підбадьорювати своїх, але в той же час з нетерпінням розгортають  подарункові пряники, разом обдивляються зачіски і вбрання одне одного,  нахилившись, тихенько рахують медалі і, як розповіла їхній тренер, дуже  переживають і плачуть через поразку.

Віддали перевагу Новомиргороду

Одинадцять бальних клубів міст Черкаської та  Кіровоградської областей, дванадцяті – господарі змагання «Тріумф-данс» –  проміняли всеукраїнський чемпіонат, що проводився 28 лютого в Черкасах, на  відкритий чемпіонат Кіровоградської області зі спортивно-бального танцю, що  пройшов у Новомиргороді. Таку, на перший погляд, нерівноцінну перевагу тренери  зі своїми колективами віддали паркету РБК заради відчуття гостинного прийому.

Спонсор ТОВ ВКФ «Велта» та організатор змагань – керівник  клубу «Тріумф-данс» ЦДЮТу Олена Шкарупа – вміють достойно приймати гостей.

– Навіть на великих змаганнях переможці не завжди  отримують разом з медалями й кубки, – пояснює Олена Миколаївна, – або отримують  один кубок на пару. Тоді він залишається в клубі на пам'ять. Ми не обділили  жодного дебютанта, вони отримали солодощі й медалі, бо малечу обов’язково треба  заохочувати. Старші діти – вже боролися за свої призи. У всіх них з’явиться  привід, аби приїхати ще раз. Вони тримали в руках справжній доказ своєї дитячої  перемоги. 

ТОВ ВКФ «Велта» та Олена Шкарупа співпрацюють не вперше.  Минулого року за кошти підприємства відремонтували роздягальню. Два роки тому  спільними зусиллями організували перший чемпіонат.

Тоді, в 2014 році, до нас приїхало сім клубів. Приїхали, і  побачене їм сподобалось. Тож цього року Сміла була представлена не одним  бальним клубом, а трьома. Вдруге завітали представники Кам’янки, Кіровограда,  Малої Виски, Помічної. Вперше – Христинівка, Олександрія, Знам’янка,  Компаніївка, Олександрівка. Всі чекали свята – і в Новомиргороді воно вдалось.

Танцювальний марафон

На перше відділення новомиргородського чемпіонату за  своїх прийшли вболівати цілі сім’ї. Для малечі, яка танцює рік-два, такий  виступ став великим дебютом. В другому відділенні в боротьбу вступили старші,  котрі мають трирічний чи більший досвід. Ось де почався справжній марафон на  витривалість.

Пари і леді-соло виступали з європейською та  латиноамериканською програмами, зважаючи на класифікацію танцюристів за рівнем  підготовки, деякі виконували до п’яти стандартних танців програми. Щоб морально  зібратися на наступний танок, вони мали декілька секунд, поки ведуча  оголошувала: «Квікстеп» – все, віддихались, стали на початкову позицію і  понеслись.


Боротьба виявилася недитячою. За новомиргородським  «Тріумф-данс» залишилися шість кубків, серед них і «Кубок міста з повільного  вальсу серед юніорів-1» (вік учасників 11-13 років). «Кубок міста з віденського  вальсу серед юніорів-2» (вік – 14-15 років) тепер красується у сусідів – в  Малій Висці. Всього призерами чемпіонату Кіровоградської області з  спортивно-бального танцю стали тридцять п’ять учасників. Нагороди та перші  привітання з перемогою танцівники отримували від представника ТОВ ВКФ «Велта»  Олександра Лазарєва.

Титул «Міс глядацьких симпатій», якби такий ввели,  сміливо можна було б віддавати учасниці під номером 5. Настю з Кіровограда  оплесками вітали не тільки свої. Взагалі, ведуча закликала щедро аплодувати:  «Будь ласка, ви навіть не уявляєте, яких зусиль вони доклали заради цієї  перемоги».


Перед тим, як заповнився зал

Для того, щоб провести подібний захід, потрібна хороша  фінансова основа. Більшу частину витрат взяла на себе «Велта». Допомогу надали  також родина Німенків та салон ритуальних послуг «Хадес». Мала Виска віддала в  оренду паркет (4 тис. грн.). Шістдесят гривень за вхід – це посильний внесок  кожного глядача (ці кошти пішли на оплату роботи суддів).

Для того, щоб привезти колектив на подібний захід,  тренеру потрібно постійно підтверджувати свою професійність. Недоліки в роботі  та недбале ставлення щодо розвитку дітей можуть послужити приводом для  позбавлення тренера кваліфікаційного рівня.

Для того, щоб виступити на подібному заході, діти  тренуються по кілька годин на день. Менші рівняються на старших, просять порад  та хочуть бути схожими на них. Люблять та серйозно ставляться до участі в  турнірах. Адже судді враховують і техніку виконання фігур, і зовнішній вигляд  (з менших навіть знімають бали за сережки чи двоколірну сукню), емоційну  складову (наприклад, розплачуться чи продовжать виступ пари, що зіткнулись на  паркеті).

Перед тим, як заповниться зал, у хвилини феєричного  виступу буде вкладено чимало сил. Ті, хто знайомі з кухнею спортивно-бального  танцю знають, яка перемога на смак. Принаймні, Владику Лакусті (на фото)  призовий пряник смакував.



Ірина Правиленко     


Останні новини