Сьогодні, 20 січня, директор підприємства “Дніпро-Кіровоград” Олександр Пісний разом зі своєю командою провели пресконференцію. Вони розповіли, як фактична структура тарифу за 2022 рік відрізнилася від запланованої, як підприємству вдалося зекономити понад 3 мільйони кіловат та як екскаватор для Смолінського водоканалу допоміг зекономити 400 тисяч кубів води й зацікавив СБУ. Про це читайте у матеріалі Точки доступу.

Тариф на воду 2022. За що ми платили

Олександр Пісний порівняв дві структури тарифу 2022: ту, яка була затверджена регулятором у 2021 році, та фактичну за 11 місяців 2022 року.  Нагадаємо, нині за куб води на Кіровоградщині платять 45,97 гривень. Це 25,21 за постачання та 20,76 гривень за водовідведення.

графік

У структуру тарифу входять такі компоненти як заробітна плата, реагенти, податки, паливо-мастильні матеріали тощо. Найбільшу частину займає саме заробітна плата працівників – майже половину. За 11 місяців ця складова збільшилася майже на 4%.

графік 2

Це збільшення не говорить, що ми давали якісь надбавки чи премії, або збільшили штат. При поданні стрктури на 2022 рік у розрахунках комісією не було враховано збільшення середньої заробітної плати на підприємстві. Різниця склала 3 тисячі гривень, – розповів Олександр Пісний.

Чи зміниться тариф на воду у 2023 році – поки не відомо.

Економія електроенергії

Разом із тим, зменшився закладений відсоток на електроенергію – з 28,91% до 26,66%. Економія підприємства склала  3 100 000 кіловат. Але за договором зі Світовим банком вона має бути понад сім мільйонів, сказав очільник. Досягти економії вдалося, модернізуючи старе обладнання. Зокрема переобладнали чотири насосні станції в Кропивницькому.

Замінили насосні двигуни насосних станцій на містах. Це наприклад Знам'янка. Там стояв двигун на 75 кіловат, заміну провели на 37 кіловат. А фактичне споживання там ще менше, – сказав директор підприємства.

Що з екскаватором

За словами Пісного, зекономити як електроенергію, так і воду допомогла закупівля екскаватора для Смолінського водоканалу, який входить у “Дніпро-Кіровоград” з 2016 року. 

Кожен рік Смолінський водоканал завдає підприємству 20 мільйонів гривень збитків. Собівартість води на сьогоднішній день складає 150 гривень за куб. Це дуже багато, – сказав очільник.

За рік на тому водогоні сталося 288 поривів. Причина у зношеності труб, які вже вживаними прокладали у 70-х роках. 

Ми запускаємо водогін у п'ятницю, і до суботи він закачує воду на селище, – сказав директор Смолінського водоканалу Денис Островський. – На вихідні ми його виключаємо, стоїть пустий. Через те, що він дірявий, з нього виходить вода. Труби ржавіють. Коли знову запускаємо, потужні насоси швидко заповнюють мережі і труби рвуться. Як тільки закінчується закачка, дві бригади їдуть в поле та усувають пориви.

За словами Островського, на його підприємстві за документами є три екскаватори, якими латають пориви. Проте фактично працювала одна машина. Але і та вже погано справлялася із поставленими задачами. Він заявив, що без нового екскаватора 9 тисяч жителів селища Смоліне 4 місяці жили б без води:

Завдяки новій машині ми змогли скоротити втрати на 400 тисяч кубів за рік. Вживання електроенергії скоротилося з 1,34 кіловат до 0,63 кіловат на куб, адже насоси працюють менше. Це економія в половину завдяки тому, що зменшилася кількість відкритих поривів на водогоні, і ми можемо швидше закачати наше селище.

Екскаватор

Новий екскаватор. Фото водоканалу

Але новою покупкою водоканалу також зацікавилася Служба безпеки України. На підприємстві "Дніпро-Кіровоград" у Кропивницькому СБУ провела обшук відповідно до ухвали суду, сказав Олександр Пісний. В ухвалі написано, що службові особи підприємства в умовах воєнного стану вчинили розтрату та привласнення коштів. Як відомо з ухвали, екскаватор купили за 2 340 392 гривень

Хоча до нас ніхто не звертався, щоб ми надали документи. Правоохоронці прийшли до нас 11 січня, ми їх видали. Їх ніхто не приховував, вони оприлюднені на "Прозоро", – сказав начальник юридичної служби Олександр Слюсар.

Читайте також: Битва за Кіровоград у січні 44-го: про радянські міфи та як все було насправді (ФОТО)


Головне сьогодні