"Мистецька гільдія". У Кропивницькому айтівці та художники перетворюють ворожі об’єкти на мистецькі вироби. Потім продають їх на інтернет-аукціонах. Гроші збирають на військове обладнання для українських захисників. Детальніше про ініціативу та про те, як до неї доєднатися, читайте у матеріалі Точки доступу.
Тубуси, гільзи від гармат та залізяччя ворожого літака – команда кропивницьких волонтерів перетворює ворожі об’єкти на ексклюзивні елементи декору. Ідея виникла випадково – молоді люди активно допомагали нашим воїнам, а ті ,як подяку і на згадку, передавали їм військові трофеї. Волонтери їх тримали у себе вдома. Якось хтось із гостей зауважив, що це "прикольна штука" і тубуси та інші речі можна оздобити, тож активісти "вирішили розвинути цю тему".
![Витвір мистецтва](/media/uploads/2023/05/24/img_2602.jpg)
![Волонтерство на користь армії](/media/uploads/2023/05/24/img_9218.jpg)
![Пес Патрон](/media/uploads/2023/05/24/img_2601.jpg)
Художниця Вікторія Белінська показує свою авторську роботу в чорному кольорі, нині її можна купити.
![Художниця](/media/uploads/2023/05/24/2023_05_23_krop_amerykankamp4_snapshot_1333182.jpg)
На її думку, він говорить про головне та акцентує увагу на глибині.
![Тубус](/media/uploads/2023/05/24/img_9215.jpg)
Тубус доволі оптимістичний в тому плані, що у верхній його частині зображені рядки відомого українського письменника Павла Вишебаби. Вірш світлий, вірш чуттєвий, присвячений доньці, і перші рядки цього вірша: "Тільки не пиши мені про війну". Цей вірш говорить про те, що жодна дитина не заслуговує на таке дитинство, жодна дитина не має переживати війну.
![Поезія](/media/uploads/2023/05/24/2023_05_23_krop_amerykankamp4_snapshot_2000000.jpg)
До того, як стати витворами мистецтва, всі ці речі побували на полі бою.
Ці всі лоти нам надали наші воїни, це справжні військові трофеї. Це не так, як у росіян, коли трофей – це пральна машинка. Це тубуси, здобуті на полі бою. Всі ці РПГ військові використали проти росіян і тепер вони служать службу вже другий раз і знову таки допомагають нашим військовим, – говорить співорганізаторка проєкту "Мистецька гільдія" Катерина Куріпка.
![Ворожі об'єкти](/media/uploads/2023/05/24/7.jpg)
По завершенню роботи художників, витвори мистецтва продають на інтернет-аукціоні, гроші ж направляють на підтримку армії. Про результати аукціону звітують публічно. В рамках другого аукціону волонтери вже продали перші два лоти авторства Павла Уретія та Вікторії Белінської – розписаний тубус із портретами Лесі Українки і Тараса Шевченка та світильник, за які виручили 47 тисяч гривень.
![Аукціон](/media/uploads/2023/05/24/6.jpg)
![Лампа](/media/uploads/2023/05/24/img_9316.jpg)
Співорганізатор проєкту Дмитро Калюжний розповів, що загальна сума збору – 600 тисяч гривень. Захисники, яким допомагають волонтери, вже озвучили свої потреби:
39-й батальйон, напрям дії: Херсонщина. Потрібно:
- mavic 3 fly more: x2
- засоби радіо розвідки
35-та бригада морської піхоти, напрям дії: Бахмут та Донецька область. Потрібно:
57-ма бригада (піхота), напрям дії: Бахмут та Донецьке направлення. Потрібно:
- 8-10 рацій motorola dp4400e
- труби розвідника 10-15 шт.
Катерина Куріпка показує три лоти, які вже готові до продажу.
![Волонтерка](/media/uploads/2023/05/24/2023_05_23_krop_amerykankamp4_snapshot_0854000.jpg)
Вона говорить, що нині охочі можуть взяти участь в аукціоні та придбати два трофейних російських тубуси, а також металевого сокола, виготовленого місцевою компанією, що займається виробництвом унікальних речей з металу. Сокіл тримає в лапках уламок від російського СУ-35.
Зверніть увагу на те, що ви купуєте не лише унікальний мистецький виріб, а й дрони, рації... Ви маєте реальну можливість допомогти нашим воїнам.
![Допомога ЗСУ](/media/uploads/2023/05/24/2.jpg)
![Допомога українським захисникам](/media/uploads/2023/05/24/3.jpg)
![Фрагмент ворожого літака](/media/uploads/2023/05/24/2023_05_23_krop_amerykankamp4_snapshot_1737000.jpg)
Один із активних лотів створила художниця Ольга Краснопольська.
![Аукціон](/media/uploads/2023/05/24/9_oOscyrH.jpg)
Вона говорить, що одразу прийняла пропозицію долучитися до волонтерської команди. Тим більше, її чоловік нині служить у 57-й бригаді. Втім, півтора місяці не могла визначитися із малюнком, оскільки раніше не мала подібного досвіду.
![Народження](/media/uploads/2023/05/24/img_9235.jpg)
Ця робота навіть отримала назву, я її назвала "Народження". На початку війни в мене була ціла серія робіт, там, де з’являлися ангели, я подумала, що цих ангелів я сюди і переселю. Ви тут можете побачити, вони із чорноти, із темряви, із біди, із трагедії, з війни, через вогонь злітають вгору, до, сподіваюся, швидкого щасливого майбутнього. Ідея така: через війну ми народжуємося як нація.
![Гартування нації](/media/uploads/2023/05/24/img_9225.jpg)
Волонтери зауважують, що ексклюзивні арт-об’єкти прикрасять будь-який інтер’єр чи екстер’єр, а ще допоможуть українським захисникам швидше вигнати з нашої землі російських окупантів.
![Геть окупантів!](/media/uploads/2023/05/24/img_9172.jpg)
![Смерть ворогам!](/media/uploads/2023/05/24/img_9173.jpg)
Сайт команди із результатами першого аукціону – за посиланням.
Долучитися до другого аукціону можна тут, а також за цим посиланням в Інстаграмі.
Читайте також: Дрон замість квітів на останній дзвінок: у Кропивницькому оголосили благодійну ініціативу