Із наближенням зими всі прагнуть тепла й ховаються подалі від холоду по затишних куточках, а влітку не стихають пошуки чогось нового і цікавого. Відкриття ресторану можна порівняти з довгоочікуваною прем’єрою кінофільму: на неї чекають, про неї марять, буває, її завчасно критикують, і навпаки - нестримно радіють. Що вона принесе – стане відомо лише після запуску.
Точка доступу зробила підбірку ресторанних прем’єр Кропивницького 2019 року. Про особливість цих закладів ми запитали в людей, які безпосередньо за них відповідальні.
Ресторація Кропивницьких – театр, у якому немає ролей другого плану
Про заклад розповідає бренд-шеф ресторану Володимир Овчинніков.
У затишному інтер’єрі, що поєднує стиль лофт та етномотиви, можна не лише скуштувати смаколики, а й познайомитися з історією міста. Це "Ресторація Кропивницьких" - у середмісті обласного центру.
Засновники ресторації ставлять на меті відродження традицій української кухні та планують відтворити класичні рецепти за допомогою сучасних технологій.
Ми прагнемо популяризувати і розвивати українські гастрономічні традиції. За рахунок сучасних технологій, технік та продуктів будемо повертати інтерес гостей до неперевершеної української кухні, - ділиться планами Володимир Овчинніков.
Нині заклад впевнено здобуває популярність.
Цей заклад ми створювали як візитівку міста. І розглядали його не як бізнес-проект, а як заклад для душі, - розповідає бренд-шеф.
Пан Володимир пояснює, що часто саме слово «ресторація» відлякує людей, тож сумнівалися, чи додавати його в назву. Проте все ж наважилися. Нині заклад дбає про традиції та відновлює історію на власній кухні: тут можна скуштувати традиційні страви сучасної української кухні й маловідомі, призабуті, які в меню позначені невідомими слівцями. Це інколи дивує та викликає купу запитань, а деякі гості навіть реагують агресивно та... лише допоки не скуштують ці страви.
Нам хотілося в центрі України зібрати страви з усіх регіонів, аби, не виїжджаючи з міста, можна було спробувати страви, які готують в Карпатах чи в Одесі. До прикладу, наші кремзлики готують без борошна. Це не білоруські деруни. У них навіть технологія приготування інша. Це закарпатська страва. Взагалі, за назвами видно, з якого регіону ця страва. Наші офіціанти обізнані й завжди раді порекомендувати щось відвідувачам.
Володимир акцентує, що унікальність закладу полягає ще й в любові в усіх її проявах: в інтре’єрі, в розмаїтті кухні, у позитивних емоціях та гостинності, яку відчувають гості.
Ми створили колоритний заклад зі смачною їжею й авторськими коктейлями. І намагаємося дотримуватися цих цінностей. Ми - ресторан сучасної української кухні, тому суші й піцу в меню не додаватимемо, бо це суперечить нашим цінностям.
При приготуванні страв кухарі використовують лише продукти українського виробництва. Це дозволяє досягати найвищої якості.
Наразі в закладі друкують оновлене меню, проте планують його змінювати кожні 3 місяці.
Також кожного місяця плануємо вводити сезонне меню на 5-6 позицій. У січні-лютому воно буде під назвою "Фестиваль борщу". Туди входитиме класичний борщ, молекулярний, крем-борщ, борщ із грибами, та борщ із сухофруктами. А взагалі маємо багато ідей, - ділиться планами Володимир.
Насиченою планують зробити й розважальну складову життя закладу. Наприклад, запровадити в ресторації літературні вечори, сніданки з психологом, різноманітні конференц-заходи та інші цікаві культурні події. Кулінарні майстер-класи тут проходитимуть на постійній основі.
Для заохочення клієнтів у ресторації створюють програму лояльності - власну систему бонусів, якими зможуть користуватися гості, отримуючи кешбек на карту. Стати власником карти зможуть всі бажаючі, а скористатися нею зможуть ще й в інших закладах мережі: піцерія "Скоріні", паті-паб "Патрік", "Пельмені-вареники", а також у сервісі доставки їжі "КропПіца".
Дещо з меню: кремзлики – 76 грн; вареники – 76 грн.
Адреса: вул. Дворцова, 29.
Телефон: 099 000 3588
Графік роботи: з 10:00 до 22:00.
32 см. Піца на дровах
Спілкуємося з власником піцерії Андрієм Лейбенком.
Піцерія "32 см" - єдина піцерія "на дровах" у Кропивницькому. Саме це і вирізняє її з-поміж інших закладів громадського харчування.
У нас дров’яна піч, зібрана з каменю. В Італії, на батьківщині піци, саме в таких і готують. Ідеальна піца випікається за півтори хвилини при температурі не менше 400 градусів. Ми дотримуємося цієї умови. У нас відкрита кухня і відвідувачі можуть слідкувати за всіма процесами.
Не можна сказати, що розробка концепції закладу була аж надто важкою, втім найважливіше для нас – показати гостям цінність і неповторний смак дров’яної піци, а також її відмінність від піци з електропечі, - розповідає власник закладу.
Заклад використовує тільки якісні італійські продукти: борошно, після якого не відчувається важкості, пармезан, горгондзолу, рикоту, оливкову олію та томати. "Живий" вогонь забезпечує легкий аромат диму і хрумку скоринку. Тісто витримується не менше доби.
Тільки у "32 см" можна скуштувати піцу з карамелізованою грушею чи з прошуто і в’яленими помідорами. А ще у нас згуртований колектив, кожен з членів якого є фанатом своєї піци. Ми готуємо з любов’ю, а це - найголовніше, - продовжує Андрій.
Піцерія стала першим закладом, який офіційно став дружнім до тварин: тут встановили локацію з кормом та водою для домашніх улюбленців наших відвідувачів.
Здивованих відвідувачів ми бачимо щодня. Втім тим, хто приходить до нас уже не вперше, постійно намагаємося запропонувати щось нове. Кілька разів на місяць приїжджає наш головний технолог із київського італійського ресторану для того, щоб впроваджувати у виробництво нові види піц. Коли заклад було тільки-но відкрито, то у нас було чотири види піци. Наразі їх у меню вже 15. Нещодавно у нас з’явилися салати та італійські пасти, адже про це неодноразово просили відвідувачі. Тому в новому році продовжимо прислухатися до бажань своїх гостей і збираємося дивувати новими видами піц.
Гості можуть скуштувати піцу безпосередньо в закладі, попередньо замовити піцу з собою, а також працює сервіс доставки.
Також власники закладу не залишаються байдужими до проблем інших. Щонеділі тут проходять майстер-класи для дітей. Вартість складає 120 грн, із них 50 грн віддають до Міжнародного благодійного фонду "Дивожиття", який опікується тяжкохворими дітками.
Дещо з меню: "Маргарита" – 100 грн, "Трюфельна" – 180 грн.
Адреса: вул. Пацаєва, 6.
Телефон: 0800 75 32 32
Графік роботи: з 10:00 до 22:00.
Білий налив
Розповідає представник кропивницького закладу Максим Лупандін.
Новий заклад моноформату розпочав свою роботу у вересні. Це популярна мережа закладів від знаного рестораторатора Дмитра Борисова. Це вже 12-й "Білий Налив" в Україні. В інтер’єрі – багато дерева, неон, бочки та дивакувата люстра з келихів. Біля входу – невеличка вулична тераса.
"Білий Налив" — це 1 euro bar, де будь-яка позиція в меню коштує 29 гривень: сидр, устриця з лимоном, хот-дог (класичний або веганський), яблучна наливка, кальвадос, лимонад, пиріг із яблуком або з куркою. Будь-яке замовлення віддається максимум за 3 хвилини.
Це формат мономеню, одією із позицій якого є делікатес. У нашому випадку це устриці. Ціни формують централізовано в Києві, тому в різних містах у закладах цієї мережі вони однакові, - розповідає Максим.
Працює заклад у форматі Open-space. Забронювати заздалегідь столик тут не можна, проте можна зайняти будь-який вільний.
Дбають тут і про розважальну складову. По п’ятницях та суботах заклад проводить вечірки. Люди спілкуються, випивають та їдять під сучасну музику. А кожного четверга за чек-ін (пост або сторіз з геоміткою) в соціальних мережах можна отримати один із напоїв безкоштовно.
Крім того, у "Білому наливі" можна придбати стильну авоську з сидром та наливкою (ідеально на подарунок!).
З Нового року планується розширення меню. Деталей Максим не розкриває, проте зазначає, що зараз уже тестують кілька додаткових страв. А для заохочення відвідувачів створюють мобільний додаток. Клієнти зможуть за покупки отримувати бонуси, які можна буде обміняти на їжу чи напої.
Дещо з меню: устриця з лимоном – 29 грн, сидр – 29 грн.
Адреса: вул. Дворцова, 16/7.
Телефон: 066 881 1203
Графік роботи: з 10:00 до 23:00.
Berrymor Pub – той самий легендарний паб
Спілкуємося з власником Михайлом Антоньєвим.
Berrymor Pub – це впровадження концепції інтелігентного відпочинку, унікальний інтер'єр, хоспер меню та елітні напої. А кімната з каміном створює теплу сімейну атмосферу та домашній затишок.
Паб відкрився наприкінці грудня минулого року. Проте своєї впізнаваності та популярності набув саме цьогоріч. Тут дбають про комфорт та гостинність, а клієнтів називають не відвідувачами, а саме гостями.
Нещодавно в закладі запропонували безлімітний "шведський стіл" в обідню перерву - це формат самообслуговування, а кількість та вага порції кожної страви не обмежена для гостя. Достатньо лише обрати страви, взяти тарілку, прилади і самостійно накласти собі порцію вподобаного, налити чаю або кави.
Також цікавинкою є введення двоколірної картки в обідній час, яка говорить про зайняті чи вільні місця.
Бажаючих відвідати шведський стіл більше, ніж місць у закладі. Тож аби всі могли пообідати, у нас з’явилася ідея з картками, на яких з однієї сторони на червоному фоні написано "Бажаю провести час наодинці", а з другої на зеленому - "Не проти компанії". Це для того, щоб, коли людина бере їжу й шукає місце, вона не питала в іншого гостя, чи можна біля нього присісти. Вона вже одразу це може визначити за кольором картки, - розповідає Михайло.
Обслуговують відвідувачів дорослі солідні чоловіки. До прикладу, бармену Ігореві 56 років, він має робочий стаж близько 35 років та об'їхав 40 країн світу. А офіціанту Петру 57 років, він колишній військовий.
У закладі постійно проводять дегустації різного формату: це вина, шампанське, віскі. До слова, тут найбільша віскі-карта міста, де зібрано понад 60 видів цього алкоголю.
У новому 2020 році власник Михайло Антоньєв планує започаткувати "Звану вечерю". Це буде новий формат, коли їжу для гостей готуватиме шеф-кухар, а обслуговуватиме власник. На неї запрошуватимуть улюблених постійних клієнтів. Родзинкою таких вечерь буде можливість поласувати незвичайними стравами, яких немає в меню закладу.
За анонсами Berrymor Pub можна слідкувати в соціальних мережах Інстаграм та Фейсбук.
Дещо з меню: ребра "Баскервіль" - 370 грн/700 гр, стейк із вирізки телятини - 170 грн.
Адреса: вул. Тараса Карпи, 72.
Телефон: 096 467 01 26 (Покликати Берримора)
Графік роботи: пн - пт: з 9:00 до 23:00 год., сб: з 14:00 до 2:00, нд: 14:00 до 21:00
Lviv Croissants
Те, що колись здавалося неможливим, тепер стало реальністю: в самому серці Кропивницького в листопаді відкрилася пекарня, чиї круасани знають далеко за межами Львова. "Lviv Croissants" – це національна мережа пекарень.
Тут можна посмакувати свіжоспеченими хрусткими круасанами, гарно провести час із друзями та родиною в сучасному, затишному та комфортному інтер'єрі.
Дещо з меню: Галицький круасан – 47 грн, круасан з тунцем – 49 грн.
Адреса: вул. Дворцова, 29.
Телефон: 097 476 6472
Графік роботи: з 10:00 до 22:00.
Фото надані спікерами та із офіційних сторінок закладів у соцмережах
Читайте також: Як у Кропивницькому відкриватимуть головну ялинку області (ПРОГРАМА)
Читайте також: Зимові свята 2020 року: Уряд затвердив тиждень вихідних