Математична наука пронизує чи не кожну сферу нашого життя. Навіть гуманітарні професії часто потребують математичних розрахунків, алгоритмічних навичок та критичних суджень. Математична грамотність наразі – одна з ключових вимог до будь-якого фахівця. 

До того ж математика є обов’язковим предметом на НМТ. Часто вивчення цієї дисципліни викликає у дітей великі труднощі. Це і не дивно, адже розуміння математики потребує розвиненої логіки, уважності до деталей та значних розумових зусиль. Тож батьки найчастіше шукають для дітей репетитора з математики, починаючи з молодшої школи. 

У статті розповідаємо про популярні професії, для яких неодмінними є хороші знання з математики. 

Data Engineer

ІТ-фахівець, що працює з величезними масивами даних. Головне завдання – розробка та оптимізація продуктивних систем зі збору, обробки та зберігання даних. Спеціалісти цього напряму також дотичні до проєктування баз даних (реляційних та/або NoSQL), генерації інструментів для роботи з даними, розробки та керування архітектурами даних тощо. 

Саме дата-інженери упорядковують дані й надають їм потрібного формату, аби з ними могли працювати інші спеціалісти, зокрема Data Scientist і Data Analyst. Також інженери даних відповідальні за їх доступність для кінцевого споживача. 

На загал усі ІТ-фахівці, що працюють з даними, не можуть обійтися без опори на статистику та математику, зокрема такі розділи, як лінійна алгебра, математичний аналіз, дискретна математика, теорія ймовірностей. 

Розробник ПЗ

Власне, створення алгоритмів і програм ґрунтується на особливостях математичного моделювання. І однієї мови програмування для цього недостатньо незалежно від того – розробляється сайт, додаток, гра чи ПО для корпорації. Саме поглиблене вивчення математики сприяє розвитку аналітичного мислення, яке необхідне для програмістів будь-якого рівня і напряму. 

У робочу рутину Software developer входить проєктування програми через визначення її структури, написання коду, тестування програми на баги та функціональність, підтримка та оновлення. Фахівець повинен розбиратися у методологіях розробки, фреймворках, системах контролю версій. А також знайти теорію ймовірностей, матаналіз, лінійну алгебру, ТФКЗ, диференціальні рівняння. 

Авіаційний інженер

Це професіонал, який має чудово розумітися на авіабудуванні, аеронавігації, гідроаеродинаміці, балістиці, системах керування літальними апаратами, інтегрованих системах літальних апаратів тощо. До його обов’язків входить як розробка і проєктування, так і повне технічне обслуговування, тестування й удосконалення, ремонт та сертифікація літальної техніки. 

В основі роботи цих фахівців лежить неухильна точність математичних розрахунків. Зокрема, для забезпечення міцності та безпеки літака інженери застосовують математичні методи для визначення навантажень на конструкцію літака під час польоту. Наприклад, геодезичні й тригонометричні методи для розрахунку координат і кутових відношень. 

Архітектор

У своїй роботі архітектори вдаються до проєктного аналізу, об’ємного моделювання, системного підходу. Адже вони проєктують не лише споруди, а й житлові квартали, райони, міста, садово-паркові та промислові об’єкти, займаються реставрацією будівель. У їх професійні завдання входить дизайн фасадів та інтер’єрів, підбір будівельних матеріалів з урахуванням природно-кліматичних умов місцевості. 

Проєктувати будівлі чи конструкції неможливо без досконалого знання нарисної геометрії. А володіння двомірною графікою і тривимірним проєктуванням пов’язане з математичним моделюванням. Розуміння пропорцій, симетрії, золотого перетину та інших математичних концепцій допомагає створювати збалансовані споруди. Також архітектору важливо знати аналітичну геометрію, основи вищої алгебри та теорії матриць, математичний аналіз. 

Фінансовий аналітик

Майбутні фахівці вивчають фінансовий аналіз, який базується на основах математичного аналізу, дискретної математики та алгебри. Аналітики найбільше затребувані у великих компаніях та секторах державної економіки. На відміну від бухгалтерської професії, ці спеціалісти оцінюють фінансові дані, складають прогнози та будують фінансові стратегії. 

Так, аналітики розробляють фінансові моделі, приймають та оптимізують бюджет компанії, працюють з бухгалтерською звітністю, координують фінансові процеси. Для цього важливо мати структуроване мислення та здатність до системного аналізу, що забезпечується ретельним вивченням математики.

Бізнес-аналітик

Представники цієї галузі займаються плануванням та прогнозування ризиків і перспектив для бізнесу. У розв’язанні більшості питань їм потрібен структурований підхід. Під час виконання професійних функцій такі фахівці залучають кількісне моделювання, а також аналіз даних та інтерпретацію. 

Для аналітиків у сфері бізнесу важливим є знання дискретної математики, лінійної алгебри, статистики та теорії ймовірності. Вони працюють зі складними відсотками, теперішньою вартістю, оцінкою ризиків та багатьма іншими математичними інструментами. 

3D-дизайнер

На загал це спеціалісти, які створюють тривимірні об’єкти за допомогою спеціальних програм. У своїй роботі вони використовують 3D-візуалізацію, анімацію, моделювання та рендеринг. Тож мають розуміти, що таке вектори та система координат, простір та об’єм. 

Дизайнерам цієї галузі важливо розбиратися у принципах математичного моделювання, техніці графіки та цифровій скульптурі. А ще – вміти виконувати операції з векторами, визначати матриці обертання, знати перетворення координат.

Реклама

 

 


Останні новини