Тренер Андрій Луцко із Кропивницького: Зайві кілограми завжди можна скинути. Немає нічого неможливого (ФОТО)

  • Ольга Зима
  • watch_later 6 квітня 2018, 14:10

  • visibility 921 перегляд

Зима – період, коли всі недоліки фігури можна приховати пуховиками, а калорійну й нездорову їжу списати на свята. Традиційно відкладати заняття спортом до «наступного понеділка». Але ближче до літа, коли треба одягнути короткі шорти або купальник, хочеш не хочеш, замислюєшся – що робити? Різко кидаєшся в дієти, виснажуєш себе надважкими тренуваннями, а результату за декілька днів нема.

Персональний тренер із Кропивницького Андрій Луцко розповів Точці доступу, чому не варто захоплюватись дієтами та як правильно й ефективно втрачати зайву вагу без шкоди для здоров’я.

Знайомтеся – тренер Андрій

Мабуть, кожен третій користувач Instagram, заходячи в мережу, був уражений фотографіями результатів плідної роботи тренера Андрія та його підопічних. Не дивно, адже на фото – панянки, які за кілька місяців скидали рекордну кількість зайвих кілограмів, та чоловіки, що в короткі терміни набирали омріяну м’язову масу. Мотивація – ще та! Після перегляду таких світлин одразу пригадуєш усі найближчі спортивні зали, хапаєш спортивну форму й чимдуж мчиш на тренування. Про те, як насправді вдається досягати таких бажаних результатів, розповів сам тренер.

Наше спілкування з Андрієм відбувалося в спортивному залі, адже вільного часу в чоловіка майже немає. Охарактеризував він себе так: «простий хлопець із простої сім'ї». Розповідає, що спортом почав захоплюватися на 2-му курсі в педагогічному університеті, де здобуває диплом інформатика:

Спочатку пішов на інформатика, думав, що буду програмістом. Нині ж планую продовжувати навчатися й розвиватися в галузі спорту. Це мені більше до душі. Тут можна розвиватися завжди.

Перший зал Андрія знаходився у підвалі університету. Саме там він "пізнавав" залізо, випробовуючи фізичні вправи на собі.

Спочатку мені це не дуже сподобалося. Але згодом почав бачити у собі зміни, тобто, результат не забарився. Спорт почав затягувати все більше й більше.

Тренерська діяльність розпочалася з підвальних залів, де Андрій тренував своїх знайомих та займався сам. Нині ж він уже 2 роки працює персональним тренером у спортивному клубі «Power».

Робочий графік у тренера шалений: працює 5 днів на тиждень по 13 годин. У вихідні 5 годин. Каже, що має бути вільний час і на відпочинок. Адже кому потрібен втомлений тренер, який нічого не хоче, і якому все набридло?

Вільного часу у чоловіка небагато, але той, який залишається, намагається провести з користю для себе:

Більшість вільного часу проводжу з друзями та родиною. Набриклад, переглядаю з татом футбол. У вільний час люблю дивитися серіали, адже вони дають можливість розслабитися. Коханої дівчини немає – поки не вистачає часу на особисте життя, адже зараз реалізовую себе й займаюся саморозвитком. Але якщо зустріну ту єдину, готовий і графік скоротити (посміхається).

Я хочу здивувати тіло й шокувати м'язи

До тренування своїх підопічних Андрій ставиться відповідально, а про свою роботу розповідає із захватом та ентузіазмом. Тренувальних програм, які вам можуть запропонувати в деяких залах за окрему плату, не пише. Каже, що з кожним займається індивідуально й постійно намагається змінювати вправи, щоб не набридали.

Я хочу здивувати тіло й шокувати м'язи тих, хто приходить. Зазвичай усі тренуються за затриманою програмою, коли в залі виконують одне й те ж. Я ж намагаюся робити так, щоб м'язи не запам'ятовували, що вони роблять. Тому постійно щось у тренуванні змінюю. Зрозуміло, що купу нового я не можу придумати, бо це нереально. Але урізноманітнити програму, щоб людині було цікаво, завжди потрібно.

Підопічних в Андрія достатньо. Бувають такі дні, коли й 4 чоловік тренує одночасно. Каже, що завдяки своїй гіперактивності нікого увагою не обділяє.

Я все встигаю. Найголовніше, що ніхто не скаржиться. Але був один випадок, коли через брак уваги образилася дівчинка. Хочеться зараз вибачитися перед нею. Вона хотіла більше уваги, ніж я фізично міг це зробити, бо саме тоді було багато людей.

Кор.: Ти вже не перший рік тренуєш людей та допомагаєш привести тіло до ідеалу. Чи всім, з ким ти працював, вдалося досягти бажаного результату?

Зазвичай ті, які очікують швидкого результату, спочатку розчаровуються. Але потім починають розуміти, що для цього потрібен час. Як би морально я не підтримував та не навантажував фізично, доки людина сама не захоче, нічого з нею не зроблю.

Потрібно, аби здоровий спосіб життя, правильне харчування і тренування стали звичкою на все життя, а не закінчувалися відразу після досягнення бажаного результату.

Кор.: Як новачку зорієнтуватися, що перед ним професійний тренер, а не людина, яка подивилася відео в інтернеті?

Я багато спілкуюся з іншими тренерами. Але з такими, які нічого не знають, зустрічатися не доводилося. Але скажу, що професійний тренер має бути в першу чергу людиною, яка підтримає. Варто прислухатися до відчуттів свого підопічного. Недостатньо лиш розписати програму, адже всі старання можуть зійти нанівець – ні задоволення, ні результатів від тренування не буде. Він має бути відповідальним, і 24 години на добу думати про свою справу. Також перед заняттям тренер має цікавитися тим, як ви почуваєтеся, чи були у вас травми, має бути небайдужим та вміти пояснювати.

Кор.: Скільки часу на тиждень в середньому потрібно, щоб тримати себе у формі?

В середньому люди тренуються 3 рази на тиждень. По тривалості тренування різні – все залежить від мети. В середньому від 40 хв до 1,5 години.

Кор.: За скільки часу можна привести себе у форму?

За два місяці – це цілком реально. Якщо звернути увагу на харчування, тренування, розклад дня та відпочинок.

Для ідеальної форми натуральна їжа є найкращою

Для того, щоб досягти бажаного результату, говорить тренер, головне – дотримуватися балансу у тренуваннях і харчуванні:

Якщо після плідного тренування, та й не тільки після нього, їсти шкідливу їжу, то всі старання будуть марними. Хибною є думка – якщо їсти все підряд і ходити в зал, людина зміниться.

Кор.: Незабаром Великдень. Дехто не втримається за святковим столом та набере зайвих сантиметрів. Як швидко їх позбутися?

Не їсти (сміється). Все дуже просто. Тримати себе в руках і не зриватися. Головне – потім приходити в зал, працювати над собою й усе буде добре. Будь-які зайві кілограми можна скинути. Немає нічого неможливого. Головне – повернутися до правильного харчування та здорового способу життя.

Кор.: Побутує міф, буцімто здорове харчування – це дорого. Так це чи ні?

Це омана, тому що більше грошей ми витрачаємо на неправильне харчування, ніж натуральні продукти. Це просто пошук відмовок, аби не виходити зі своєї зони комфорту. Адже за один вечір людина може витратити стільки грошей, скільки б вистачило на тиждень-два правильного харчування.

Кор.: Чи обов’язково вживати спеціалізоване спортивне харчування, аби бути у формі?

Ні. Я вважаю, що в першу чергу потрібно харчуватися натуральними продуктами. І я завжди говорю, що для ідеальної форми натуральна їжа є найкращою. Мої підопічні, які мають чудові результати, досягли цього тільки завдяки спорту, правильному харчуванню й здоровому відпочинку.

Кор.: Що б ти порадив читачам ТД, щоб вони завжди залишалися в формі?

Найголовніше – слідкувати за тим, що ви їсте, та способом життя. Приділяйте більше часу на прогулянки з друзями, сім'єю. Більше рухайтеся, спалюйте калорії й усе буде добре.

Читайте також: Євген Близнюк з Кропивницького: Найкращий розвідник – той, що повертається (ФОТО)

Фото із власного архіву Андрія Луцка.

Підопічна Андрія ЛуцкаРобота Андрія над собою

Підопічна Андрія Луцка