Центр допомоги переселенцям з Луганщини відкрили у Кропивницькому. Тут постраждалі внаслідок війни можуть отримати консультативну та правову підтримку та зареєструватися для отримання "гуманітарки". Із першими клієнтами хабу та його працівниками – також переселенцями – спілкувалися журналісти Точки доступу.
Від моменту відкриття – з восьмої години – у центрі кипить робота. Відкриття хабу анонсували лише вчора, а відбою від клієнтів уже нема.
Про центр дізнався з соціальних мереж, що такий хаб відкривається, де можна отримати допомогу тим людям, які насправді її сьогодні потребують, – розповідає Микола з Попасної.
Серед перших клієнтів центру – і Світлана з Кремінної. Каже, за її спостереженнями, сюди приходять не лише за допомогою, а й поспілкуватися – сумують за батьківщиною. Розповідає свою історію.
Приїхала зі своєю великою сім’єю шостого березня. Нас дванадцятеро осіб. Дуже було важко вирішити, чи виїздити, дуже не хотілося, але в мене маленькі внуки, їх треба було вивезти. Тому що під бомбардуваннями вони не могли перебувати. Також ми піклувалися про своїх близьких, синів, невісток і ми всі виїхали. Чоловік прийняв таке рішення, – говорить жінка.
Запит на роботу Координаційного центру від переселенців бачать від першого дня роботи, – розповідає член команди Богдан Назарько. Гугл-форму для реєстрації вже заповнило кілька сотень людей.
Форма була відкрита лише від учора і вже пів тисячі людей зареєструвалися, щоб прийти на прийом.
Клієнтів перш за все цікавить гуманітарна допомога, – розповідає керівниця центру Тетяна Новакова. Але у хабі будуть надавати й інші види допомог.
По-перше, це – звичайно, інформаційна допомога. Бо багато внутрішньо переміщених осіб, які оселилися в Кіровоградській області, і місцевості не знають, не знають, де знаходяться які установи. І от, саме з метою інформування, створений цей центр. А також хаб буде надавати й інші види допомоги. У нас є юрист, який може надавати первинну юридичну допомогу, і, сподіваємося, будемо надавати і гуманітарну допомогу, якщо буде підтримка з цього питання.
Роботу центру допомоги луганчанам забезпечують семеро працівників. Шестеро людей із Луганщини Й одна – з Донеччини. Раді підтримувати земляків у такий час, – говорить працівник хабу Михайло. Він у Кропивницький переїхав із Новоайдару.
Це вже знаєте, як свято, коли до тебе в гості приходять рідні та близькі. Тому що зараз кожен переселенець з Луганської області – це як близька людина. Ми раді надавати допомогу нашим землякам, навіть, поза нашим робочим часом.
Центр допомоги переселенцям з Луганщини у Кропивницькому працюватиме щодня, окрім вихідних.
Графік роботи координаційного центру – це понеділок – п’ятниця, з восьмої до тринадцятої години. Чому до обіду, тому що потім ми працюємо як адміністрація Щастинського району і, хочу всіх поінформувати, що інформування наших клієнтів буде відбуватися в телеграм-каналі "Координаційний центр Кроп-Луг", – наголошує Тетяна Новакова.
Хаб створили за ініціативи Луганської військової адміністрації та за підтримки місцевих адміністрацій на Кіровоградщині. Працівники центру зокрема дякують за надані приміщення й техніку.
Загалом в області зареєстрували майже п’ять з половиною тисяч переселенців з Луганської області.
Телефон гарячої лінії центру – 099 530 75 96
e-mail – Krop-koord@ukr.net
Посилання на гугл-форму для реєстрації на отримання гуманітарної допомоги тут.
Читайте також: Взяв трохи речей і собаку Геру: як пенсіонер із Авдіївки евакуювався у Кропивницький (ФОТО)