Дружини захисників з селища Нове об’єдналися у волонтерську спільноту. Поки їхні кохані служать, підтримують і їх, і їхніх побратимів. Третій рік готують для армійців каші та голубці. Домашні страви, кажуть господині, нагадують бійцям про домівку та мирне життя. Військові називають господинь "кицями-годівницями". Так з’явилася і назва осередку. На волонтерській кухні побувала журналістка Точки доступу Лілія Кочерга.

З любов'ю і вірою в перемогу

Любов, віра в перемогу, кохання до наших рідних, бо майже в кожної з наших дівчат є хтось, хто служить, – розповідає Наталія Белінська про секретні інгредієнти волонтерських страв.

рецепт голубців

У неї на фронті – чоловік та старший син. Вони боронять країну майже з перших днів повномасштабного вторгнення. У березні на війну пішов чоловік, син слідом за ним за три тижні. Саме у квартирі сина Наталії й налагодили виробництво.

мати військового

Вони воюють на різних напрямках, а я, щоб трошечки себе заспокоїти, щоб тримати в руках, відволікаюся корисними справами. Ми збираємося щотижня, коли буває багато замовлень – то і двічі, і тричі на тиждень.

прапор ТРО

На стінах у волонтерському штабі – прапори, які жінкам передали на згадку бійці, а ще – прапор із написом "Киці-годівниці". Господині й працюють у футболках з таким написом.

Прапор "Киці-годівниці"

Син, можна сказати, тут і не жив. Він від сили, може, десять ночей тут переночував. Він на фронті, а ми тут працюємо. Перебралися сюди десь рік тому.

прапор України

Організувалися від початку великої війни

Волонтерську спільноту в селищі Нове активісти організували у 22-му, – розповідає дружина військового Ірина Ліснича. Зокрема, годували місцеву тероборону. 

волонтерка з селища Нове

Спочатку був штаб. Потім штаб наш розійшовся, тому що хлопців позабирали на фронти. Побачили в соцмережі, що треба харчі хлопцям – каші. Почали з семи баночок, потім – 15. Потім Наталія Іванівна нам зателефонувала і каже: – Дівчата, це ж можна все робити не в духовці, а в автоклаві.

їжа в автоклаві

Коли Ірина розповідає про свого чоловіка, на її очах з’являються сльози. Він також доєднався до української армії ще у 22-му. Щоб не так тяжко переживати розлуку, Ірина працює у гурті дівчат.

дружина захисника

Це відволікає, надихає, ти не забуваєш про цю війну, але знаєш, що допомагаєш нашим хлопцям, що вони не лишаються голодні. 

Один пакетик голубців бійці ділили на шістьох

З баночок господині перейшли на реторт-пакети. Один пакет голубців – одна порція. Термін зберігання – до двох років.

реторт-пакети

Це реторт-пакети, ми зважуємо наші голубчики. В пакет вміщається десь 350 грамів голубців. Потім ми заливаємо сік, трішки олійки, щоб було смачніше. Потім запаюємо, – показує Надія Павлюк.

голубці в реторт-пакетах

Але бувало, додає Наталія Белінська, що такий пакетик голубців армійці ділили на компанію.  

мати військовослужбовця

Був такий випадок, що хлопці прийшли з завдання і не було часу готувати, то оцей пакетик вони ділили по шматочку на кілька чоловік. Наші пакетики потрапляють в ті місця, куди дуже важко доставити їжу. Якщо хлопці на завданні – і з дронів скидають, тому що воно не розіб’ється і смачно, і ситно.

Передають привіти і дякують 

Чоловік Наталії Кирієнко воює вже близько року. На фронт пішов добровольцем. Жінка каже: домашні страви нагадують бійцям про домівку та мирне життя.

українська господиня

Чоловік говорить, що в них з харчуванням непогано, але коли вони йдуть на завдання, то там, каже, допомагають наші голубці. Тому що їх не треба готувати, вони вже готові, підігрів – і все.

жінки-волонтерки

Хлопці передавали привіти, говорили "Це дуже смачно, ви такі молодці, що ви робите таку роботу". Дякували, – каже Вікторія Коваль.

родина військового

Вона додає, що її чоловік став на захист країни з березня 22-го року. Каші й голубці вони з дівчатами готують і для своїх, і передають на прохання інших бійців. Їхні смаколики куштували армійці на Запоріжжі, Донеччині, Харківщині, Херсонщині – фактично на всіх напрямках.

Хочуть готувати на свята 

Інна Брайко розповідає, що продукти для голубців і каш купують за донати небайдужих.

волонтерство у Кропивницькому

Від самого початку багато людей з селища допомагають, колеги по роботі також. В осередку у нас 10-15 людей. Хлопці ще є, які нам роблять автоклави. Ми чекаємо всіх охочих і будемо раді будь-якій допомозі.

волонтерська спільнота

Голубці господині відправляють поштою або передають через волонтерів, які їздять на фронт. Мріють готувати наїдки не для фронту, а з нагоди перемоги й повернення рідних додому. 

Читайте також: "Щоб військові знали, що про них турбуються": у школі в Кропивницькому освітяни шиють одяг для захисників


Головне сьогодні