У Кропивницькому збирають гроші, аби розмалювати Набережну (ФОТО)

 • Редакція Точки Доступу
 • watch_later 9 вересня 2020, 10:55

Команда креативного простору KOWO планує очистити та розмалювати набережну річки Інгул у Кропивницьому. Розмальовуватиме місцевий художник Дмитро, який відомий своїми роботами на недобудовах, парканах, стінах вулиць.

Про це організатори акції розповіли Точці доступу.

Розмалювати планують до 300м2 бетонних стін, що простягаються вздовж річки Інгул. Нині в планах на білому фоні відтворити український орнамент, написати портрети відомих людей та прозу й поезію українською мовою. Проте будуть враховувати й побажання людей, розповів художник Дмитро.

Візерунок хочу тому, що воно прикольно виглядає. Деякі пишуть «шароварщина», я з цим не згоден. Ми ж одягаємо вишиванку на себе. Я розумію, молодь хоче яскравості, але це буде виглядати не як центр міста, а як центр якогось району. Крім того, думаю, люди відповідальніше будуть ставитись до своєї набережної. Усе буде гармонічно, а не «наляпано» чи «совково». Портрети зроблю кольоровими, красивими, сучасними. А вірші, тому що це цікаво, на мою думку. Ти прогулюєшся, і є що почитати, про що поговорити. Для дітей це буде розвиток, якщо вони не читають їх вдома. Я особисто не читав, - зізнається художник.

Планують почати проект у Всесвітній день прибирання - 18 вересня. Будуть відмивати гранітні стовбці та фарбувати бетонні стіни в білий фон, щоб було на чому малювати згодом. Неважкі елементи візерунків запропонують відтворити людям, які долучаться. Свою допомогу вже запропонували півсотні кропивничан.

До старту проєкту волонтери KOWO двічі збиралися відмити Набережну, проте не всі написи вдалося стерти. Саме тому вирішили їх замалювати, розповіла волонтерка простору Катерина Бойко. Для реалізації такого проєкту команда KOWO зараз збирає гроші. Необхідно 50 тисяч гривень. Їх витратять на:

 • 35 кг чорної фарби;
 • 30 шт роликів для фарбування;
 • 30 л ґрунтовки;
 • 30 пар рукавичок;
 • 5-10 шт металевих щіток;
 • 10 шт звичайних щіток;
 • фінішний лак;
 • барвники;
 • 12л розчинника;
 • та зарплату художника.

Нині зібрали менше 10% від потрібної суми, розповідають організатори.

І хоча Дімина (художника, - ред.) робота волонтерська, але йому потрібно певну частину коштів заплатити, просто щоб вижити. Тому що така робота не робиться за один день. Розмалювання Набережної займе близько двох-трьох тижнів, - каже Катерина Бойко.

Ті фарби, які я використовую зазвичай, не дуже підходять для Набережної, адже там сирість і вона швидко відпаде. Тому, щоб зробити все нормально, потрібно купити фарбу якіснішу та дорожчу, - каже Дмитро.

Свій проект із місцевою владою поки не погоджували, розказала Катерина Бойко:

Ми звернулися в управління архітектури. Вони нас проконсультували по цьому питанню. Та порадили звернутися в управління ЖКГ, в яке ми поки що не звертались, тому що попередні наші акції ми з ними не узгоджували. Для їхнього проведення дозвіл ЖКГ нам не потрібен.

Заступниця начальниці управління житлово-комунального господарства Юлія Яндович у коментарі Точці доступу повідомила, що попереджати про такі акції потрібно. Проте таку ініціативу вони підтримують:

Управління ЖКГ не надає дозволів. Діючим законодавством не передбачено. Якщо б вони їх ремонтували або демонтували, тоді так, бо це комунальне майно. Проте вони повинні нас попереджувати. Коли вони до нас звернуться, ми надамо їм відповідь. Ми не будемо заперечувати, якщо це будуть гарні картини, - сказала заступниця.

Ось що розповіли кропивничани про таку ініціативу:

Мені подобається, що хтось нарешті взявся за Набережну, це краще ніж нічого. Але, як на мене, потрібно щось більш молодіжне та сучасне. Наприклад, зробити ці ж малюнки, але у вигляді коміксів, - розповіла кропивничанка Вікторія Мельник.

Щоб підтримати проект, можна перейти за посиланнями:


Анастасія Ковальова, спеціально для Точки доступу


Читайте також: Організація, створена серцем: як у Кропивницькому об’єдналися матері дітей з інвалідністю