Сьогодні, 31 травня, Уpяд затвеpдив нові таpифи на електpоенеpгію для побутових споживачів. 

Пpо це повідомляє Точка доступу з посиланням на повідомлення Укренерго.

Ваpтість 1 кВт електpоенеpгії з 1 чеpвня 2024 pоку

Новий тариф на світло: 

  • 4,32 грн за 1кВт/год

За новими тарифами українці платитимуть за спожиту у червні електроенергію. Тариф діятиме до 30 квітня 2025 року.

Пільговий та "нічний" тариф

Міністр енергетики Герман Глущенко зазначив, що протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки, на рівні 2,64 грн/кВт/год (при споживанні ними в цей період до 2000 кВт/год електроенергії на місяць). 

При цьому "нічний тариф" (при встановленому відповідному двозонному лічильнику) складатиме 2,16 грн за кВт/год.

Підвищення тарифу – це складний, але необхідний крок. Мета – не залишитись без світла, втримати систему. Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об'єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти усі можливі ресурси,  – сказав Герман Галущенко.

Міністр зазначив, що в умовах складної економічної ситуації через війну не можна дозволити підвищення ціни на електроенергію для населення до ринкового рівня (майже 7,5 грн/кВт/год), але й держава в цих умовах не має можливості утримувати наднизьку пільгову ціну для всіх споживачів. Адже тариф на електроенергію у розмірі 2,64 грн покривав лише третину реальної вартості електроенергії.

Державна підтримка має бути справедливою і спрямованою на тих, хто дійсно її потребує. Ті, хто не може дозволити оплачувати послуги з електропостачання за новим тарифом, будуть отримувати допомогу від держави – адресні субсидії, – наголосив міністр енергетики.

За  середнього щомісячного споживання електроенергії в обсязі 170 кВт/год, платіжка за електроенергію зросте на 285 гривень.

Читайте також: Тариф на водопостачання збільшили для непобутових споживачів Кіровоградщини

Фото: 24 канал

 

 

 


Головне сьогодні