У місті на Кіровоградщині створюють унікальний європейський парк (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 19 липня 2017, 20:00

  • visibility 5269 переглядів

У Новомиргороді Кіровоградської області реалізують проект зі створення сучасної паркової зони європейського зразка. Перші результати масштабної реконструкції центрального міського парку можна буде побачити вже наприкінці цього літа.

Поточний хід будівельних робіт перевірив Андрій Ніколаєнко, голова ради директорів ТОВ ВКФ «Велта». Виробнича компанія в рамках реалізації підписаного з міською радою договору про соціальне партнерство здійснює основне фінансування об’єкту. Крім того, вже на етапі будівельних робіт проект підтримали представники соціально відповідального бізнесу – ПСП «Бирзулове», ТОВ агрофірма ім. Чкалова, ПП агрофірма «Панчеве», товариство «Агроплан», товариство «Агроресурс». Частину коштів було виділено з міського бюджету. 

Як розповів міський голова Новомиргорода Ігор Забажан, робота над розробкою зовнішнього вигляду парку розпочалася у січні поточного року. Цим займалися спеціалісти підприємства «Green industry», запрошені компанією «Велта». За словами мера, дизайнери склали детальний план створення сучасної зеленої зони в місті, який розрахований на кілька років. 

Загалом парк площею близько 5 га, зараз ми реконструюємо 1,3 га. Це сама складна частина, бо раніше тут був захаращений пустир. На цій території планується зробити тротуарні доріжки з лавками для відпочинку, гарні газони, ігровий майданчик та сухий фонтан для дітей, – розповів Ігор Забажан.

Реконструкція першої частини парку розпочалося навесні. У квітні було проведено підготовчі роботи по розчищенню території від сміття та бур'яну, а вже в травні приступили до основних. Наразі в парку можна побачити загальні обриси задуму дизайнерів.

Орієнтовна вартість проведених робіт – 2 мільйони гривень. Лише на розробку проектної документації було витрачено близько 180 тисяч. 

Ескіз проекту

Більш детально про задуми, які планують реалізувати у міському парку, розповіла ландшафтний дизайнер, яка розробляла вказаний проект, – Інна Слюсаренко. 

Під час розробки концепції цієї частини парку ми орієнтувались в першу чергу на дітей до 11 років та молодих мам. Тому й створили спеціальну зону, де будуть пішохідні доріжки для жінок з візочками, лавками для відпочинку та зеленими насадженнями. Це так звана тиха зона. Інша, активна, створена для дітлахів – тут буде ролердром та дитячий майданчик. Все необхідне для активного відпочинку малечі, – розповіла дизайнер.

Жінка додала, що при проектуванні дитячої зони значну увагу приділяли безпечності будівельних матеріалів. Для прикладу, спортивно-ігрове обладнання для дитячого майданчика підібрали із органічних матеріалів – поверхня планується з натуральної щепи. Крім звичних гойдалок з'являться три канатних ігрових комплекси. А роледром прокладений в середині геопластики (невеликих штучних пагорбів, вкритих травою, – ред.). 

Тінь для затишного відпочинку спекотними днями мають створити зелені насадження, до підбору яких дизайнери підійшли з особливою ретельністю. Разом з облаштуванням газонів, висадкою кустарних та хвойних рослин, територію засаджують листовими деревами, такими як клен, береза та верба. А на центральній алеї планують висадити катальпи, які, за словами ландшафтного дизайнера, швидко ростуть та мають густу крону.

Всі ці рослини обиралися з врахуванням особливостей кліматичної зони та мають рясно розростися. Для їх забезпечення необхідним поливом на території парку було пробурено чотири свердловини, побудовано насосну станцію та закладено автоматичну систему, яка вмикатиметься двічі на день.

Для створення приємного квіткового аромату у парку висаджують багатолітні рослини – лаванду та ялівець. 

Висаджуючи ці трави, ми робили акцент на тому, що парк має бути не лише гарним, а й гарно пахнути, тобто, ми додали йому аромату, – сказала Інна Слюсаренко.

Оцінити результати проведених робіт можна буде вже наприкінці цього літа. Офіційне відкриття реконструйованого парку заплановане на 24 серпня в рамках відзначення Дня незалежності України.

Читайте також: Кулінарні битви, парад наречених та зірки: Новомиргород відзначив подвійне свято (ФОТО)

Фото Олександра Козловського.