В Устинівському районі триває війна між церквами московського та київського патріархату

  • watch_later 6 січня 2015, 14:57

  • visibility 111 переглядів

Вже два роки у селі Докучаєве Устинівського району триває конфлікт між представниками двох конфесій – Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Православної Церкви Московського Патріархату, пише видання «Страйк».

Яблуком розбрату між конфесіями стало приміщення місцевої церкви. З 1999 року релігійна громада Свято-Миколаївської парафії УПЦ (КП) має офіційну «прописку» у місцевій церкві. Однак у 2012 році парафія тимчасово залишилася без священика. У цьому ж році церкву зайняв священик, призначений у Докучаєве з УПЦ (МП). Вже два роки парафіяни Свято-Миколаївської Церкви фактично залишаються без свого церковного приміщення.

За словами представника УПЦ )КП) протоієрея Олега Оніки, священик з УПЦ (МП) самовільно зайняв приміщення, не маючи на нього жодних законних підстав, а також мало місце викрадення документів і церковного майна Свято-Миколаївської парафії.

Спроби парафіян мирно домовитися зі священиком іншої конфесії не дали бажаних результатів. Релігійна громада звернулася до Кіровоградської облдержадміністрації та наразі вже відновила всю документацію.

DSC06722_2

DSC06720_3

На базі цих документів представники парафії вимагають, щоб представники Церкви Московського Патріархату звільнили приміщення та передали релігійній громаді належне їй майно.

Для вирішення конфліктної ситуації на збори парафіян Церкви Київського Патріархату 5 січня були запрошені також представники Церкви Московського Патріархату, сільської влади та міліції. Однак на зустріч із сельчанами ні сільський голова, ні священик церкви Московського патріархату так і не з’явилися.

Хоча вирішити конфлікт шляхом переговорів не вийшло, парафіяни сповнені рішучості та впевнені: рано чи пізно свою церкву вони відвоюють, позаяк ніяких законних підстав претендувати на це приміщення у іншої конфесії немає. За словами отця Олега Оніки, з агрофірмою, на балансі якої зараз перебуває приміщення церкви, вже досягнуто попередньої домовленості про передачу будівлі у власність Свято-Миколаївської парафії.