«Велта» на Кіровоградщині видала підручник з хімії для складання ЗНО (ФОТО)

  • Олена Данова-Белінська
  • watch_later 18 травня 2017, 20:00

  • visibility 209 переглядів

За кошти ТОВ ВКФ «Велта» був створений та надрукований пiдручник, який допоможе успiшно скласти ЗНО з хiмiї. Його автором стала вчитель вищої категорiї та вчитель-методист з 34-м стажем Валентина Щербина, яка працює у Новомиргородськiй ЗШ №3.

ТОВ ВКФ «Велта» пiдтримує освiтянськi iнiцiативи не вперше i не востаннє. Саме це пiдприємство закупило минулого року обладнання та реактиви для хiмiчного кабiнету, – розповiдає Валентина Iванiвна. – А 15 червня за нашої пiдтримки вiдбудеться науковий пiкнiк, пiд час якого всi бажаючi зможуть на власнi очi побачити чимало цiкавих хiмiчних дослiдiв, якi будуть проводити учнi для iнших учнiв. Спiвпраця налагоджена.

Жiнка наголошує: коли писала цей пiдручник, не вiрила, що вiн побачить свiт. Книга присвячена не хiмiчним процесам, а рахунковим задачам з хiмiї. За її словами, дуже багато дiтей усвiдомлюють, що вiдбувається пiд час рiзних реакцiй у пробiрках та колбах, але не вмiють розвʼязувати задачi.

Тут пiдiбранi альтернативнi способи розвʼязування, в тому числi й авторськi, щоб учнi обрали тi, якi для них будуть найбiльш зручними. Задачi вимагають уважностi. Загалом я намагалася зробити все можливе, щоб учнi за допомогою цього видання могли самостiйно пiдготуватися розвʼязувати задачi на ЗНО, – розповiдає Валентина Iванiвна.

За словами вчительки, зiбранi в пiдручнику формули використовуються пiд час вивчення хiмiї з 8 по 11 клас. Таблицi поданi в такому виглядi, в якому їх нададуть пiд час зовнiшнього незалежного оцiнювання. Пiдiбранi поради з врахуванням тих помилок, якi робили попереднi випускники на тестуваннi. Авторка зробила все для того, щоб тi учнi, якi оберуть для своєї професiйної дiяльностi фах, повʼязаний з хiмiєю, одержали гарний старт.

Читайте також: Сімейний лікар з Кіровоградщини Сергій Млавець: Медик у селі повинен уміти все… (ФОТО)

Вiд себе я хотiла б побажати школярам вчитися у таких викладачiв, як Валентина Iванiвна не тiльки формулам, але й життєвiй позицiї – всi дверi вiдчиненi, треба просто зробити правильний вибiр i бути наполегливим у досягненнi мети, – пiдкреслила директор по звʼязках з громадськiстю та комунiкацiях ТОВ ВКФ «Велта» Анна Капустiна.

Її думку пiдтримує директор школи Тетяна Свистунова.

Досвiд Валентини Iванiвни неоцiненний, – зазначає жiнка. – Наша школа у загальнодержавному рейтингу займає з хiмiї 528 мiсце – це досить високий показник, адже загалом у державi близько 10 тисяч шкiл. З наступного року запроваджуємо навчання за програмою «Iнтелект України», два класи першачкiв вивчатимуть природничi дисциплiни. Ми стали опорною школою з вивчення природничих наук. Щороку привозимо нагороди з обласних олiмпiад з хiмiї. Досвiд Валентини Iванiвни, яка пропрацювала вчителем 34 роки i її випускники завдяки ЗНО з хiмiї ставали студентами престижних вузiв, треба використовувати й передавати iншим закладам – i дуже добре, що знайшовся спонсор, завдяки якому ще бiльше учнiв одержать шанс покращити свiй показник на ЗНО.

Спецiалiсти, дiяльнiсть яких повʼязана з хiмiєю, фiзикою та технiчними дисциплiнами зараз дуже затребуванi на ринку працi. Учнi, якi оберуть такий фах, матимуть неабиякi перспективи. Щоб полегшити пошуки гарного вишу, у посiбнику викладено також перелiк навчальних закладiв, для вступу до яких знадобиться високий показник ЗНО з хiмiї.

Результати роботи за цим пiдручником можна буде оцiнити вже через рiк – i ми вiд щирого серця зичимо успiху учням, якi будуть за ним навчатися. Сподiваємося також побачити когось iз них фахiвцем на ТОВ ВКФ «Велта».

Пiдручник виданий накладом 320 екземплярiв – 180 книжок залишаться у ЗШ №3, 100 будуть розданi у бiблiотеки iнших шкiл району, решта будуть переданi у Кропивницький та у вiддiл освiти Новомиргородської райдержадмiнiстрацiї.

Читайте також: «СІЧ» на Кіровоградщині: як знайти вірних друзів у Чорному лісі (ФОТО)