Війна на Донбасі: в Україні назвали основні способи повернення окупованих територій (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 30 березня 2018, 19:00

  • visibility 349 переглядів

Чотири роки триває АТО на Сході країни. Чи вдасться владі повернути окуповані території найближчим часом та у який спосіб? Миротворці ООН, міжнародна адміністрація, силовий варіант? Які сценарії розглядають сьогодні у політикумі, дізнавалася Точка доступу.

#1

Миротворчі сили

Пріоритетним для українського уряду сьогодні є політико-дипломатичний сценарій вирішення конфлікту за участю миротворців ООН. Але таким чином історія розтягнеться на десятиріччя, вважають політологи.

На сьогоднішній день розглядається один сценарій – політико-дипломатичний, який передбачає введення міжнародної місії миротворців та тимчасової адміністрації  ООН. Для країни це буде перехідний період: миротворці будуть роззброювати російські війська та інші незаконні угрупування та проводити демілітаризацію, встановлюючи перехідний режим влади. Проте, лише через 2-3 роки, ми зможемо вести мову про вибори на цих територіях, – говорить політичний експерт Олександр Мусієнко.

Олександр Мусієнко

Інша справа – міжнародна адміністрація, про введення якої активно говорять як у вітчизняних, так і у міжнародних ЗМІ. Такий сценарій може закінчитися для України остаточною втратою Донбасу.

Ми повинні розуміти, що це інструмент, але який ефект він дасть, буде залежати від того, як його будуть застосовувати. Наприклад, міжнародна адміністрація може просувати російські інтереси і обрання проросійських органів влади в Донецьку та Луганську, дати широку автономію і підтримати інші російські інтереси, – вважає політолог Руслан Бортник.

Миротворці ООН

#2

Військовий наступ

У нинішній ситуації військова ескалація конфлікту малоймовірна. На такі діє уряд може піти лише у випадку відмови агресора від подальшого переговорного процесу.

Військовий сценарій можливий у разі загострення  ситуації та ескалації конфлікту, краху мінських домовленостей та інших переговірних форматів. Лише  після цього можливий такий сценарій, хоча за діючого керівництва країни він є малоймовірним, – говорить Олександр Мусієнко.    

#3

Політичні зміни

На думку політолога Руслана Бортника, розраховувати на припинення збройного конфлікту на Донбасі до зміни влади в Москві та Києві не варто. До цього моменту конфлікт буде тривати у нинішньому режимі з можливими періодичними загостреннями.

Люди, за яких починався цей конфлікт, не зможуть його завершити – на них лежить величезний тягар відповідальності за все, що відбувається на Донбасі. Умовно кажучи, будь-які нові політики, які непричетні до розгортання цього конфлікту, здатні сісти за стіл і по-новому, з точки зору раціональних позицій, його завершити. Це може бути хто завгодно, починаючи від Юлії Тимошенко й Анатолія Гриценка, закінчуючи представниками Опозиційного блоку, – говорить він.

Руслан Бортник

Бойові дії на сході України почалися в середині квітня 2014 року. За даними ООН, за час конфлікту кількість загиблих перевищує 10 000 осіб. Ще близько 23 000 людей були поранені.

Читайте також: Дострокові вибори в Україні: шантаж чи реальність (ФОТО)

Читайте нас у Telegram та FacebookПідписуйтесь на наші сторінки та будьте в курсі останніх новин.