Питання про постачання газу до населених пунктів стає дедалі гострішим. Мільйони людей бояться непередбачуваних подій: в Україні природним газом опалюється 93% міст та більше половини всіх сіл та селищ міського типу. Якщо черговий російський теракт припаде газопроводом, без тепла може залишитися відразу кілька районів.

Сьогодні кожен власник розглядає варіанти альтернативного автономного опалення: така система буде в порядку, навіть якщо центральне опалення або доставка газу вийдуть з ладу. Найбільш популярним рішенням є перехід на електричне опалення, про що докладніше ми поговоримо у цій статті.

Чому електроопалення – це вихід?

Якщо розглянути альтернативи газу, то в Україні їх дві – тверде паливо та опалення будинку електрикою. Однак перший варіант для багатьох незручний: потрібно зберігати кубометри недешевого палива, вручну завантажувати його в обладнання та прибирати сміття, яке обов'язково з'являється у роботі. Електрика вирішує всі ці проблеми, плюс має безліч позитивних якостей.

У минулому електроопалення прямо мало на увазі електричний котел, проте сьогодні його можна реалізувати через систему абсолютно різних пристроїв. Комбіноване обладнання, кероване автоматикою, дозволить дійсно раціонально витрачати кіловати енергії та при цьому ефективно опалювати будинок. Зараз у світі вже достатньо кейсів, щоб впевнено сказати – автономне електричне опалення будинку може бути ощадливим.

Що зробити перед тим, як перевести будинок на електричне опалення?

  1. Розробте точний проєкт системи та розрахуйте передбачувані навантаження. У більшості випадків для справної роботи потужного обладнання знадобиться переведення будинку на потужнішу трифазну мережу.
  2. Якщо встановлюєте електричне опалення будинку в Україні, ви маєте право на пільговий тариф електроенергії, за відсутності альтернативного способу обігріву. Для цього слід звернутися до відповідних інстанцій.

Hhs1H_NV8ArHsKg0xoh2gKB2oay4fB0gOdVZc1o4yuLDHCit6bxuuqr0LEa0XBRSCiVBoN73htNvtr0I1xMq-i47a_b37Ek6U2r173UZLUZaX-7WAT1knQ3tEjJD4CwwC227X6kR3i07OOFS4m-3SOrqng0J381PE-CPuv01X-ke4IhClMHLoleyorAb

Джерело - alterair.ua

Яке обладнання використовується у комбінованому електроопаленні?

Перед тим, як перевести будинок на опалення, рекомендується розробити індивідуальний проєкт. Так ви зможете підібрати оптимальне обладнання, яке буде найефективнішим у вашому випадку.

1) Електричні конвектори

Підлогові або настінні батареї, які живляться від найближчої розетки. Сьогодні їх рекомендують мати у кожній квартирі чи будинку, як альтернативне джерело тепла у разі відмови основної системи. Пристрої добре виконують роль автономного опалення для маленьких приміщень.

2) Інфрачервоні обігрівачі

На ринку ви знайдете безліч варіантів таких приладів, і їх поєднує одне – система дає потужний потік інфрачервоного випромінювання. Таким чином, пристрій нагріває не повітря, а поверхні безпосередньо і, незалежно від температури, в кімнаті моментально стає комфортно. В якості економії їх встановлюють у ключових точках і використовують тимчасово, коли потрібно підвищити рівень комфорту.

3) Електричний котел

Електричний котел – це агрегат, який нагріває воду для опалення та гарячого водопостачання у будинку (для останнього потрібно встановити двоконтурну модель котла). Опалення за допомогою котла можна реалізувати через систему радіаторів та «теплих підлог».

4) Тепловий насос

Інноваційне електричне опалення будинку. Прилад має вражаючий ККД — до 500%. Різницю тепловий насос черпає з природних джерел, наприклад землі, води або повітря.

Більшість пристроїв вимагають серйозних стартових вкладень, які окупаються близько п'яти років, проте система працює тільки на економію. Витрачаючи 1 кВт електрики, ви отримуватимете до 5 кВт на обігрів. Насоси типів «грунт-» «повітря-» та «вода-вода» одночасно забезпечують будинок опаленням, гарячим водопостачанням та кондиціюванням.

5) Інверторний кондиціонер

Інверторний кондиціонер можна розглянути як низькотемпературний тепловий насос типу «повітря-повітря», тобто. енергія для обігріву черпатиметься у вуличному повітрі і передаватиметься повітрі в будинку. На відміну від звичайного кондиціонера, інверторні пристрої працюють безшумно, економно та обігрівають приміщення, навіть якщо на вулиці -25°C.

6) Система «Тепла підлога»

Ми згадували раніше, що теплу підлогу можна реалізувати через водяний контур опалення, а за нагрівання води відповідатиме електрокотел або тепловий насос. Також можна продати електричне опалення підлоги в будинку. Під необхідними ділянками підлоги розстилається спеціальний нагрівальний кабель або інфрачервона плівка. Готова система підключається до блоку керування, який дозволить встановити добові режими температури, графік роботи тощо.


Партнерський матеріал


Останні новини