Вуличне піаніно та сяючий міні-мурал: у Кропивницькому презентували нові арт-об’єкти (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 15 вересня 2018, 16:00

  • visibility 438 переглядів

У Кропивницькому напередодні Дня міста вчора, 14 вересня, презентували два творчих проекти, які мають на меті зробити наше місто привабливішим. За гранти від культурно-мистецького фонду "Перспектива" Артема Стрижакова було реалізовано арт-інсталяцію «Вуличне піаніно» та люмінесцентний міні-мурал «Королева ночі».

Про це повідомляє кореспондент Точки доступу.

«Вуличне піаніно» розмістили на затишній пішохідній вулиці Дворцова, біля бібліотеки ім. Є. Маланюка. Тепер кожен житель та гість міста зможе випробувати свої таланти у грі на цьому інструменті.

Вартість проекту склала 8 тисяч гривень. Його ініціатором є Олександр Сорочан.

Піаніно стоятиме на цьому місці постійно. Для нього пошили спеціальний водонепроникний чохол. На ніч та дощову погоду його накриватимуть. Весь інший час воно стоятиме відкритим і буде доступним для всіх жителів та гостей міста. Такі вуличні піаніно популярні в Європі, і наше місто не має стати виключенням, - зазначила Олександра Ткаченко, виконавча директорка культурно-мистецького фонду «Перспектива».

Під час презентації арт-інсталяції для присутніх виконували музичні твори студенти музично-педагогічного факультету.

Завжди приємно презентувати черговий проект, який наша талановита молодь втілила в життя за допомогою грантів Культурно-мистецького фонду «Перспектива». Це той випадок, коли фраза «Я люблю своє місто» - не порожні слова. Дівчата і хлопці виступають зі своїми ініціативами, змагаються за перемогу в конкурсі, а потім фактично власноруч реалізують креативні проекти, роблять місто яскравішим і цікавішим. Ми вже презентували на Дворцовій вуличне піаніно. Думаю, молодь оцінить і перший в місті люмінесцентний мурал, і кожен по-своєму відкриє для себе його сенс. Всіх вітаю з Днем міста! - сказав у коментарі Точці доступу громадський діяч, засновник Фонду «Перспектива» Артем Стрижаков.

Увечері на містян чекала презентація наступного проекту - люмінесцентного міні-муралу «Королева ночі», який розміщений на стіні кінотеатру «Зоряний».

Авторкою цього проекту є студентка Льотної академії Карина Хван. Над ним працювали близько 30 волонтерів, які наносили малюнок на стіну протягом 7 днів. Його вартість склала близько 20 тисяч гривень.

На стіні кінотеатру зображена дівчина, яка вдень буде із закритими очима, а вночі – з відкритими й світитиметься.

«Королева ночі» вона тому, що вдень спить. Її не стосуються денні клопоти, поспіх. Тільки після заходу сонця, під владою ночі, наша королева відкриє очі й змусить кожного зупинитися, задуматися, помилуватися нею, а також насолодитися атмосферою нічного міста, - зазначила авторка проекту.

Карина Хван

Під вигуки містян прожектори погасли, «Королева ночі» відкрила очі й засяяла. Святковий вечір продовжився під світові хіти від гурту «Grand Rose».

Детальніше про презентацію арт-інсталяції «Вуличного піаніно» та люмінесцентного міні-муралу «Королева ночі» - у фоторепортажі Олександра Козловського.

Презентація люмінесцентного міні-муралу «Королева ночі»