Люди, які мають проблеми із зором, але носять окуляри, іноді замислюються про контактні лінзи. Особливо питання стає актуальним перед важливими подіями: святами, спортивними змаганнями, виступами тощо. Як вибрати лінзи "на раз", аби потім не стикатися з проблемами, розберемося докладніше.
Це вироби з гідрогелю чи силікон-гідрогелю. Тонкі та м’які, тому майже не відчуваються в оці та рідко провокують дискомфорт чи запалення.
Носять оптику до 8 годин поспіль, після чого утилізують. Лінзи більш гігієнічні порівняно з тижневими. Вибрати можна варіант із будь-якою оптичною силою та бажаного кольору.
Під час купівлі такої оптики необхідно враховувати декілька моментів. Один із найголовніших — оптична сила. Вона не збігається з діоптріями окулярів, тому перед придбанням варто проконсультуватися з офтальмологом.
Аби досвід користування був позитивним, варто також звернути увагу на такі фактори:
Варто зауважити, що користуватися такою оптикою спочатку буває складно. Тому, перш ніж надягнути щоденні лінзи, необхідно проконсультуватися з лікарем та прочитати статті на відповідну тему. Навіть якщо в майбутньому людина не планує купувати такий виріб, його слід уміти правильно надягати, аби запобігти подразненням чи запаленням.
У такому разі необхідно звертати увагу на деякі нюанси. Одноразові лінзи — гігієнічний варіант, який до того ж рідко спричиняє подразнення. Тому вони краще підійдуть людям, яким така оптика потрібна раз на місяць.
Тижневі чи місячні лінзи зазвичай товстіші, тому око до них довше адаптується. До того ж вони потребують догляду та купівлі аксесуарів (пінцет, контейнер, розчин). Проте надягати їх легше, адже оптика краще тримає форму. До того ж варіант економніший, якщо порівнювати з одноразовим.
Іноді після використання лінз упродовж тривалого періоду необхідний час, аби очі змогли чітко бачити в окулярах. Тому чергувати носіння різних типів оптики буває складно.
Денні лінзи — чудовий варіант «на один раз», аби спробувати. Навіть якщо перший досвід був невдалий, варто спробувати ще раз і дати очам час на адаптацію.
Головне сьогодні