З російського полону визволили трьох військових із Кіровоградської області: Владислава Хруля з Новоукраїнки, Романа Дячука з села Інгульське та Дмитра Чорного з Кропивницького.
Про повернення Владислава Хруля інформацію Точці доступу підтвердила знайома родини Оксана Овчаренко. Раніше його мама Валентина у коментарі Точці доступу розповіла, що Владислав потрапив у полон під час виходу з заводу "Азовсталь".
Також із російського полону звільнили 22-річного Романа Дячука з Устинівської громади. Інформацію Точці доступу підтвердила його мама Інна Дячук.
Роман — із села Інгульське Кропивницького району. Народився в Криму. Навчався у Бобринецькому коледжі. Мама розповіла, що в 2020 році Роман підписав контракт із 36-ю бригадою морської піхоти. 25 червня Романові виповниться 23 роки.
Також стало відомо про звільнення з полону воїна 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського Дмитра Чорного. Про це розповіла кохана воїна Діана Щикот у коментарі виданню "Без купюр".
Саме сьогодні Дмитру виповнилося 23 роки. 12 квітня минуло рівно три роки з моменту, як він потрапив у полон під час спроби українських військових прорватися з території зруйнованого заводу імені Ілліча на "Азовсталь" у Маріуполі.
Раніше Точка доступу писала про Дмитра Чорного. Його кохана Діана регулярно брала участь в акціях рідних військовополонених та зниклих безвісти у Кропивницькому. Розповідала, що вдома на захисника чекають бабуся та наречена.
Він потрапив у полон у Маріуполі. Дмитро був студентом та у 19-ть років вирішив підписати контракт з ЗСУ. Говорив рідним, що заробить гроші на машину і повернеться до навчання.
ДОПОВНЕНО 20 квітня о 10:00.
Про повернення Олександра Вольського повідомили в Гайворонській міській раді. Захисник 2005 року народження, із села Соломія. Він потрапив у полон 11 лютого 2025 року в районі населеного пункту Дачне, Донецької області.
ДОПОВНЕНО о 10:45.
Також із полону повернувся житель села Семенасте Новоукраїнського району Олег Грек.
Про це повідомив сільський голова Рівнянської сільської ради Олександр Пєшехонов:
"Захисник Маріуполя, який довгих три роки провів у ворожому полоні. Ці роки були сповнені болю, очікування та боротьби".
У 2023 році під час однієї з акцій на підтримку військовополонених та зниклих безвісти мама захисника Олеся Грек розповіла журналістці Точки досупу, що Олег – нацгвардієць. Потрапив у полон у Маріуполі 18 квітня 2022 року.
Україна визволила з російського полону 277 захисників напередодні Великодня. Серед звільнених сьогодні Захисники з гарнізону Маріуполя, нацгвардійці, військові моряки, воїни ТрО, Державної спеціальної служби транспорту, Десантно-штурмових військ, Сил безпілотних систем, повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими. Більшість з тих, кого вдалося повернути – це молодь після 2000 року народження.
Читайте також: "Залишили тільки іконостас і голий престіл". Як у Кропивницькому облаштовують гарнізонний храм